PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8529}

Motylek

Papillon
8,0 34 717
ocen
8,0 10 1 34717
7,0 9
ocen krytyków
Motylek
powrót do forum filmu Motylek

Najczęściej wysoko oceniam filmy typu sci-fi, przygodowe, fantasy, akcji, rzadziej dramaty
biograficzne lub kostiumowe. Tymczasem tutaj mam 90% zgodności. Podobnie raz było ze
"Stalkerem", który dotychczas jako jedyna produkcja przypisywany mi był w 100%, a dostał ode
mnie ledwo siódemkę.
Stąd pytanie: warto?

Kazian

Algorytm gustomierza(tm) jest zapewne prosty jak budowa cepa.

1) Na początek oceniasz 50, czy tam 20 filmów, aby algorytm miał jakąś podstawę do generowania rekomendacji (zgodności z twoim gustem).

2) Gustomierz szuka osób, które podobnie oceniły ww. filmy.

3) Teraz mając już osoby, które są z tobą "zgodne", algorytm może polecić ci jakieś filmy, których jeszcze nie oglądałeś. Bo jeśli osoba z tobą zgodna, oglądała dany film i jednocześnie oceniła go wysoko, jest dość prawdopodobne, że i tobie się ten film spodoba.

4) W między czasie oceniasz kolejne filmy, więc gustomierz co jakiś czas szuka nowych osób, a w dodatku mając większą bazę ocenionych pozycji, może lepiej (dokładniej) zarekomendować ci dane pozycje.

Tak więc im więcej filmów ocenisz, tym gustomierz lepiej ci dobierze rekomendacje.

Ale nie licz na to, że jak osiągniesz już pewną liczbę ocenionych filmów, to będzie ci podsuwał same dobre filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones