PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107377}

Mechanik

El Maquinista
7,6 138 834
oceny
7,6 10 1 138834
6,7 21
ocen krytyków
Mechanik
powrót do forum filmu Mechanik

Dziwią mnie porownania do fight clubu, przeciez to zupelnie inne filmy. p

mrbungle

wybacz ale bochater mechanika i podziemnego kręgu to dwie bardzo podobe do siebie postacie nie mozna temu zaprzeczyc

Anouk_4

Chyba wagowo:-) Edward Norton też był tak "wyżarty"
Może bardziej konkretnie na ten temat.

Sedes_z_Bakelitu

Jak juz powiedzialem oprocz tego ze oboje cierpili na bezsennosc. Moze wytlumaczysz mi o jakim innym podobienstwie mowisz.

ocenił(a) film na 10
mrbungle

zalezy jak sie na to patrzy. Podobienstwo jest takie ze Sekretnym oknie Mechaniku i Fight Clubie glowny bohater nie wie ze osoba ktora widzi nie jest prawdziwa tylko powstala w jego glowie. Natomiast reszta jest juz inna. W Mechaniku wszystko co robi Reznik to pracuje i zyje w swiecie fantazji. Nic pozatym, natomiast we wczesniejszych filmach glowni bohaterowie mysla ze te "duchy" dzialaja na wlasna reke popelniajac rozne wykroczenia itd a na koncu dowiaduja sie ze to wszystko robili oni. Christian Bale ma bardziej namieszane we lbie , co widzimy gdy dowiaujue sie ze w kafejce zawsze tylko siedzial i nic nie mowil ( marzył!! ). Jak dla mnie wiec nie sa to takie same, podobne filmy.
Aha i wez nie sciemniaj ze nie wiesz jak sie pisze Charlize Theron bo wydaje mi sie ze poprostu Jej nie lubidz i specjalnie tak napisales pejo.

użytkownik usunięty
arsenallfan

Jeśli się nie zmruży oka przer rok to zapewne ma się takie schizy.

Porównywanie tych trzech filmów jest bez sensu. To tak jakby postawić koło siebie wszystkie filmy w których bohater miał jakieś "dwie wersje siebie". Wliczając w to kaczora Donalda i jego diabełka i aniołka. (czy ktoś wie o co mi biega? :))

użytkownik usunięty
mrbungle

Też uważam, ze porównanie "Podziemnego Kręgu" do "Mechanika" jest nie zbyt trafne. Jedyny łączący fakt to bezsenność i cosw rodzaju alter ego. Te filmy są kompletnie różne klimatami, w oby dwóch chodzi o co całkiem innego, o tyle, że po Podziemnym Kręgu sens filmu wyłania sie jasno, a w "Mechaniku" tego sensu nie ma, po prostu kolejny thriller.

Więc dajmy już temu spokój. Ktoś nie przemyślał dokładnie albo po prostu nie widział tych filmów i wyskoczył jak Filip z konopi na forum ze są do siebie bardzo podobne i mamy teraz. Ale, zawsze lepiej sprostować niż poźniej mamy słyszeć że Mechaniki to 2 część Fight Clubu tak jak ja słyszałem, że Nocna straż to rosyjski Matrix :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones