PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253737}
6,7 22 774
oceny
6,7 10 1 22774
6,9 12
ocen krytyków
Michael Clayton
powrót do forum filmu Michael Clayton

Cóż...mimo że obejrzałam film od początku do końca, to i tak stwierdzam że jest on bardzo niespójny, niektóre dialogi w odniesieniu do danej sytuacji są po prostu z dupy wzięte, to co dzieje się na początku ma swoje wyjaśnienie na końcu, ale akcja która toczy się w środku jest dla filmu zbędna, postać Michaela Claytona jest nijaka i bezbarwna, w ogóle niezrozumiała jest dla mnie nominacja do Oscara dla Clooneya i dla samego filmu, JEDYNYM atutem filmu jest rola Tildy Swinton. 3/10

Justyna0810

Nie zgadzam się praktycznie z żadnym zarzutem.Mam też wątpliwości czy na pewno oglądaliśmy ten sam film:p.
Film jest bardzo spójny,wszystkie dialogi są na swoim miejscu,akcja ze środka filmu jest jak najbardziej potrzebna.
Postać Michaela Claytona jest dopracowana i wyrazista.Jak najbardziej zrozumiała nominacja dla Clooneya i filmu.
Bardzo dobry film.8/10

ocenił(a) film na 4
llama77

Rozumiem-Tobie się podobał, trafił w Twoje upodobania-mi nie bardzo.

ocenił(a) film na 10
Justyna0810

ok, że mógł się nie spodobać, bo to kwestia tego, co kto lubi, a i czasem ważny jest chwilowy nastrój, w który dana pozycja trafi, albo nie, ale jednak braku spójności nie można temu filmowi zarzucić. Na pewno jeśli Cię nie zainteresował, to nie chciało Ci się śledzić jego treści i stąd Twoje wrażenie. Bynajmniej nie twierdzę, że masz się zmuszać na siłę i oglądać ponownie, bo to nie ma sensu, ale jak komuś ten film podchodzi i ogląda go z zainteresowaniem, to ma dużą szansę zrozumieć/zauważyć sens i potrzebę zaistnienia każdej sceny jak i dialogu. Akurat właśnie nieprzypadkowość tego wszystkiego bardzo rzuca się w oczy. Film faktycznie jest bardzo dopracowany i bardzo oryginalny ze względu na swoją tematykę.

ocenił(a) film na 5
Justyna0810

Mnie też rozczarował. Spodziewałam się czegoś więcej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones