PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253737}
6,7 22 774
oceny
6,7 10 1 22774
6,9 12
ocen krytyków
Michael Clayton
powrót do forum filmu Michael Clayton

Tak w skrócie mogę podsumować moje wrażenia po seansie. Długo po obejrzeniu filmu tkwiłam jeszcze w "jego" nastroju, w pesymizmie, szarości i beznadziejności pokazanej w nim rzeczywistości. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby scenariusz był bardziej przemyślany i dorównywał formie.

Bardzo lubię filmy, w których fabuła jest zagmatwana i nieliniowa, ale tutaj jest to według mnie zrobione troszkę na siłę. Bo tak na prawdę cała intryga jest przecież prosta. Ciągle czekałam na jakiś szokujący zwrot akcji albo po prostu jej ostateczne zawiązanie, gdy nagle okazało się, że tak na prawdę już dawno się ona zawiązała i w sumie to już jest koniec, swoją drogą bardzo przewidywalny i trochę jakby zbyt banalny.

Jeden z najciekawszych momentów, w którym główny bohater wychodzi z samochodu by zbliżyć się do stada koni na łące to chyba najbardziej nastrojowa i świetnie nakręcona scena, ale co z tego, skoro zupełnie nie trzyma się reszty filmu? A raczej trzymałaby się, gdyby była choć trochę bardziej uzasadniona.

Mimo wszystko film jednak jakoś zaszył mi się w pamięci i myślę, że posiedzi tam jeszcze długo. W końcu był całkiem doby, spodziewałam się jednak czegoś więcej po pierwszych kilku minutach i świadomości, że miał tyle nominacji.

ocenił(a) film na 8
Vind

Scena z łąką na której pasą się konie nawiązuje do książki którą czytał jego syn. Mianowicie Michael widział podobną ilustrację w tej książce. Może po prostu emocje wzięły nad nim górę i chciał doświadczyć tego o czym opowiadał mu syn. W każdym bądź razie film oceniam na 8.
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Vind

Vind => zgadzam sie w 100%, przed obejrzeniem przeczytałem tu na forum, że końcówka to istna bomba a była poprostu dobra i tyle... pozostał mały niedosyt... moja ocena 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones