PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103100}

Moskwa

Moskva
5,2 67
ocen
5,2 10 1 67
Moskwa
powrót do forum filmu Moskwa

Nie rozumiem

ocenił(a) film na 8

Kompletny brak zainteresowania, a ma coś co przynajmniej ja w filmach uwielbiam. Niby normalne sceny, jednak jakby niepokojące, mistyczne, zawierające szczegóły, które potrafiły zmrużyć i otworzyć moje oczy, gra świateł, czerwone sukienki i szminka no i te dialogi wypowiadane na tle odrealnionych widoków uchwyconych jak na tripie, który zresztą ma dużo wspólnych cech z fabułą. A i tak jestem pewien, że takie sceny zdarzały się w tym niedźwiedzim sercu olbrzymiej Rosji. Atmosfera nostalgii popierestrojkowej, gdy ta Rosja rzekomo zaczyna nabierać barw, a przynajmniej otwiera się trochę na świat, ale dla wielu za późno, no i krajobrazy przypominające mi dzieciństwo czyli połacie drzew znad których wystają długie kominy i szare budynki. Zresztą godzinami mogę pisać tak ale muszę pisać coś ważniejszego więc pa.

Sanos

I jak napisałeś co miałeś ? ;) A tak na poważne to o czym jest ten film?

ocenił(a) film na 8
tomaszek91

Napisałem. Dość dawno :)

O tęsknocie, nowej rzeczywistości dla starych, dojrzałych ludzi, o tym by uważać o czym się marzy. O Moskiwe, zdecydowanie. Ale tamtej, dziś 15 lat później jest już inna. O zwierzętach w nas, chociaż może o czymś gorszym w nas. Ogólnie jest trudny, chaotyczny, wielowarstwowy i specyficzny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones