PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=301266}

Mroki pamięci

Ring Around the Rosie
4,4 1 446
ocen
4,4 10 1 1446
Mroki pamięci
powrót do forum filmu Mroki pamięci

Wyjaśnienie filmu

ocenił(a) film na 5

O co chodzi? A o to, że wszystko to co jest ukazane w filmie przytrafiło się Karen kiedy była tam ze swoją siostrą w dzieciństwie. Przez cały film ukazane jest, że Karen ma dość mocny uraz do 'upadków'. Najpierw mówiąc, ze spadła z konia, potem ta scena kiedy wszystko w domu wiruje przez co ona sama wypada przez okno. Nawiązuje to do wypadku jej siostry. A rzeczywistymi postaciami był jej chłopak, szeryf i ona sama. Siostra jak i Pierce byli duchami, wytworami jej wyobraźni. Przeciez zarówno Jeff jak i szeryf nie widzieli ani Wendy ani Pierce'a. Rozmawiała z nimi i widziała ich tylko Karen.
Troche pomyliłam sie w ocenie filmu bo po oglądnięciu nie spodobał mi sie fakt braku dokładnego wyjaśnienia wypadku dziewczynek sprzed lat i dlatego dałam mu ocene 1/10.;/
Po drugim i urywkowym przeanalizowaniu filmu zrozumiałam więcej i moja ocena na chwile obecną to 5/10.

użytkownik usunięty
incia141

Dziękuję za wytłumaczenie.

użytkownik usunięty
incia141

A czy konie też były tworem wyobraźni?

ocenił(a) film na 6

tak :d

incia141

Wyjaśnienie, o co w tym filmie naprawdę chodzi jest dość enigmatyczne i was rozumiem, ale ja zrozumiałem w pełni ten film.
Po części masz rację "incia141". Młodsza siostra (Wendy) zginęła, uciekając przed tym facetem od koni (Piercem), który próbował ją zgwałcić (niewykluczone, że wcześniej im to robił, dlatego były pokazane urywki pokazujące dwie małe, wystraszone dziewczynki).
Zgadzam się z tobą takze w tym, że Pierce był postacią istniejącą tylko w umyśle Karen, zresztą młodsza siostra też była wytworem jej wyobraźni (dowodem może być fakt, że gdy Wendy rzekomo wypadła przez balkon, to owszem leżała "martwa", ale jak pojawił się facet Karen, to postać Wendy zniknęła, a facet głównej bohaterki (czyli Karen) odpowiedział na panikę Karen, że jej siostra nie żyje od bodajże 18-stu lat (dawno nie oglądałem tego filmu). Ta cała przygoda z wymyśloną siostrą była retrospekcją sprzed kilkunastu lat, ale została odtworzona z myślą o tym, że siostry były już dorosłe. Mnie się ten film bardzo podobał, mimo tego, że się ciągnie, ale cały czas trzyma w napięciu plus wciągająca i enigmatyczna fabuła.
ps. Konie również były wytworem wyobraźni Karen. Prawdziwy był facet Karen, jego samochód oraz dom i jego okolice (choć można domniemywać, że okolica tego domku mogła tak wyglądać kilkanaście lat temu).

Lubię takie filmy z taką enigmatyczną fabułą, bez względu na rodzaj filmu (przykładami takich filmów są m.in. Piła, V jak Vendetta, Kod Da Vinci, Sherlock Holmes itp.)
POLECAM Wszystkie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones