PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 62 522
oceny
7,6 10 1 62522
7,2 25
ocen krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

moja opinia

ocenił(a) film na 5

Szczerze to nie poruszył mnie. Na plus na pewno to, że spora część filmu była kręcona z perspektywy głównego bohatera - sparaliżowanego mężczyzny, przez co można było wczuć się chociaż trochę w jego sytuację i poczuć jego bezsilność. Natomiast cały film monotonny (myślę, że głównie ze względu na to, że jest o sparaliżowanym mężczyźnie), dłużył mi się. Aaa...i jeszcze jedno - facet to świnia. ;/ Ode mnie 5/10.

ocenił(a) film na 8
Melissa86

Nie chce się czepiać, ale z tego wychodzi że gdyby film był o sparaliżowanej kobiecie byłby mniej nudny:)...
Co do samego filmu to jak dla mnie świetny, może i faktycznie tempo akcji nie było zawrotne, ale jakoś w tym konkretnym przypadku nie męczyło mnie to. Choć gdzieś od połowy Motyl i skafander wypada blado na tle świetnego początku, nie zmienia to faktu że "trzymał" mnie przed ekranem do samego końca, mimo że film należy raczej do gatunku w którym już na początku historii wiadomo że nie może się to skończyć happy enedem. Zgadzam się że świetnym motywem jest przedstawienie dużej części filmu z perspektywy pierwszej osoby, dodaje to filmowi oryginalności i realizmu, duże brawa dla pana Kamińskiego.
Tak się zastawaniem czy może ktoś tutaj oglądał "Imagine"? Czy choć trochę te filmy są podobne w sposobie przedstawienia upośledzenia?

ocenił(a) film na 5
ppp84

Z perspektywy kobiety byłby równie nudny. :)

ocenił(a) film na 8
Melissa86

Wiem, wiem o co Ci chodziło, to był tylko żart:)

ocenił(a) film na 5
Melissa86

Co racja to racja, gdybym nie robił też czegoś innego w tym czasie, prawdopodobnie bym zasnął. 5/10

ocenił(a) film na 9
Melissa86

Skoro nudził to trzeba było wyłączyć film lub przełączyć kanał.
Jak dla mnie kolejny piękny kawałek europejskiego kina.

ocenił(a) film na 9
Melissa86

Ode mnie 8/10, bardzo poruszający film.

ocenił(a) film na 8
Slayer_6

Dokładnie.

ocenił(a) film na 10
Melissa86

mam podobną opinię na temat faceta ;)
Egoista skrajny, ale krytycy lubią takie typy. Może są im bliskie ;)

Melissa86

Kobieta to świnia.

ocenił(a) film na 9
Radiw84

nie no,coś ty... baby to ch...e :)

ocenił(a) film na 6
Melissa86

Ja również uważam ten film za monotonny. Przed obejrzeniem go myślałem, że będziemy poznawać życie bohatera od momentu, w którym się urodził do momentu, w którym został sparaliżowany. Jednak film ma mocny przekaz, w którym można uświadomić sobie, że zawsze są ludzie, którzy są w gorszej sytuacji fizycznej od nas (sparaliżowani przez całe życie, lub niewidomi).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones