PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 151 098
ocen
7,6 10 1 151098
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Pytanie: za co ? Ten film naprawdę jest schematyczny przez co postaci są płaskie a sytuacje często sztuczne. I jaki jest przekaz ? Same banały, upraszczając je do jednego zdania : że ludzie nie są ani dobrzy ani źli, są poprostu ludźmi. Wielkie odkrycie, że biały człowiek źle traktujący czarnego człowieka nie musi być rasistą, tylko może mieć zły dzień albo być sfrustrowanym i szukać ujścia tej frustracji, itd itp. Jak się opowiada takie banały to trzeba się bardziej postarać, skomplikować sytuację, wyszedłby z tego dramat psychologiczny a nie film nie wiadomo o czym. Po za paroma scenami ten film jest poprostu kiepski. Ja dałem 6/10, i nie wiem czy to nie za dużo.

ocenił(a) film na 5
pubene

dokladnie, zgadzam sie w 100 %. To jeden z najgorszych filmow w historii ktory dostal oskara. Znowu akademia nagrodzila gniot z chwytliwa tematyka. Dzisiejsze oskary to juz niestety nie to samo. Podobnie jest z Noblami. Wszedzie polityka. Dalem 5/10, szkoda ze zmarnowalem 2 godziny mojego bezcennego czasu.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
physphd

to samo odczucie miałem zaraz po obejrzeniu, teraz jednak zdałem sobie sprawę, że to świetny film, tyle że nie komercyjny. Cieszę się, że obejrzałem go przed "To nie jest kraj dla starych ludzi". Te dwa filmy określiłbym jako "nierozrywkowe", niekomercyjne, które nie są zrobione, by bawić widza, ale dać mu pole do myślenia, spokojnego i powolnego chłonięcia przedstawianych mu obrazów i ewentualnej refleksji. Oczywiście, nie każdy musi to lubić, nie dziwota wtedy że nie jest to film podobający się. Ja jednak z czystym sumieniem poprawiłem swoją ocenę na 8 (i tak zaniżam średnią :P)

ocenił(a) film na 6
pubene

Racja! Nareszcie ktos powiedzial o tym filmie dokladnie to co o nim sadze. Prosty,schematyczny i banalny film! Stawiam go w pierwszej linii filmow przereklamowanych,tuz obok znienawidzonego przeze mnie slumdoga! Ta sama liga filmow pseudo-ambitnych.

pubene

Zgadzam się z pubene. Film jest ani doskonały, ani bardzo słaby. Jest taki średni.

ocenił(a) film na 5
pubene

Film o problemie którego nie ma, czego najlepszym dowodem jest czarnoskóry prezydent kraju w którym dzieje się akcja. Banalny, płytki, historie na maksa naciągane, z których żadna nie znajduje odbicia w rzeczywistym świecie. Tanie efekciarstwo, tak jak napisał/a yeti89 film pseudo-ambitny. Gniot dla mas i kolejny oscarowy niewypał.

ocenił(a) film na 10
Dzida_86

W 2004 niekt nawet amerykanie nie marzyli ze prezydentem bedzie murzyn , aha tak apropo yeti89 ten film wlasnie pokoazuje ze dobry moze byc zlym i odwrotnie zalezy od sytuacji ,przypadku, a nie od sumienia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones