PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329096}

Metal

Metal: A Headbanger's Journey
7,7 6 404
oceny
7,7 10 1 6404
7,5 2
oceny krytyków
Metal
powrót do forum filmu Metal

elohortex widze zaczął wojne gdzies tam w poscie ponizej. Postanowilem to tutaj skomentowac. Takie zachowanie tylko umacnia mnie w przekonaniu ze Metale są bardziej inteligetni od Was. i wiesz co? wkurzają mnie tacy ludzie jak Ty? a teraz Ci powiem dlaczego... Otóż wiekszosc Metali (słucham metalu od 9 roku zycia i tą muzyke mam zakorzenioną w sercu) cechuje sie tolerancją.. Od razu zdementuje zeby nie było... ja nie uwazam sie za Metala. Ja jestem fanem muzyki, wszelakiej muzyki aczkolwiek Metal mam w sercu od zawsze. To wasze całe techno zawdzieczacie "naszej" muzyce. Mowa tu oczywiscie nie o metalu ale pochodnej.. czyli Rocku. Gdyby nie perkusja nie miałbyś tej papki i pralni mózgów zwanej dyskotekami. I chodzby tylko dla tego faktu powinienes nauczyc sie szacunku do tej muzyki. Ja nie bronie metalu, bronie muzyki... jezeli muzyka jest dobra to jest dobra... nie ma definicji. a czy to jest Michael Jackson czy Behemoth to naprawde nie jest tak istotne. A co? mam nie posluchac sobie starych dokonań Jacksona tylko dlatego ze uszkodził sobie sagan i zaczal robic operacje i go ogłosili niechlubnym mianem pedofila? Jego muzyka była dobra. Mam sie za to wstydzic? Dlaczego ludzie nie mogą byc tolerancyjni? Sluchasz techno? wporzadku, naprawde wporzadku. Dlaczego atakujesz innych?

Dla Ciebie pieknem jest poskakanie na dyskotece, popatrzec jak Dj wlacza adapter i puszcza winyla i poznac zazwyczaj nie tolerancyjnych "braci"... wiesz co dla mnie jest piekne? ze wychodzi 4/5 osób na scene z instrumentami i grają 1,5h set i nie mogą nic zepsuć, nic schrzanic... najmniejsza pomyłka grozi katastrofą... Wychodzą na scene i dają z siebie 110%. Grają Kawałki nad ktorymi przesiedzieli rok czy wiecej, a nie jak coraz wiecej Dj'i żerujących na hitach (jak na paradoks... Rockowych) bo coraz wiecej takich... Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Narcoser

elohortex to zwykły prowokator, najwyraźniej jakiś nastolatek z kompleksami. Nie warto sobie szarpać nerwów na kimś takim.

użytkownik usunięty
Narcoser

"Mowa tu oczywiscie nie o metalu ale pochodnej.. czyli Rocku"
Chyba ci się pokićkały terminy synku, bo to metal (choć dlack/death metalow rzężenie trudno nazywać muzyką) jest pochodną rocka, a nie na odwrót.

ocenił(a) film na 9

Icek przeczytaj jeszcze ze 3 razy, może zrozumiesz. pzdr

użytkownik usunięty
Carpenter666

Trzym japę, założyciel nie potrafi sie poslugiwac porządnie językiem polskim, a Ty jak widac lepszy nie jesteś.

użytkownik usunięty

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2501698
A tu, żebyś wiedział, bo byc może za glupi jesteś, żeby sprawdzić samemu.

ocenił(a) film na 10
Narcoser

Zgadzam się z założycielem tematu. Ja również kocham metal. Wole to niż jakieś bezmyślne bum-bum w kółko przez osiem godzin na dyskotece. Metal też jest piękny. Większość ludzi słysząc słowo METAL kojarzy go od razu z podgatunkami np. Black Metal czy Death Metal gdzie wokaliści głośno krzyczą i warczą (ja nie przepadam za tymi gatunkami choć jest w nich kilka piosenek które mi się podobają), nie wiedzą że są inne lżejsze rodzaje Metalu. Ja osobiście nie ubieram się jak typowy metalowiec, mam tylko koszulkę zespołu Sabaton, po prostu kocham tę muzykę. Tak jak mówił założyciel tutaj cały zespół wychodzi na scenę i daje z siebie max, gitarzyści, perkusista czy wokalista, tu każdy musi umieć grać, nie to co DJ który włącza winel i muza sama leci, a on może iść babki obracać. Metal to wiele podgatunków w których jest mowa o bohaterstwie, walce, przyjaźni itp. Metalowcy są także tolerancyjni, nie obchodzi ich co inni myślą o ich muzyce, w inni myślą bardzo źle i widząc metalowca od razu zakładają że to szatanista. Dlaczego inni nie mogą zaakceptować taj muzyki? Przecież nawet w TV jest jej dyskryminacja, nie ma żadnych programów o muzyce metalowej, wszędzie tylko pop i techno. Szkoda gadać. Pozdro dla fanów muzyki Metalowej!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pablo1919

Zgadzam się w 100%
Myślę, że fakt iż w TV brakuje programów na temat muzyki rockowej/metalowej (pisząc rockowej nie mam namyśli green daya, linkin park i innych popowo-rockowych kapel) wynika z przesądów i stereotypów które towarzyszą temu gatunkowi. Jak pokazał film szataniści to mały odsetek całego gatunku, czyli można ich też pewnie znaleźć w szeroko pojętej muzyce popowej. Pozdro, metal nie gryzie.

ocenił(a) film na 3
Pablo1919

boże, jakie farmazony...

Narcoser

Zgadzam się z twoją opinią.
Mój ukochany Heavy Metal zaatakował kiedyś kolega z klasy . To go spytałam "Jakiego zespołu posłuchałeś że aż tak tego gatunku muzyki nienawidzisz ''.
Nie był w stanie określić co to był za zespół. To mu powiedziałam "Mnie niepodobna się Rap a nie hejtuje tej muzyki, ponieważ nie kieruję się głupimi stereotypami narzucanymi przez media. Najpierw coś dobrze poznaj zanim skrytykujesz ".

ocenił(a) film na 3
zbroja

Bardzo dobrze mu odpowiedziałaś, mroczna siostro!!!! Musimy myśleć samodzielnie, czyli dokładnie tak samo jak nasi bracia metalowcy, a nie jak ci skejtowcy ogłupieni przez media.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones