PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 778
ocen
7,9 10 1 40778
7,9 29
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Ale ja mam inne pytanie - gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
Funak

Jeśli wygra, to na 90% będzie na Nowych Horyzontach. Wcześniej raczej się w Polsce nie spodziewam. A w ogóle proszę mi tu takich tematów nie zakładać, pytanie "Kiedy w Polsce?" na forach zwycięzców festiwali to MOJA robota ;) O tu na przykład:

http://www.filmweb.pl/film/Rzymska+aureola-2013-690000
http://www.filmweb.pl/film/Czarny+w%C4%99giel%2C+cienki+l%C3%B3d-2014-701101

Sqrchybyk

Czyli zostają tylko Nowe Horyzonty. Szkoda, że możemy tylko sobie pomarzyć, żeby został puszczony do szerokiej dystrybucji w polskich kinach. Hah, wiem, że zwykłeś zakładać takie tematy, ale tym razem Cię wyprzedziłem. :)

ocenił(a) film na 10
Funak

Panocku, do szerokiej dystrybucji też wejdzie, tylko najprawdopodobniej jesienią, jesli wygra, lub jakoś na początku przyszłego roku, jeśli nie. Wcześniej zapewne nawet w swojej rodzimej Kanadzie nie będzie mial premiery w szerokiej dystrybucji, bo za oceanem filmy artystyczne raczej w lecie do kin nie wchodzą. Podobnie było chociażby z zeszłorocznym zwycięzcą, czyli "Życiem Adeli" - do polskich kin weszło w połowie października, we Francji bodajże tydzień wcześniej. "Miłość" tez u nas na jesieni była, acz dopiero na początku listopada. Nie panikuj! ;)

Sqrchybyk

No i nie wygrał głównej nagrody, więc pozostaje nam czekać trochę dłużej...

Sqrchybyk

Masz jakiś papierek na to? Tylko nie żółty.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

W programie ,,Nowych (...)'' znalazł się ,,Tom'' Dolana z 2013. :(

ocenił(a) film na 10
eternalsmiles_2

Cóż, trudno... Ale i tak na "Nowych" jest tyle filmów z tegorocznego Cannes, że nie wypada narzekać :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

A myślisz/cie, że w przyszłym roku będzie? :)

ocenił(a) film na 10
eternalsmiles_2

W przyszłym na pewno, a sądzę, że jeszcze w tym może być. Data premiery będzie zależeć m.in. od nagród, jakie będzie dostawał (a z pewnością będzie ;)) - jeśli np. będzie faworytem do Oscara obcojęzycznego, to walną premierę na styczeń - luty przyszłego roku, podobnie jak było z "Wielkim Pięknem". Ja tam mogę poczekać, mam od groma innych filmów do obejrzenia :)

Sqrchybyk

We wrześniu zostanie wypuszczony do internetu, no ale za rok też się przejdę na to.

ocenił(a) film na 10
Funak

"Siódme: Nie kradnij" ;)

Sqrchybyk

Ale sprawdzić można :) I tak i tak kupię jeśli będzie na dvd... Pytanie czy będzie..

ocenił(a) film na 8
Funak

Ja też bym po pierwsze chciała pojechać, a po drugie mieć na płycie... Zauważyłam, że jest ogromna różna, przynajmniej w moim przypadku, w doświadczaniu filmów, kiedy ogląda się je przy użyciu komputer a telewizora. Osobiście unikam przez internet (patrz: komputer), ale często nie mam innej opcji.

ocenił(a) film na 6
Funak

Właśnie widzę że ogromny szum się zrobił w okół tego filmu, zupełnie jakby miał wygrać. Co jest nieco dziwne, bo wcześniejsze filmy Dolana nie były wyjątkowo dobre. Może chłopak się rozwinął czy coś

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

nie zgadzam się. Moim skromnym zdaniem rozwija się z każdym kolejnym filmem, ja osobiście jestem zakochany w jego filmach, w sposobie, w jakim z dramatów nastolatków, problemów dojrzewania robi sztukę. A nawet Sztukę. Życzę mu, by wygrał!

ocenił(a) film na 6
pnkkworker

Imo dla mnie bardziej stara się robić sztukę niż rzeczywiście ją robi, stara się aż za bardzo. Ale jak mówiłem może w jego najnowszym filmie nie przesadza z tym dogadzaniem samemu sobie i trzyma w ryzach swoje wygórowane ambicje. Mam taka nadzieję.

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Wszyscy zatem miejmy nadzieję, że po seansie przeżyjemy artystyczny orgazm! :D

ocenił(a) film na 6
pnkkworker

:D orgazm spoko, czemu nie

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

Potężny wytrysk sztuki. Dawaj, Dolan!

pnkkworker

ta,znowu te sprawy typu mamusia -syn podane na pseudo artystycznym sposób ,podziekuję,wole gdzie indziej przezywac orgazmy :P

ocenił(a) film na 6
Justyna_0288

na dworze najlepiej, polecam

ocenił(a) film na 9
M0RiARTY

właśnie sobie wyobraziłem tłum ludzi na świeżym powietrzu oglądających nowy film Dolana i przeżywających orgazm w tym samym momencie :D
nie jest chyba ze mną dobrze

Funak

Wcale mnie to nie cieszy.

ocenił(a) film na 10
Funak

No to początek przyszłego roku ;) Acz na Nowych Horyzontach wciąż może być, bo rok temu zdobywca Nagrody Jury był.

Sqrchybyk

Eh, szkoda, szkoda, ale co zrobić... ;)

Funak

Dolan znów o swojej Matce. Jestem tym trochę zmęczona. Wolałabym teraz o ojcu, nawet jeżeli go nie ma lub nie było.
Monotematyczność, chociaż genialnie opowiedziana, nuży do cna.

ocenił(a) film na 8
producentka55

Jak to znów? Myślę, że to ciekawy zabieg tym bardziej, że postanowił zrobić teraz przerwę na edukację i wróci zapewne z nowymi pomysłami oraz inną tematyką. Tym filmem zamyka jakiś rozdział i zapewne trochę dopowiada coś a propos swojego debiutu. Poza tym temat jest ciągle aktualny i rzadko ukazany w kinie w tak autentyczny sposób.

ocenił(a) film na 9
producentka55

Duża część filmów Woodiego Allena, jest "o tym samym", ale jakoś nie nudzi. Poza tym, czy jest coś czego jeszcze w kinie nie było?

David_Ames

Sporo rzeczy.

ocenił(a) film na 10
Funak

Wg Felisa film został juz zakupiony przez polskiego dystrybutora. Premiera prawdopodobnie jesienią. Hura ;)

Sqrchybyk

Hm, nic nie wspominał o tym w Wyborczej, ale i tak się cieszę, dzięki za info! :)

ocenił(a) film na 9
Funak

film na pewno wejdzie 17 października do kin. Wprowadza go solopan:)

dmolga

A polski tytuł jaki będzie?

ocenił(a) film na 9
dmolga

Szkoda że źródła takich rewelacji brak...

ocenił(a) film na 9
Funak

polski tytuł MAMA

ocenił(a) film na 10
dmolga

Raczej powinno być "Mamusia".

ocenił(a) film na 9
Funak

17 października wchodzi do kin

dmolga

podaj proszę źródło tej informacji, bo jakoś mi się wierzyć nie chce...

ocenił(a) film na 9
Funak

od dystrybutora solopan.com.pl

dmolga

oo dzięki, jednak miałaś rację :) ciekawe czy będą puszczać w Poznaniu też...

ocenił(a) film na 9
Funak

:) myślę, ze w dużych miastach na pewno

ocenił(a) film na 8
dmolga

będzie w Poznaniu :)

MissMarigold

to fajnie, nie mogę się doczekać, z kilka razy trzeba będzie iść :)

dmolga

teraz tylko czekać :)

ocenił(a) film na 9
Funak

https://www.facebook.com/events/1464927077104744/1467748730155912/?notif_t=like lista kin

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones