PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95693}

Maska Dimitriosa

The Mask of Dimitrios
7,1 51
ocen
7,1 10 1 51

Maska Dimitriosa
powrót do forum filmu Maska Dimitriosa

Ambler u nas

ocenił(a) film na 6

http://www.empik.com/maska-dimitriosa,prod11000470,p?gclid=CJSkzaiP8J8CFVSJzAodn xR6Xg
No proszę tego się nie spodziewałem a wy? Może być fajne.

użytkownik usunięty
Picu

Warto przeczytać? Bo zastanawiam się nad kupnem.

ocenił(a) film na 6

Zawsze warto kupić jedyną książkę Amblera w Polsce - bo może dzięki temu wydadzą drugą ;)

Nie wiem. Odsłuchałem kiedyś pierwszy rozdział audiobooka i zanosiło się na "kryminał w kryminale w ramach kryminału" bo główny akademicki bohater sam pisze kryminały - n.p. "Krwawy szpadel"! , zna zasady, a ktoś próbuje mu zaserwować prawdziwy kryminał. Więc jazda raczej obowiązkowa.

ocenił(a) film na 6

Nie wiem czy to jeszcze odczytasz, ale w końcu jestem po lekturze i kupic na pewno warto. Jest to taki "Obywatel Kane" dla ubogich pulpowców i fanów szpiegowskich czytadeł. Na przykładzie Dimitriosa Markopulosa - człowieka z nizin społecznych zatrzymuje idealnie okres europejskiego XX-lecia międzywojennego, pełna jest szokujących szczegółów, które nie mogły się znaleźc w hollywoodzkim filmie - nie ma nawet takich słów jak komunista, Polak (w dodatku superszpieg), narkotyki (uzależnienie od heroiny i kokainy), rzeź zgotowana Grekom przez Turków, szpiegowanie na rzecz nieskazitelnej Francji, handel żywym towarem czy wojenne prowokacje - w końcu dzieje się w 1938 r. Polskie wydanie to szkoda gadac - pełno jest literówek, fatalnie małoczytelnie wydrukowane a w spisie tresci zgubili nawet ostatni rozdział, ale kosztuje to 4 zł. Warto!

Picu

Odczytałem :) Kupiłem wtedy za grosze i nawet zacząłem czytać, ale jakoś nie miałem chwili, żeby skończyć. Wydanie w sumie idealne, jak na "dime novel" - okładka, papier, błędy - może wydawca przerzucał książki na ślepo w dymie z cygar i pośród whisky. Dzięki za polecenie filmu, czeka w kolejce. Ale najpierw książka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones