PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1096}

Monty Python i Święty Graal

Monty Python and the Holy Grail
27 189
chce zobaczyć
8,1 34
oceny krytyków
Monty Python i Święty Graal
powrót do forum filmu Monty Python i Święty Graal

Dla mnie najlepszy byl motyw z czarownica, ktora chciano zabic za wszelka cena. Pokazuje to w jaki sposob obchodzono sie z takimi sprawami a tzn, ze jedynym wyjsciem byla smierc. To wszytsko obdarzone potezna dawka humoru co sprawia, ze film zasluguje na miano genialnego!

wasyll

Mi się najbardziej podobał motyw z rycerzami "Ni". Szczyt absurdu:))

wasyll

Zdecydowanie Sir Robin i jego minstrele... wymiatają :D

ocenił(a) film na 7
wasyll

Rycerze "Ni" wymiataja ;). Jeszcze potyczka slowna z Francuzami kiedy obrzucili ich zwierzetami :). Ogolnie caly Swiety Graal to swietna komedia!

wasyll

Mi podobała się też siekanina na zamku w celu uwolnienia "królewny". Świetna parodia wszystkich filmów, w których główny bohater zabija hordy wrogów bez zadrapania;)
A co do piosenki "Brave Sir Robin" to w trakcie oglądania kilka razy cofałem do jej początku, bo jest po prostu genialna
Aha, jeszcze quiz przy moście i pytanie o jaskółki;)

ocenił(a) film na 8
wasyll

dodalabym jeszcze black knight. walcz! xd

ocenił(a) film na 10
wasyll

A piosenka rycerzy w Kamelot? Prosto z musicali lat 50 :)
Cały film zawiera mnóstwo zabawnych wątków (i animacji! Wyciętych ze średniowiecznych ilustracji). Również podobała mi się piosenka o Robinie i jeszcze motyw ze 'Świętym granatem' ;P

ocenił(a) film na 5
Bruce_Lee

'Twoja matka była chomikiem, a twój ojciec śmierdział skisłymi jagodami"

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Apropo piosenki o Camelocie to świetne jest jej zakończenie - kiedy Król Artur mówi: "Nie jednak nie jedziemy do Camelotu - to głupie miejsce" Padłem :)

wasyll

jak ten królik rozszarpywał i gardła,bo taki robocik rzuca sie im na te szyje(i to ta śmiechowo wygląda),Jak ci rycerze mówili to HI,dlatego że wyglądali jak by byli niedorozwinięci.

ocenił(a) film na 10
wasyll

Mi trudno wybrać ulubiony, ale boskie jest, jak braciszek czyta instrukcję obsługi do świętego granata ręcznego, a końcówka brzmi tak:"...Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie,
wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga,
co naigrywał się z ciebie w polu widzenia twego, a on kitę odwali." Widziałam już to setki razy a za każdym razem rżę ze śmiechu jak oślica.

ocenił(a) film na 7
wasyll

Nie zapominajcie o black knighcie, który "stał" bez nóg i rąk a krzyczał "Nie uciekaj, tchórzu!" xDD

ocenił(a) film na 10
Arianne

Myślę, że ambicji wszyscy możemy uczyć się od niego. Też jest to i moja ulubiona scena. :-)

ocenił(a) film na 9
baraja_2

"Co mi zrobisz, wykrwawisz się na mnie?" :D

ocenił(a) film na 10
wasyll

Uwielbiam scenę na moście i 3 pytania, scenę z rycerzami, którzy mówią Ni ich absurdalnie głupie rządania, piosenkę o Sir Robinie i scenę z czarownicą. Genialne :)

ocenił(a) film na 10
wasyll

Fajna jest jeszcze gadka dwóch wieśniaków, jak zobaczyli Artura
- A to co za jeden?
- To musi być król
- Czemu tak sądzisz?
- Bo nie jest cały obesrany

Zaj***ste wnioskowanie

ocenił(a) film na 10
wasyll

Scena, w której kolesie przy bramie wypatrują tych, co na nich szarżują od strony lasu.
A druga (i chyba nawet bardziej) - to scena ze Świętym Granatem Ręcznym i biblijna instrukcja obsługi.
Rewelacja!

wasyll

Księga Uzbrojenia jest najlepsza, dlatego że najbardziej rozbawiła mnie ta scena ;) cóż tu dużo mówić...

ocenił(a) film na 10
wasyll

Nie wspomieliście jeszcze o "I.. am an enchanter.. There are some who call me... TIM!" :)

ocenił(a) film na 10
wasyll

Genialny Angielski humor pełen absurdów, mnie najbardziej podobali się rycerze Ni, ten szaman przy moście zadający 3 pytania i moment kiedy on sam nie zna odpowiedzi, królik zabójca, sir lancelot na weselu,czarny rycerz i sam początek z kokosami i jaskółkami

ocenił(a) film na 9
wasyll

I tak najlepszy motyw w Świętym Graalu to "królik trojański" :D A po nieudanym planie: "Słuchajcie, moglibyśmy zbudować wielkiego borsuka" :D

ocenił(a) film na 10
wasyll

jak dal mnie czarny rycerz wymiata.król obciął mu rękę a on na to"to tylko draśnięcie,bywało gorzej" :-)))Rycerze Ni,króliczek,granat.I to w jaskini(aaaAaaaa)Kocham angielski humor!!!

ocenił(a) film na 9
wasyll

"what's your favourite colour?"
"blue, NOT, YELLOW AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA"

ocenił(a) film na 9
innertia

Motyw z końmi...

za krótki za krótki za krótki za krótki za krótki za krótki za krótki

innertia

Red!!!!:) ulubiona

ocenił(a) film na 9
wasyll

już chyba wszystko zostało wymienione:)

jak dla mnie najlepszy tekst to:

- A to co za jeden?
- To musi być król
- Czemu tak sądzisz?
- Bo nie jest cały obesrany

takie życiowe:) Równie fajne jak zakaz przychodzenia kobietą na kamieniowanie w Brayanie:)



NI

wasyll

Sir Lancelot robiący masakrę z gości weselnych, zbieranie zmarłych na wózeczek i piosenki o Sir Robinie:)... a poza tym wszystkie sceny z Palinem - to mój ulubiony Python:)

ocenił(a) film na 9
wasyll

Nikt jeszcze nie wspomniał o trzech scenach:
1) króciutki fragment - czarownica trzepiąca dywan kotem :)
2) scena, w której sir Lancelot (bodajże) trafia do zamku pełnego kobiet. Genialne.
3) scena, w której pokazano historyka omawiającego historię rycerzy Okrągłego Stołu. Nagle nie wiadomo skąd wyjeżdża jeden i podcina mu gardło.

No i oczywiście wymienione już sceny też są genialne - Czarny Rycerz (Walcz tchórzu!) i Rycerze, Którzy Mówią "Ni" (i ich żądania - przynieść żywopłot, a później ściąć drzewo śledziem :)).

ocenił(a) film na 10
Condratovitzsch

uściślając: Sir Galahad the Pure ;)

mnie rozwala ten motyw z reflektorem nad zamkiem - MP nawet batmana potrafią wyszydzić z klasą (offtop: chociaż podobno ostatnio ten ostatni ma depresję, jak czytałam na filmwebie :))

wasyll

Mi się podobało jeszcze coś takiego:
" ... Gdy wydawało się, że bestia z Aaa pożre rycerzy, główny a nimator dostał ataku serca ( i pokazany Gilliam z zawałem :) )

wasyll

Mi się podobało coś takiego:

" .. I gdy wydawało się, że bestia z Aaa pożre rycerzy, główny animator dostał ataku serca" :)

ocenił(a) film na 9
wasyll

Spadłem z krzesła na:
- I wtedy, Lancelot, Galahad i Ja wyjdziemy z Królika...
- Kto?
- Lancelot, Galahad i Ja.

oraz

- rozkazuję wam.
- rozkazujesz? a kim ty jesteś
- jestem Artur. Król Brytyjczyków.
- A co to za jedni?
- To Wy. Wy jesteście Brytyjczykami.
- Wcale na ciebie nie głosowałam...


aaaaaa

ocenił(a) film na 10
wasyll

Ja doslownie od poczatku do konca umieralem widzac rycerzy w postawie jezdzieckiej i pachołkow udajacych konie XD

I ten tekst przed walka z krolikiem - konie sie zmeczyly, moze zostawmy je tutaj; i ten okrzyk 'Dismount!!!' XD

Przegenialny film.

ocenił(a) film na 10
Geohound

W Nador, krainie wiecznego mrozu, musieli zjeść minstreli Robina, co sprawiło im wiele radości
:)

Wertyp

"Po drugiej stronie lasu, spotkali Lancelota i Galaheda...
było wiele radości.
W zamarzniętej krainie Nador...
musieli zjeść minstreli Robina...
było wiele radości."
i te odgłosy radości.hehe

ocenił(a) film na 10
wasyll

Co oglądam ten film zaśmiewam się do łez przy walce z czarnym rycerzem:D

ocenił(a) film na 6
xseroZkota

,,A z jąder zrobimy kastaniety''

ni!

hahhaha!! :D

wasyll

rycerze Ni! i scena w zamku pełnym kobiet przebijają wszystko ;)

wasyll

Walka z Czarnym Rycerzem

(...)Teraz ustąp, godny przeciwniku.
- To tylko draśnięcie.
Draśnięcie? Straciłeś ramię.
- Wcale nie.
Zatem cóż to jest?
- Bywało gorzej.
Kłamiesz!
- Stawaj tchórzu!
(...)
-Masz dosyć ?
Spójrz durniu nie masz przecież rąk;
-Ależ mam
Spójrz tylko!
-To powierzchowna rana
(...)
Niech ci będzie, powiedzmy, że to remis.(...)


hahaha miazga ;D

ocenił(a) film na 10
wasyll

PRAWDA JEST TAKA, ZE TO JEST JEDEN Z NIELICZNYCH FILMOW NA KTORYCH URONI;EM NIE JEDNA LEZKE....LECZ CALY POTOK. PIERWSZY RAZ ZOBACZYLEM GRALLA JAK MIALEM 12 LAT. KIEDY OGLADAM GO DZISIAJ, A MAM LAT 28 REAKCJA JEST BARDZO ZBLIZONA... REWELACJA I TYLE

ocenił(a) film na 10
peru24_2

Hahahaha mnie sie najbardziej podobał Black Knight, ktory walczyl bez rak i bez nog, hahahahahahaha,myslalem ze umre ze smiechu.

ocenił(a) film na 7
wasyll

Sir Launcelot jak historia bohatera i jako osobny wątek to:
- Francuzi
- Rycerze "Ni"

ocenił(a) film na 8
Maro_13

Zdecydowanie najbardziej uśmiałam się przy czytaniu księgi, instrukcji do świętego granatu ;D A poza tym "Ni" i pytania na moście - powalające. Film jednak rozkręca się dopiero od piosenki na cześć sir Robina, wcześniej się trochę nudziłam (wyjątkiem jest wątek z czarownicą).

ocenił(a) film na 9
Courty

- Przedziurawiłeś mu głowę mieczem !!
- Boże i co z nim ??
xD

ocenił(a) film na 10
wasyll

Oto typowy przykład ucisku władzy! Patrzcie, jak mnie uciskał!

ocenił(a) film na 10
wasyll

Moze inaczej... KTORY WATEK WAM SIE NIE PODOBAL... I DLACZEGO?

ocenił(a) film na 10
Havard

Błąd 404 not found!

Nie ma w tym filmie złej sceny. Wszystkie są zajebiste :)

ocenił(a) film na 9
wasyll

Wszystko, co podaliście, jest pro. Dla mnie jeszcze bardzo zabawna była ta rozmowa z wieśniakami: "Uciskają mnie, uciskają!" albo te teksty o władzy, dyktaturze itp. mina i zakłopotanie Artura? bezcenne xD. A te momenty z ludźmi "umierającymi", ale którzy 'czuli się lepiej'? Mega film ;)

ocenił(a) film na 8
wasyll

Walka z czarnym rycerzem i ten królik co odgryzał głowy :D Rycerze Ni i ich królik "trojański też były niezłe. W ogóle cały fil jest świetny!

ocenił(a) film na 7
wasyll

a w którym momencie jest ten motyw z czarownicą bo chyba go przegapiłem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones