PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 47 121
ocen
7,3 10 1 47121
6,0 2
oceny krytyków
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

Ksiazka lepsza?

ocenił(a) film na 7

Nie porownujmy ksiązki z filmem bo to nieporozumienie. Tymbardziej TEJ ksiazki z TYM filmem, film był krecony dawno temu. Owe czasy nie do konca zezwalaly na ukazanie ostrych scen, ktore dokladnie sa opiesane w ksiazce.
Tak, ksiazka jest swietna. Film i jego fabuła są ok, nawet nikłosc wyrazistych scen daje to coś, nie ukazuje wszystkiego na wierzch. Dobre

ocenił(a) film na 5
emmarta

bardzo dużo WAŻNYCH wątków zostało pominiętych w tym filmie niestety ;/ UWAGA SPOILER CO DO KSIĄŻKI : np. nie pokazali jej spotkan w Haus Der Mitte (jakoś tak to się pisze) gdzie zaczęła palić haszysz, nie pokazano jak się wkręciła w takie towarzystwo - bo przecież to też ważne a ona sama tego chciała i to jest wyraźnie pokazane w książce, nie pokazano jej relacji z matką i jak to naprawdę wyglądało - w filmie wyszło na to że ta matka ma swoją córkę totalnie w dupie a przecież to jest straszne kłamstwo, nie pokazano także jak zaczęła w końcu dawać dupy za heroinę klientowi Babsi. KONIEC SPOILERÓW
Film niestety nie umywa się do książki... jestem zawiedziona!!!

ocenił(a) film na 6
Depp_fan

Tak, po obejrzeniu również mocno zwiedziona, książka to geniusz. Mimo wszystko nie jest źle. [6]

ocenił(a) film na 7
deepdepths

Moim zdaniem książka to bardzo ciekawa lektura, ale nie jest to wybitna literatura. Film jest natomiast bardzo dobry. Ma mroczny klimat, świetną muzykę, które dobrze oddają nałóg, poczucie wyobcowania itd. Pewne wątki pominięto i słusznie, bo wtedy całóść trwałaby 5 godzin, albo więcej. Ekranizacje książek zawsze w kjakimś tam sensie rozczarowują, bo nie są wierne naszym wyobrażeniom.

użytkownik usunięty
wesoly_romek

ksiazka lepsza , uwielbiam cytaty christiane czytalam ja od 2000 roku gdy pierwszy raz sie z nia zetknelam chyba ze 20 razy, swego czasu tak mialam nakrecone ze czytalam ja raz i zaraz bralam sie za nia od nowa, znam ja prawie na pamiec

Czytałam książkę i bardzo bym chciała obejrzeć również film, by sobie porównać. Nawet nie wiedziałam, że ta książka została zekranizowana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones