PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592731}

Malowany ptak

Nabarvené ptáče
6,4 2 715
ocen
6,4 10 1 2715
6,3 16
ocen krytyków
Malowany ptak
powrót do forum filmu Malowany ptak

Czuję w kościach, że premier Netanjahu i jego pobratymcy dadzą dużo kasy na produkcję tego badziewia. A potem obowiązkowe wycieczki szkolne i seanse nienawiści we wszystkich kinach w Izraelu i USA.

theodorebagwell3

Z przyjemnością obejrzę.

ocenił(a) film na 1
Tomek_Krawczyk

poznać głupiego po obejrzeniach jego

ocenił(a) film na 1
Tomek_Krawczyk

a poznać głupszego można po przyjemności jego

theodorebagwell3

Śmiechłam xD nie mogę się doczekać premiery, dzięki za zachęcenie ;)

ocenił(a) film na 1
Aneque

lecz na przełaj, żeby oglądać

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

o przepraszam: leć na przełaj

ocenił(a) film na 1
theodorebagwell3

Teodorze, litości. Przecież jest lista filmów z najbardziej niezrozumiałymi zakończeniami na najpopularniejszym portalu filmowym IMD, a tam na 17 pozycji....
Zobacz sam.
https://www.looper.com/42447/movies-people-still-dont-understand/sl/
Niemożliwe. Jest to jedyny film polityczny i jedyny film nieanglojęzyczny (nie licząc francuskiego filmu Żuławskiego). Ale ,,wyróżnienie", ale ,,promocja" dla Polski. Na polski antysemityzm jest zapotrzebowanie, popyt, chcica, pożądanie, pragnienie, chęć , życzenie , żądza, głód , wola , marzenie , pęd , apetyt , dążenie , dążność , tęsknota , gorączka , chciejstwo , pogoń, pościg za nim, pociąg do niego, ochota na niego , wishful thinking. Polski antysemityzm jest w cenie.
A po przepuszczeniu przez tłumaczarkę o tym filmie piszą:

Ten ceniony polski horror jest najlepszym obrazem rozpadu ślubu od czasów Melancholii. Historia opowiada o angielskim fornalu, który przybywa do rodzinnej Polski swojej na wielkie wesele przed swoją zbrataną rodziną. Po spotkaniu na podwórku z zakopanym szkieletem, stan emocjonalny protagonisty - i jego zdrowa psychika - zaczyna bić. Jest prześladowany przez wizje, opętany przez martwą kobietę, która chce znowu żyć i kochać, przejęcie jego ciała, które kończy się całkowitym załamaniem, gdy rodzina rozprawia się z ceremonią, próbując odciągnąć się od horroru, upijając wszystkich jako całość romans popada w chaos.

Pod koniec jeden członek rodziny wspomina, że ​​mąż zniknął - i rzeczywiście, nigdy już się nie pojawia, a film kończy się po cichu. Ale co to znaczy? Czy sam zniknął z własnej woli? Czy został zabrany przez demona? A może rodzina żony zrobiła go, żeby go pozbyć? Nie ma odpowiedzi w tym wyluzowaniu. Reakcja rodziny jest jednak jasna: zepsuć miejsce na weselu. Zapomnij, że to się kiedykolwiek wydarzyło. Połóż swoją ciężarówkę w jeziorze i udawaj, że go tu nigdy nie było. To metafora powojennych ran i nieufność podsycana przez nacjonalizm: możesz pogrzebać przeszłość, wszystko czego chcesz, ale przesłaniem filmu, na wiele sposobów, jest to, że twoja historia zawsze znajdzie sposób na ponowne pojawienie się.

A jasne, Polscy - nacjonaliści - antysemici chcą ukryć swoje zbrodnie. Tak, bo to byli najwięksi antysemiccy zbrodniarze w historii

Shadow_dawnego_ggggggg

Uratowałbyś Żyda w czasie wojny ZA DARMO? Czy może jak twoi mentalni pradziadkowie rzuciłbyś zapałkę pod stodołę? Wszystko jest zmyślone, Polacy to wspaniały naród, ratowali, krzywdy nie robili, a te komentarze to antypolskie automaty piszą rodem z Izraela.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

MALOWANY PTAK KOSIŃSKIEGO: ,,Wszystko PRAWDA, Polacy to ZOOFILE, NIEratowali, krzywdy TYLKO robili, A DO TEGO KSIĄŻKA >>AUTOBIOGRAFICZNA<<".
TYLKO JAK TEN KOŚIŃSKI PRZEZYŁ???????????????? PEWNIE GO SS, GESTAPO, ABWERA, HITLERJUNGEN I WERMACHT i sam Adolfik RATOWALI PRZED POLAKAMI - ZOOFILAMI. myszkin tą prawdę dobrze zna.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie, nie, nie. Nikt poważny nie traktuje tego jako autobiografię, i tu nawet nie potrzebna jest Joanna Siedlecka, żeby to wiedzieć. Ta książka to raczej parabola, o potędze zła. Nie będę wchodził w szczegóły, jak ktoś chce to się zainteresuje. Ale napiszę jedno: ta histeria wokół filmu ze strony polskich znawców literatury, którzy w życiu jednej książki nie przeczytali, będzie miała odwrotny skutek. Z historii, gdzie nawet słowa nie ma o Polsce, wszyscy umiejscowią to w Polsce. Za sprawą polskich "prawdziwych patriotów". Wystarczy poczytać komentarze pod zwiastunem na yt. Tak, tak to jest, gdy do urojonego zagrożenia i obrony wkraczają bezmózgowcy. Ja bym poczekał na film, widać, że tam jakieś cygańskie dziecko się pałęta po wsiach słowacko-czeskich, ale po co? Lepiej krzyczeć, że to nie Polska xd Narka. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

,,Uratowałbyś Żyda w czasie wojny ZA DARMO?"
Ta polska rodzina nie uratowała za darmo kosińskiego. kosińskiego już nie spytamy ile wzięli... Ale ty to wiesz.
,,Uratowałbyś Żyda w czasie wojny ZA DARMO?". Szczerze. Jakbym miał możliwość to pewnie tak. Ale nie mogę narażać swojej rodziny, ani innych Polaków. Siebie mogę, ale nie innych. Więc nie. Byłbym obojętny. Niestety....

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

Słuchaj myszko
Czy ambasador rosyjski w Wenezueli jest poważnym człowiekiem? Wszak on nawet ,,gnidę" traktuje jak film historyczny, opowiadający o prawdziwych wydarzeniach. A przecież każdy wie, że rodzinę stalinowskiej zbrodniarki wolińskiej nie zabili Polacy, tylko niemcy:

Władimir Zajemskij (rosyjski ambasador w Wenezueli, 2015): ,,Jest rzeczą powszechnie znaną, że antysemityzm w Polsce rozlał się w trakcie wojny, co doprowadziło do śmierci wielu Polaków pochodzenia żydowskiego zabitych z rąk zarówno ich współobywateli, jak i nazistów. Ta masakra pokazana jest na przykład w nagrodzonym Oscarem filmie ?Ida ?. To jest prawdziwa historia antysemityzmu w Polsce podczas II wojny światowej, gdzie Holocaustu dokonali, pomimo nazistowskiego horroru, sami Polacy".

Skoro ,,gnidę" uważa się za film oparty na faktach historycznych to co dopiero ,,malowanego ptaka" kosińskiego. Wszak twierdzi się, że kosiński to był taka ,,anna frank, która przeżyła". Książeczkę tę traktuje się jako świadectwo Holocaustu, literaturę faktu.
Twierdzisz, że ktoś tam bierze tę książkę za autobiograficzną, ale nie jest poważnym człowiekiem. Nie wiem czy zmysły postradałeś? Wszyscy tę książkę biorą za opis prawdziwych wydarzeń, i są całkiem poważnymi ludźmi. Wszak książka Joanny Siedleckiej ,,Czarny ptasior" nie była przetłumaczona na żaden inny język. Funkcjonuje tylko w języku polskim (kto na świecie zna ten bardzo trudny język?). Za to ,,malowany ptak" był wielokrotnie tłumaczony z angielskiego na wiele języków.
A teraz na poważne: wszystko co jest antypolskie, nawet wtedy gdy jest drastyczne i świadczy tylko o autorze, nie o Polakach, jest traktowane poważnie. A autor to oczywiście autorytet.
Mój lista najlepszych antypolskich stwierdzeń ostatnich lat:
1. polskie obozy (prezydent usraela, absolwent Harvardu i wszyscy inni oświeceni)
2. Polacy zabili więcej żydów niż Niemców (autorytet, wykładowca w Princeton)
3. Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki (usaraelski minister)
4. powstanie w getcie było przeciwko polskiemu i ,,nazistowskiemu" reżimowi (usraelska dziennikarka)
5. naziści byli z Marsa i mieli pomocników w Polsce, Węgrzech i Niemczech (sef efbiaj)
6. naziści (najkrótszy żart jaki w życiu słyszałem, nigdy nic takiego nie istniało, byli tylko niemcy) - wszyscy w usraelu, rosji i każdym inny kraju na świecie, wielu w Polsce
7. Polacy byli najgorsi - księża z ambon wzywali do mordowani żydów (laureatka Nobla)
Jako 8. dodam tutaj teorię kosińskiego: ,,Polacy to zoofile". No cóż. Autor ,,malowanego ptaka" nie miał malowanego przyodzienia ale jakieś tam perwersje miał. Zoofilię chyba też. Nie wiem dlaczego swoje perwersje przenosił na Polaków?
Niestety wszystkie te stwierdzenia są traktowane poważnie.
A i na koniec: słuchaj myszko, wydaje mi się, że kosiński nie był autorem ,,malowanego ptaszka", ale zapewne podpowiadał autorom pomysły. Tak więc on zlecał rozwinięcie swoich poglądów. I na tym jego rola polegała. Ale wątpię czy to on był autorem tej antypolskiej książeczki dla zboczuchów. Ale - jak napisałem wyżej - pisaniem zapewne on sterował.
P.S. W mojej wypowiedzi nie daję już cudzysłowia do słowa autorytet bo nie mam czasu.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Napisałem: ,,Mój lista" a chodziło mi, że ,,moja lista".

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie wiem kto napisał Malowanego ptaka, może i nie Kosiński, to nie jest aż takie teraz ważne. On tej książki nie pisał jako autobiograficznej. Napisał, zaniósł do wydawnictwa, i dostała od pewnej ważnej osobistości, jakiegoś guru krytyków amerykańskich bardzo negatywną recenzję (nie pamiętam od kogo, szczegóły u Siedleckiej). Kosiński, jako, że był cwany, dopiero wtedy w ramach marketingu zaczął opowiadać, że to niby autentyczne. I wtedy ruszyło zainteresowanie, wywiady, olbrzymie nakłady etc. Ale naprawdę nikt poważnie myślący o literaturze nie traktuje tego jako autobiografię. No ewentualnie imbecyle. Z tej historii można nakręcić uniwersalny film, "Parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę" i z wypowiedzi reżysera wygląda na to, że tak zrobił, historię przeniósł na inne tereny. Tyle. I nadal uważam, że atak na ten film to głupota, tylko spotęguje zainteresowanie grzechami Polaków w czasie wojny, a mamy wiele za uszami. To będzie coś w stylu słynnej patrykowojakowej i ziobrowej ustawy. Promil promila słyszał o polskich obozach smierci, a po ogłoszeniu ustawy usłyszeli wszyscy. I ten zbitek słów jeszcze bardziej się utrwalił, a z ustawy się wycofano. Brakuje rozsądku, wszędzie tylko ten płaski, imbecylny hurrapatriotyzm, stringi z kotwicą, wymięte przepocone podkoszulki z orłem i krzykacze internetowi.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

ha, ha, ha, ,,Promil promila słyszał o polskich obozach smierci" - ty wiesz lepiej od Witolda Kieżunia
https://opinie.wp.pl/prof-witold-kiezun-dla-wp-pl-wiekszosc-moich-studentow-uwaz a-polakow-za-nazistow-6126038536325249a

Shadow_dawnego_ggggggg

Poza tym wracając do źródeł, Malowany ptak to oczywiście abstrakcja, ale patrząc ostatnio na Polaków z Białegostoku naprawdę wierzysz, że pogromy NIE MOGŁY mieć miejsca? Przecież to mentalni potomkowie tych co zapaskudzili naszą historię. Garstka, Jedwabne i inne pogromy to garstka Polaków oprawców, za która trzeba się wstydzić....Garstka, która jest silna. Ja na miejscu małego Kosińskiego, tułajacego się z rodzicami po polskich wsiach bym się bał, kto nie miał kasy ten trup. Jakie szczęście, że mieli sporo kasy. Zresztą, polecam świetny polski serial Popielec. A co do Kieżunia, demencja starcza, coś tam w Kanadzie ze studentami robił jakies ankiety,.... a widziałeś statystyczne opracowanie tych ankiet, żeby wierzyć w wyniki? Czy może łykasz w ciemno wszystko co pasuje do Twojego światopoglądu? Łykasz, pa! xd

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

Ale się ośmieszyłeś. W Białymstoku Polacy robili pogromy??? Akurat. Tak się składa, że pogromy robili tam kilkakrotnie rosjanie w trakcie Rewolucji 1905 r. i niemcy w 1941. Chyba w twoim chorym łbie się coś uroiło, że to Polacy. niemcy spalili tam żydów w synagodze w 1941 r. żydzi jednak nie urządzają tam żadnych uroczystości, nie piszą o tym ksiązek, nie robią o tym filmów i nie wracają już do tego tematu.

kosiński nie tułał się po żadnych wsiach. Coś ty znowu zmyślił? Już dawno jego kłamstwa zdemaskowali.

Kto się kogo bał? Chyba Polacy stalinowców. Naszą historię zapaskudzili stalinowcy. Wszyscy wiedzą jakiego byli pochodzenia.

Nie zgadzam się z twoim poglądem, że Polacy ratowali za pieniędze. Oczywiście tacy się zdarzali, ale to nie było regułą. Zresztą dajże spokój. Ryzyko było ogromne. Nie wiem czy za jakiekolwiek pieniądze było sens tak ryzykować życie swoje i bliskich. To były okurtne czasy niemieckiej okupacji. Nikt nie był bezpieczny.

Nie wiesz nic o tamtych czasach. Historii uczysz się z żydowskich książek albo z amerykańskich filmów. Ewentualnie gazety wybiórczej. A te źródła nijak się mają do okupacyjnej rzeczywistości Polski.

Zestawiasz homo z żydami? A czy masz na to zgodę żydów? Bo oni się jeszcze dowiedzą i się obrażą. Uważaj bo narazisz się żydom.

Shadow_dawnego_ggggggg

Jesteś mocno niedouczony i sens twojej egzystencji opiera się na internetowych, JAŁOWYCH bojach. Nie powodzenia.

Shadow_dawnego_ggggggg

Wybiórcze to ty masz źródła informacji, bo wybierasz te,które toczą się określonym torem. Pisane przez historyczny smietnik.

Shadow_dawnego_ggggggg

Zapytaj Kieżunia o opracowanie statystyczne ankiet, skoro taki autorytet, to chyba wie na czym polega wiarygodna statystyka xd A może są to ankiety ala tvpinfo.

Shadow_dawnego_ggggggg

Kosińscy kilkakrotnie zmieniali miejsce zamieszkania i musieli słono za to płacić, tułał się tułał tłumoku. Nawet Siedleckiej żeś nie przeczytał, oj oj...

Shadow_dawnego_ggggggg

Jak już obejrzysz Popielec, to zobacz sztukę Różewicza "Do piachu". Ogarnij się facet trochę, bo wstyd być ułomnym przez całe życie...

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie porównuję Żydów z homo, tylko wskazuję na pewen mechanizm, to się nie zmienia, gdybyś liznął troche historiozofii, to bys się nie błaźnił takimi hasłami, no ale, musisz bronić swoich epimetejskich haseł, które kształtują twój byt.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

Czy mam być zaszczycony, że jaśnie wielmożny Pan wyzywa mnie od ,,błaznów"?
Bo cały czas stykam się z waszymi obelgami. Czy wy nie widzicie, że to wy się ośmieszacie?
Powiedzmy sobie prawdę: kośinski kłamał. Jego książeczka to język nienawiści. Nawet goebbels takich rzeczy o żydach nie pisał.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

Demokracja, myszko-agresorko, demokracja. Skoro jesteś takim jej wielbicielem, to się do niej stosuj...
https://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-polacy-nie-popieraja-postulatow-srodowisk -lgbt,nId,3122137

Shadow_dawnego_ggggggg

Chyba lubisz internetowe kłótnie. Demokracja to rządy większości, ale nikt nie powiedział, że polegają na pomijaniu praw mniejszości. A zresztą, bałagań se waćpan tu ile chcesz xd

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

tak, najlepiej wróćmy do demokracji szlacheckiej i do liberum veto - gdzie jeden głos niweczył wszystko i przez to śmiała się z nas cała Europa

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

oj lewaki, lewaki, dla was człowiek którzy nie popiera LGBT od razu jest śmieszny, szalony, jest po prostu ,,komikiem"
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dwa-hotele-w-dublinie-w-ciagu-doby-odwoluja-wys tep-wojciecha-cejrowskiego/72k08w6

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

A DZISIAJ CI URATOWANI PRZEZ SIOSTRĘ Żydzi DOMAGAJĄ SIĘ OD POLSKI 300 MILIARDÓW DOLARÓW ZA tzw. MIENIE BEZSPADKOWE !

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-ewa-noiszewska-siostra-ktora-ratowa la-zydow,nId,3259876

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

Jakiś zboczeniec grasuje w okolicach Poznania. Jeszcze pomyślą że to ja.

https://wiadomosci.wp.pl/poznan-ekshibicjonista-od-czterech-...

A mnie się wydaje że to ty, myszko - agresorko. Czy ty aby przypadkiem nie chcesz mnie wrobić????
Może to ty wdziałeś kominiarkę, sciągłeś gacie i w stroju Adama hasasz sobie po lasach, molestując kobiety.
Przyznaj się.

ocenił(a) film na 1
Myszkin_filmweb

przepraszam, tu jest zdjęcie:
https://gloswielkopolski.pl/poznan-ekshibicjonista-w-kominia...

Shadow_dawnego_ggggggg

w Tworkach jest internet?

ocenił(a) film na 1
miko1980

A jak? Wszak obsługa zawsze ma internet. To pacjentów (ubranych w strój ŚWIĘTEGO - sic!!!) Mikołaja nie dopuszczają do internetu.

Shadow_dawnego_ggggggg

obyło sie bez obelg (jak to zwykle bywa w takich dyskusjach) i nawet nieźle wybrnąłeś, miłego dnia ;)

ocenił(a) film na 1
miko1980

Ja wybrnąłem?
To ty wybrnij z tych problemów:
1. malowanego ptaszka z portek nie napisał kosiński tylko podyktował autorom fabułę.
2. rzekomo oparta ona była na jego przeżyciach - FAŁSZ.
3. gdy okazało się że skłamał (oszkalował ludzi którzy ryzykowali dla niego życie) nigdy nie przeprosił. Tak samo jego apogleci.
4. sam książka jest bezwartościowa jako twór artystyczny. Tylko jakieś tam zbrodnie, okrucieństwa i tyle.
5. Film (patrz punkt wyżej).
No i co święty mikołajku? Wybrniesz z tego?

Shadow_dawnego_ggggggg

dobra chcialem byc mily ale widze ze jednak mam do czynienia z dzbanem wiec tlumacze - na moj tekst o tworkach zareagowales dosc neutralnie (jak na prawackiego swira) odbijajac pileczke na moje pole, co docenilem i mialem juz uciac dyskusje, ale widze ze ci sie nudzi i dalej ciagniesz watek a wiec tak:

1. ja w przeciwienstwie do ciebie ksiazke czytalem i doskonale znam caly kontekst i burze z nia zwiazana, wiec jak chcesz kogos edukowac w temacie to moze najpierw zacznij od siebie samego
2. skandale i kontrowersje zawsze sie lepiej sprzedaja od dobrych wiadomosci - jest tak od czasow starozytnego rzymu i bedzie jeszcze dlugo po tym jak ciebie juz na tej ziemi nie bedzie - dziwmy sie wiec ze wielce ze jest wiecej szumu o okrucienstwach (fikcyjnych) niz pozytywnej bajeczce jak to dzielna rodzina ratowala malego jurka (ironia)
3. nie czytales ksiazki nie widziales filmu wiec sie nie wypowiadaj
4. ani w ksiazce ani w filmie ani w pierwszych zachodnich recenzjach (guardian, variety, hollywood reporter) nie ma ani slowa o polsce czy polakach

ocenił(a) film na 1
miko1980

Jakoś skandale i kontrowersje nigdy nie sprzedają się gdy jakiś żyd prowadził obóz pracy w PRL i tam gwałcił kobiety. Później uciekł do izraela. Takie rzeczy się nie sprzedają. Dlaczego?

ocenił(a) film na 1
miko1980

A swoją drogą nie będę z tobą dyskutował. Bo nie warto. Denerwuje mnie tylko ostatni, 4. punkt.
Wszyscy twierdzili, że to prawda. Że kosińskiego Polacy naprawdę tak torturowali. Więc nie kłam. Łżesz i tyle.

ocenił(a) film na 1
miko1980

Jakoś skandale i kontrowersje nigdy nie sprzedają się gdy jakcyś bracia prowadzili obóz (wędrowników) żydów w puszczy na polskich kresach północno-wschodnich. braciszkowie żyli jak królowie. Mieli nawet harem. Biedne były te kobiety pod ich ,,ochroną". Poza tym byli bandytami. Później uciekli do izraela i juesej. Mordowali Palestyńczyków.
Takie rzeczy się nie sprzedają. Dlaczego?
Zamiast tego tworzą filmiki o dobrych wiadomościach jak to bracia chronili bidnych żydów. Widać że bredzisz. Twoja teoryjka się nie sprzedała.

ocenił(a) film na 1
miko1980

,,1. ja w przeciwienstwie do ciebie ksiazke czytalem i doskonale znam caly kontekst i burze z nia zwiazana, wiec jak chcesz kogos edukowac w temacie to moze najpierw zacznij od siebie samego"
0, PAN MEGALOMAN. BYŁ TUTAJ JUŻ TAKI JEDEN. MYŚLI ŻE JAK JAKIEŚ ANTYPOLSKIE BZDURY PISZE TO OD RAZU JEST GENIUSZEM. MA NICK Sqrchybyk (https://www.filmweb.pl/film/Nabarven%C3%A9+pt%C3%A1%C4%8De-2019-592731/discussi on/Sk%C4%85d+oceny+na+ponad+dwa+miesi%C4%85ce+przed+premier%C4%85,3096217#post_1 6227409;https://www.filmweb.pl/film/Mowa+ptak%C3%B3w-2019-826832/discussion/kr%C 3%B3tkie+streszczenie,3098825;https://www.filmweb.pl/news/GDYNIA+2019%3A+Zesp%C3 %B3%C5%82+Selekcyjny+festiwalu+protestuje-133937). CAŁY CZAS WYZYWA MNIE I ZNIEWAŻA A W PRZECIWIEŃSTWIE DO MNIE CAŁY CZAS PISZE BZDURY. TWIERDZISZ ŻE MASZ JAKĄŚ WIEDZĘ. A NIE WIESZ, ŻE TO NIE KOSIŃSKI NAPISAŁ TĘ KSIĄŻKĘ.
,,2. skandale i kontrowersje zawsze sie lepiej sprzedaja od dobrych wiadomosci" - A słyszałeś o takich skandalach jak: żydowska służba porządkowa, odilo globocnik, chaim rumkowski? Albo że bohaterka gnidy była zbrodniarką a nie ofiarą? Jej rodziny z kolei nie wymordowali Polacy. Słyszałeś, że Sendlerówna poroniła bo torturowali ją stalinowscy zbrodniarze? Zgadniesz jakiego byli pochodzenia? A słyszałeś, że dywizja ss viking złożona m.in. z duńczyków była najokrutniejszą niemiecką jednostką. Zamiast tego skandalu żydzi podają nam w filmie Exodus bajeczkę o dobrym królu duńskim co to chodził z gwiazdą dawida.
,,3. nie czytales ksiazki nie widziales filmu wiec sie nie wypowiadaj" - mylisz się. Ale przede wszystkim nie wciskajże mi, że ci co czytali książkę i oglądali film jednym chórem krzyknęli że to arcydzieła. Takie gore, tylko że z politycznym wątkiem. Połączenie wulgaryzmu, okrucieństwa i pornografii. Żadna sztuka. Gdybyśmy myśleli inaczej każdy film eksploitation byłby sztuką.
,,4. ani w ksiazce ani w filmie ani w pierwszych zachodnich recenzjach (guardian, variety, hollywood reporter) nie ma ani slowa o polsce czy polakach" - wszyscy twierdzili że to była autobiografia. I że to Polacy dręczyli bidnego jerzego. Początkowo recenzje były negatywne, ale kosiński przekonał oponentów że to jego autobiografia.
Co mam rozumieć przez słowa: ,,pierwszych zachodnich recenzjach". Czyżbyś sam przyznawał, że później jednak twierdzili iż to Polacy dręczyli kosińskiego? kosiński nie ukrywał się na Węgrzech, Słowacji lub w Danii. Ukrywał się w Polsce, dokładaniej: ukrywali go Polacy.

Szukasz skandali? To zastanów się na tym jak to naprawdę było z babuszką jaira lapida. Albo mamusią ronena bergmana. Lata jej się z każdym rokiem zmniejszały.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

Również czuje się zachęcony tym opisem. Z radością zapoznam się na przekór ciasnogłowym.

ocenił(a) film na 1
Lodolamacz

Dla lewaka nacjonalizm jest zły. Chyba, że chodzi o nacjonalizm żydowski. Wtedy jest dobry. To się nazywa otwartość.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

W takim razie mam pytanie: czy lewacy w Izraelu plują na swój nacjonalizm i chwalą np ONR w Polsce, czy to tak nie działa i oni też lubią żydów? Proszę mi wyjaśnić, bo to niejasne.

ocenił(a) film na 1
Lodolamacz

Izraelski lewak to trochę dziwny przypadek (zresztą jak wszyscy lewacy). Przypomniał mi się pewien żart. Na zebraniu spotyka się kilku Żydów-komunistów z różnych krajów i zaczynają rozmawiać. Jeden mówi: Ja w moim kraju jestem sekretarzem generalnym partii komunistyczne. Drugi mówi: Ja jestem komunistycznym ministrem. Trzeci mówi: Ja jestem komunistycznym premierem. Czwarty Żyd z Izraela milczy. Więc pozostali pytają go co robi dla komunizmu w Izraelu. On mówi: Zwariowaliście? Przecież nie będę srał do swojego gniazda. Izraelscy lewacy podobnie jak wszyscy Żydzi uwielbiają walić w Polskę jak w worek treningowy, bo to leży w ich narodowym interesie ponad wszelkimi podziałami.

ocenił(a) film na 7
theodorebagwell3

Z obrazu namalowanego przez pana lewak mieni się jako patriota. Ktoś kto dba o swój naród ponad podziałami, dba o jego wizerunek na świecie i nawet nie bardzo ingeruje w orientacje polityczne (Bund, Syjonizm, Likud to nieważne), byle tylko dobro narodu było najważniejsze.
Czy nie sądzi Pan, że są to cnoty warte pochwały?

ocenił(a) film na 1
Lodolamacz

Jak już mówiłem izraelski lewak to dziwny przypadek. Podobnie jak pozostali Żydzi chcą zrobić skok na polską kasę. Różnica polega jedynie na tym na co chcą tę zrabowaną kasę wydać. A lewacy chcą wydać ją na aborcję, eutanazję, małżeństwa gejów i inne bzdury. Oczywiście wszystko na chwałę Sorosa. Ale premier Netanjahu do tego nie dopuści. Choć jego problemem jest korupcja.

ocenił(a) film na 1
theodorebagwell3

Mam takie same odczucia jak Ty.
Otóż kiedyś oglądam pewien program telewizyjny. Prowadzi lis i wiadomo czego można się spodziewać. Antypolskie zacietrzewienie, nienawiść do wszystkiego co polskie, przekłamywanie faktów w celu ,,udowodnienia" że za całe zło odpowiadają Polacy. Tyle w skrócie.
Nagle wypowiada się Pani agnieszka holland. Nagle twierdzi, że we Francji, tak, dobrze przeczytałeś, we Francji uświadomili jej jacy to Polacy byli źli w stosunku do żydów w trakcie II w. św. Na pytanie, dlaczego nie zajmuje się antysemityzmem rządu Vichy odpowiedziała coś w tym stylu: ,,Jestem polską reżyserką, dlatego moim obowiązkiem jest tropienie polskiego antysemityzmu".
Nasuwają mi się dwa pytania: 1. A co jeżeli tego antysemityzmu nie ma? Czy należy go fabrykować czy może odpuścić?
Co by było gdyby eskimoski reżyser filmowy stwierdził, że jest eskimoskim reżyserem filmowym i jego ,,obowiązkiem" jest tropienie eskimoskiego antysemityzmu? Jednak po jakimś czasie tego ,,tropienia" uznałby że nie ma czego tropić. Czy odpuściłby, czy może zacząłby fabrykować eskimoski antysemityzm?
2. Dlaczego tylko w Polsce ubzdurali sobie, że bycie Polakiem zobowiązuje do ,,udowadniania" każdej głupoty na temat historii Polski, łącznie z tą, że obozy były polskie, Polacy coś ssali a powstanie w getcie wybuchło przeciwko polskiemu reżimowi?
Bo bycie litwinem nie zobowiązuje do udowadniania, że litwini odpowiadają za śmierć litewski (ale także polskich) żydów. Nie byłoby to żadne ,,udowadnianie" tylko stwierdzanie faktów. Ale litwini tego nie aprobują. Tak samo w Czechach. Jakoś Czesi nie uruchomili przemysłu rozsiewającego na cały świat newsów na temat zbrodni rządu Protektorat Czech i Moraw. Czesi w trakcie II w. św. się nie popisali. Ich jedyny wyczyn to mordy na cywilach niemieckich w maju 1945 r. i później. Z kolei Ukraińcy nie dokumentują swojej haniebnej historii.
W przypadku tych narodów nie trzeba byłoby nic naginać, manipulować, fabrykować. Wystarczyłoby stwierdzić fakty. Jednak nikt się na to nie godzi w tych krajach. Jedynie tzw. ,,polscy" ,,intelektualiści" wpoili sobie, że promocja Polski na świecie polega na rozsyłaniu na cały świat kopii ,,gnidy". Gdy zaczynasz kłamać na swoich, wrabiać ich w najgorsze zbrodnie, stajesz się postępowy, mądry, oczytany, oświecony, nowoczesny. Dlaczego tylko ,,polskie" ,,elity" ubzdurały sobie, że tylko taka jest droga na salony?
Kilka uwag na koniec. Chciałbym aby sumieniem Polaka był Polak. Ale Polak, a nie jakiś tam przedstawiciel mniejszości który nie ma odwagi przyznać się że z narodem polskim ma mało wspólnego.
I druga sprawa: chciałbym aby bycie sumieniem narodu polskiego oznaczało mówienie prawdy. Przynajmniej tyle. I tyle wystarczyłoby aby rozliczyć naród polski. Nie musimy przyjmować jakichś niedorzecznych stwierdzeń nijak mających się do naszej historii.
Można mówić, że Polacy wyróżniają się wśród narodów Europy Środkowo-Wschodniej bo jako jedyni potrafią przyznać się do winy i przeprosić. Pomijając już, że przyjmujemy odpowiedzialność za nie swoje winy i wyolbrzymiany swoje zbrodnie to chciałbym zauważyć, że problem jednak w tym, że Czesi są uważani za naród postępowy, racjonalny, opanowany i skory do rozliczania się ze swoją przeszłością. Nie widziałem jednak aby robili filmy o czeskiej załodze z Terezina.
Z kolei Francuzi w trakcie II w.św. się nie popisali. W przeciwieństwie do Polaków. Jednak nie trudnią się ukazywaniu światu swoich haniebnych wyczynów z przeszłości. A są przecież narodem zachodnioeuropejskim. Od nich wymagałbym czegoś więcej.
A co do angieszki holland. Może najlepiej byłoby aby była sumieniem narodu izraelskiego, nie polskiego.
Pozdrawiam i zachęcam do refleksji.

theodorebagwell3

Fakt - typowo zachodnioeuropejski rasizm i poczucie wyższości ponownie zostanie zaprezentowane w postaci obrazowania nas jako ciemnogrodu. Smutne jest tylko to, że nawet 20-30% społeczeństwa ma tak wyprane mózgi, że to łyka. :)

ocenił(a) film na 1
marek88boratynski

Marku Boratyński, żeby tylko ciemnogród! Przecież pokazują nas jako zoofili, zwyrodnialców. Słowo ,,ciemnogród" to za słabe określenie. To jak w ,,Malowanym ptaku" przedstawiono Polaków to jakiś... Nie potrafię tego opisać. Jak taka książka o jakimkolwiek narodzie mogłaby być aprobowana gdziekolwiek? A jednak jest ona nie tylko, że nie odrzucana ale nawet i hołubiona. Jak widać antypolonizm przyjmie wszystko.
Gdyby kosiński tej książki nie napisał to byłby nikim. Ale jednak się mu udało. Wszedł na salony.

theodorebagwell3

Myślę że warto skupić się na przekazie książki a nie dyskutować o czym nie ma się pojęcia Kosiński pisząc w tak drastyczny sposób już daje świadectwo seksualno sadystycznych fobii Przekaz powieści dla mnie jednoznaczny w nie których momentach auto biograficzyny antypolski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones