PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592731}

Malowany ptak

Nabarvené ptáče
6,4 2 715
ocen
6,4 10 1 2715
6,3 16
ocen krytyków
Malowany ptak
powrót do forum filmu Malowany ptak

tej książki i filmu. Dla tych co nie widzieli filmu i nie czytali książki, ale uparcie minusują :) Wiem, ze tacy geniusze jak wy brzydzą się czytaniem, ale tu poniżej coś dla was :

"Możliwe, ze książka wymyka się szybkiej i prostej klasyfikacji. Imiona użyte w Malowanym Ptaku nie odnoszą się do konkretnych osób; nie mogą tez być definitywnie przypisane żadnej grupie narodowościowej. Obszar jest tylko mgliście określony; zresztą rejony pogranicza, bezustannie nękane walką, nie posiadały jedności narodowej lub religijnej. Dlatego też żadna grupa etniczna czy religijna nie ma podstaw, by twierdzić, że chodzi właśnie o nią; niczyje szowinistyczne uczucia nie powinny być podrażnione."

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
winopiotr

Oczywiście, oczywiście, a pierwszymi ofiarami nazizmu byli Niemcy.

ocenił(a) film na 10
Krzypur

No widzisz, i tu jest sedno sprawy,  bo gdybyś czytał książki, to byś wiedział, że tak własnie było :)

ocenił(a) film na 1
winopiotr

A myślałem, że austriacy? Jaki ja głupi byłem. Myślałem, że austriacy przywitali werhmacht kwiatami, a tutaj się okazuje, że ulegli brutalnej sile.

ocenił(a) film na 1
winopiotr

wielbicielu wina, skąd to zerżnąłeś? Bo brak źródła. Dla was, wrogów nauki, dawanie przypisów jest jak czarna magia.

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Cytat tu podany jest autorstwa samego Jerzego Kosińskiego, który zawarty jest w "Uwagach autora" zamieszczanych jako posłowie "Malowanego ptaka". W tych Uwagach JK tłumaczy naprawdę dużo i warto się z tym zapoznać.

ocenił(a) film na 10
winopiotr

Malowany Ptak jest propolski. Rozpatrioczeni histerycy nawet tego filmu nie oglądali, tylko bredzą co im plagiator Sumliński czy inny Jabłonowski. zasuflował. Dobro w tym filmie zwycięża, a poza okrucieństwem, Malowany Ptak trafia na wielu dobrych ludzi, którzy go karmią i dają mu nocleg. Film genialny.

ocenił(a) film na 10
Bragiel

Racja,

ocenił(a) film na 10
Bragiel

Racja,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones