PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 834
oceny
7,6 10 1 138834
6,7 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

to jest WIELKI film, nie da się ukryć, że podobny do Podziemnego Kręgu czy chociażby Sekretnego Okna... jednak ma w sobie tak niepowtarzalny klimat, który rekompensuje nawet to że wiemy jak to wszystko sie skończy (nie to żebym ja przewidziała ot tak sama z siebie, nieostrożnie przeczytalam spoiler:P ale myślę, że ostatnio jestesmy atakowani tego typu filmami, wiec możliwe, że i tak bym sie domyśliła...), jest mrocznie, momentami tak dziwacznie, że aż chciałam włączać światło bo dreszczyk przebiegal mi po plecach... no i Christian Bale - tylko potwierdził swoją pozycje w moim poczecie najulubieńszych aktorów :]

anyanka

ojej, az zabolalo, nie prownuj Podziemnego Kregu do sekretnego okna................

pacyvka

nie porównuje samych filmów, chodzi mi tylko o pewne podobieństwo miedzy nimi i ten kto ogladał wie o co mi chodzi, nie chce pisać co to jest, żeby nie psuć temu kto jeszcze nie widział a ma zamiar...
filmy rzeczywiście oprócz tej jednej rzeczy nie są do siebie podobne, ale akurat ten jeden element je łączy :)

ocenił(a) film na 4
anyanka

Dla mnie jest to film na jeden raz. A ten jeden raz nawet nie był zajmujący. Dlaczego od połowy filmu wiadomo jak się skończy? I tutaj trafne jest porównanie z "Sekretnym oknem". Moim zdaniem jest to kiepski moralitet w sam raz dla amerykańskiego pop-widza.

anyanka

Nie do końca rozumiem, co miało w tym filmie zaskakiwac. Jest linearny do bólu, a scenariusz ma niewiele do zaoferowania... Już na poczatku dowiadujemy się, co zrobił Reznik, więc tylko czekamy na rozwój wypadków...

The_Perfect_Drug

naprawde dowiadujemy się na początku filmu co zrobił Reznik??:) [spoiler:P]
przecież w rzeczywistości wyrzuca pusty dywan :) :P

anyanka

Dla mnie ten film to niewykorzystany potencjał. Scenariusz powinien Anderson dać komuś innemu do napisania. O ile w stosunku do 'Session 9' zrobił postęp w kreowaniu klimatu, czy narracji, to treściowo wciąż jest tak sobie. Miałem większe oczekiwania co do tego filmu... Jesli jest w nim /pozostał jakiś pomysł - analogie do Dostojewskiego, to i one się gdzieś rozmywają...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones