PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663039}

Maria, królowa Szkotów

Mary Queen of Scots
6,0 18 936
ocen
6,0 10 1 18936
4,9 19
ocen krytyków
Maria, królowa Szkotów
powrót do forum filmu Maria, królowa Szkotów

Jako tako momentami nawet nieżle się to ogląda,ale spodziewałem się czegoś lepszego.Jak na życie Marii Stuart i na dramat historyczny,to właśnie tego dramatu i napięcia mi zabrakło.Film jest zdecydowanie zbyt przegadany ze słabo napisanymi dialogami,ktore momentami kłują w uszy.Również te dworskie gierki i intrygi z czasem zaczynają już przynudzać.Co do głównych postaci to Maria Stuart ukazana jednowymiarowo niczym święta,natomiast krwawa Elżbieta,za której panowania katolicy byli na wyspach mordowani w sposób brutalny jawi się tu niewinnie i momentami groteskowo.Na plus na pewno zdjęcia,scenografia,piękne widoczki oraz kilka lepszych scen jak te z życia małżeńskiego głównej bohaterki,czy ta z zasztyletowaniem tego "cudzołożnika".Podsumowując - film do zobaczenia i zapomnienia.

kleju30

Bardzo, bardzo podobnie uważam, jak Ty. Dałem co prawda nieco wyższą ocenę, ale po części za obecność aktorek, które bardzo lubię. Ale i tu niestety też trochę z rozczarowaniem, gdyż o ile Saoirse jeszcze pasowała do tego filmu, to Margot dziwne mi się oglądało (za bardzo mam ją przed oczami, czy to z "Focusa", czy jako Harley Quinn, czy w ogóle jako po prostu mega zawsze uśmiechniętą blondynkę).
Film zdecydowanie za bardzo przegadany i tak naprawdę to te mniej więcej ostatnie 15 minut troszkę podniosły wrażenie, ale nie na tyle, żeby zupełnie przyćmić to, co było wcześniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones