PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728144}

Most szpiegów

Bridge of Spies
7,2 128 632
oceny
7,2 10 1 128632
6,4 30
ocen krytyków
Most szpiegów
powrót do forum filmu Most szpiegów

Steven Spielberg + Tom Hanks + Janusz Kamiński= znakomity film.

ocenił(a) film na 6
maciekd_filmweb

Może kiedyś bo teraz Spielberg jest niezbyt interesującym twórcą.Film ratuje moim zdaniem bardzo dobra rola Tom Hanks-a który czym starszy tym lepszy, dawniej tak za jego grą aktorską nie przepadałem a teraz bardzo sobie cenie tego aktora.

ocenił(a) film na 5
maciekd_filmweb

Film bardzo przeciętny. Napięcie i emocje, jak w "M, jak miłość". Gdyby nie Hanks nie obejrzałbym do końca.

maciekd_filmweb

nie pozostaje mi nic innego jak tylko sie zgodzić

monika_bombka

Bardzo się zawiodłem liczyłem na małą ucztę a z trudem doczekałem do końca /ogólnie byłem z kolegami z Niemiec na tym moście i ich opowieści byłyby lepszym scenariuszem/.

vader26

niektórym moim znajomym też nie przypadł do gustu ... no ale tak to już się z gusta jednym się coś podoba a niektórym nie

ocenił(a) film na 5
maciekd_filmweb

Film mi się podobał, aczkolwiek ... na końcu miałam takie: '' I to wszystko?''
Nakręcone ku chwale Ameryki, zresztą jak chyba każdy historyczny film. ( Tylko zamieniać odpowiednio nazwę kraju. )

maciekd_filmweb

Film świeny. Podoba mi się, że nie przedstawiono Amerykanów jako jedynych sprawiedliwych. Doskonale pokazano szaloną propagandę, kiedy to straszono dzieci bombą atomową.

ocenił(a) film na 5
maciekd_filmweb

yyyyy... nie

ocenił(a) film na 6
maciekd_filmweb

Z tym znakomitym to lekka przesada. Przydałoby się trochę napięcia a ogląda się to beznamiętnie. Fajny film ale dla mnie maksymalnie maks na maxa to naciągane 7.

ocenił(a) film na 6
maciekd_filmweb

Problem w tym, że film nie jest znakomity, a co najwyżej dobry i można go spokojnie obejrzeć, ale nie zapada w pamięć, co najwyżej rola Marka Rylance wybija się na inny poziom. Scenariusz jest zabójczo jednostronny - taki idealizm do ściany, podobnie potraktowane są postacie, co spłyca pewną warstwę emocjonalną historii.

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

w roku 92 czy 94 już dokładnie nie pamiętam zlikwidowano taki mały symboliczny cmentarzyk w okolicy Reichstagu. Były tam tabliczki osób które były zastrzelone w trakcie ucieczki od 1965 do 1998. Wszystkie tylko z okolicy tego budynku. Ostatnia tabliczka miała datę 1987.

maciekd_filmweb

Wyobrażam sobie że ten film mógłby być pokazywany np. w szkołach filmowych za 50 lat, tak jak dziś mam nadzieję jest "12 gniewnych ludzi". Film dla mnie ma jak gdyby "dwa tempa" lub ""dwie części". Pierwsza genialna kwintesencja dziejąca się mniej więcej do scen w Berlinie. Gdy akcja tam się przenosi film trąci nieco "rozwlekłością". Ale to subiektywne odczucie. Widocznie kilka dni zdjęciowych we Wrocławiu to za mało by "utrzymać" film ;-) Ale zdjęcia, kadrowanie, aktorzy to mistrzostwo. Jak zwykle u Spielberga, Kaminskiego...

maciekd_filmweb

Znakomity? Przecież to płaska nuda bez charakteru. No, ale kiedy S.S. spotyka T.H. to wiadomo, że rewelacji nie będzie. Stateczni panowie dwaj nie dadzą nam poczuć żywej historii, oj nie dadzą...

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

A John Williams?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones