PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 774
oceny
7,9 10 1 40774
7,9 28
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Koniec filmu?

ocenił(a) film na 10

Czyli co na koniec było jedno wielkie "jump"? Wydaje mi się, że nie zdążyli go dogonić a znajdowali się raczej na pewno gdzieś na piętrze.
Zakończenie opowieści jest otwarte, widz sam decyduje co się stało dalej z tą rodziną. Ja osobiście myślę, że marzenia matki o idealnym synu nie spełniły się i nie spełnią się. Takiego syna urodziła i choć trudno jej to zaakceptować (scena na parkingu) musi dźwigać to brzemię.

JOANNA108

Na moje wolał się zabić niż spędzić większość życia w psychiatryku, i pewnie mu się udało.

JOANNA108

Utwór Lany Del Rey jest tu zapewne podpowiedzią. Chociaż, z drugiej strony, Steve czekał aż mu oswobodzą ręce — niepotrzebnie gdyby to miało być okno na jakimś wyższym piętrze, a nie drzwi.

ocenił(a) film na 10
ag268

Ale weź też pod uwagę to, że będąc w kaftanie nie nabrałby takiej prędkości...

ocenił(a) film na 8
Bronxoza

To jedno. Drugie, że Steve kilkakrotnie pokazywał, że chce być wolny (np. wykrzykiwał "wolność!" szalejąc z wózkiem na parkingu przed marketem albo jadąc środkiem ulicy, blokując tym samym ruch samochodów). A śmierć w kaftanie raczej nie symbolizuje wolności, której chłopak tak potrzebował ;p

JOANNA108

To nie ma znaczenia, co będzie dalej. Koniec symbolizuje WOLNOŚĆ. Bohater zadecydował, że chce być wolny, bez względu na koszty. To jest koniec. Nie pytanie o to co dalej. To jest super w tym zakonczeniu wlasnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones