PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1047}

Milczenie owiec

The Silence of the Lambs
8,2 684 238
ocen
8,2 10 1 684238
8,4 50
ocen krytyków
Milczenie owiec
powrót do forum filmu Milczenie owiec

Jak dla mnie film Milczenie owiec to totalna nuda. Cala ta historia mnie niczym nie urzekła jedyne co na plus to gra Hopkinsa. Film po prostu nie przetrwał próby czasu (w przeciwieństwie do wielu innych produkcji do ktorych wracam tj Indiana jones, star wars, a przy Dawno temu w ameryce wypada po prostu kompletnie blado, ludzie w dzisiejszych czasach są mocniejsi psychicznie to co kiedys straszylo dzisiaj wywołuje usmiech na twarzy, w dobie gier komputerowych w ktorych mozgi i flaki lataja po ekranie trzeba czegos wiecej zeby wystraszyc czlowieka. W milczeniu owiec ani przez chwile nie mialem dreszczyka emocji nie identyfikowałem sie z postacia Jodie Foster film obejrzalem zapomniałem tyle. A co do lepszych thrillerów to prosze oto kilka nowszych tytułów, które w mojej subiektywnej opinii są o niebo lepsze: Rzeka tajemnic /Infiltracja / Wyspa tajemnic / Incepcja / Efekt motyla / od biedy dodałbym jeszcze Deja Vu ale tutaj troce przesłodzony koniec histroii wszystko popsuł co nie zmienia faktu ze film bardziej trzyma w napięciu. Wiele osób dodałoby jeszcze Fight club ale ten film jakoś nie przypadł mi do gustu. Milczenie owiec 7/10 tylko i wyłącznie dzieki Hopkinsowi bez niego nie byloby nawet 6

QxManiekxQ

Efekt motyla? Dobre sobie - sam pomysł niezły, ale film jest przewidywalny, marnie zagrany i jakiś nijaki. Incepcja mi się podobała, ale - tak na serio - żaden to thriller, raczej sci-fi z naprawdę świetnym punktem wyjściowym i fajnymi efektami. Wyspa tajemnic jest naprawdę bardzo dobra i zbliża się do poziomu Milczenia owiec, ale czy jest lepsza? Nie powiedziałbym. Moim zdaniem groza w Milczeniu wcale nie polega na epatowaniu okrucieństwem - jest cicha, przyczajona. Temu filmowi trzeba się w pewien sposób "oddać" - obejrzeć go nieśpiesznie, wczuć się w klimat - trochę jak z Zodiac.

ocenił(a) film na 9
Reimar

"Efekt motyla" jest przewidywalny? Aha. Bardzo jestem ciekawy czy jak go pierwszy raz obejrzałeś to też tak wszystko "przewidziałeś". Proponuję Ci obejrzeć wersję reżyserską i zobaczymy co wtedy napiszesz.
Co do reszty wypowiedzi w zupełności się z nią zgadzam. Zarówno "Milczenie owiec " jak i "Wyspa tajemnic" to naprawdę świetne thrillery - jedne z najlepszych jakie powstały w historii kinematografii (plus wspomniany wyżej "Efekt motyla" właśnie).

MartiniKS

Gdzie można zobaczyć/kupić wersję reżyserską?

ocenił(a) film na 9
m_magda_3

Odsyłam do tego tematu: http://www.filmweb.pl/film/Efekt+motyla-2004-40252/discussion/Wersja+re%C5%BCyse rska.,1509514

Ode mnie mogę dodać, że na pewno znajdziesz ją w sieci tylko musisz "przeszukać torrenty" :)

MartiniKS

Wersja reżyserska - głównie poprzez naprawdę (!) zaskakujące zakończenie - robi z tego filmu coś zupełnie innego. To chyba jeden z niewielu tak "radykalnych" dircutów i chwała mu za to. Jednak ja oceniam i opisuję to, co trafiło do kin, oraz co mogłem zobaczyć w telewizji (skoro reżyser zgodził się na wypuszczenie takiej wersji w pierwszej kolejności...) - a standardowe zakończenie było moim zdaniem nie tylko mdłe (na serio spodziewałem się czegoś w ten deseń, choć może nie aż tak), ale podpadało nawet trochę pod typową amerykańską żenuę, której w takich filmach szczerze nie cierpię.

Reimar

Gdyby oceniac tylko to co trafiło do kina, a nie wersje rezyserskie to film pod tytulem "once upon a time in america" to bylby gniot wszechczasow. W tym filmie dystrybutorzy zniszczyli w calosci kinowa wersje ktora byla mdla i nie do ogarniecia. Rezyser tez nie zawsze ma wybor albo do kina trafia wersja okrojona albo nic.

ocenił(a) film na 10
Reimar

Także i wg mnie "Efektu motyla" nie można postawić obok "Milczenia owiec". Mam takie samo zdanie na temat tego filmu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
QxManiekxQ

film Ci się nie spodobał, ale mimo to ocena 7/10?
trochę nie rozumiem, chyba już lepiej byłoby w ogóle nie oceniać, skoro przypadła Ci do gustu tylko gra Hopkinsa :)

popkowata

film byl nudny, przewidywalny ale nie mozna nie doceniac innych aspektów takich jak gra aktorska, zdjęcia, nie najgorsza muzyka, wszystko zlozylo sie w calosc i wyszla 7. Po to jest skala zeby jakos to mniej wiecej oceniac prawdziwie a nie 1/10 lub 10/10. Osobiscie wolałbym ocenianie procentowe i co za tym idzie skale ocen 1-100 bo duzo filmow ktorym dalem 8 zasluguje na 7,5 7,7 jakos tak, a niektore 7 takie jak ta byloby wtedy cos kolo 6,6 . Jak dla mnie to za maly wybor 1-10 ale juz tak mam ze jak film jest u mnie pomiedzy ocenami to daje ta wyzszą w wiekszosci przypadkow.

ocenił(a) film na 6
QxManiekxQ

Pewnie, że nuda, ale pamiętaj, że ten film ma ponad 20 lat. 20 lat temy był świeży, odkrywczy i oryginalny! Trzeba na niego patrzeć przez pryzmat czasu.

astat_2

I w sumie masz rację, jest to jedyne (według mnie) wyjaśnienie dla czego tak wielu ludzi zachwyca się tym projektem. Jedne filmy starzeją się szybciej inne mniej. Ten zestarzał się szybciej ot taki gatunek. Widza coraz trudniej trzymać w napięciu. Żebym zobaczył ten film wczesniej w latach 90 to pewnie bylbym zachwycony ale mamy rok 2013 i niestety film nie wytrzymał próby czasu

QxManiekxQ

Zestarzał się? Na szczęście to tylko Twoja opinia a nie zdanie wyroczni. Nie trzyma w napięciu? Na szczęście to tylko Twoja opinia. Nie wytrzymał próby czasu? Na szczęście to tylko Twoja opinia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones