PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 47 121
ocen
7,3 10 1 47121
6,0 2
oceny krytyków
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

Wlasnie skonczylam ksiaze i bardzo mnie poruszyla, ale pozostal mi pewnie niedosyt, a raczej chęc wiedzy co bylo potem. Ksiazka urwala sie jakby w pol zyciorysu Christiane i tak na prawde nie wiedzialam co dalej. Co z miloscią jej i Detlefa i najwazniejsze czy udalo jej sie poradzic z problemem narkotykowym. Ciagle mam wrazenie ze powinna powstac jakas kontynuacja bo jak czytalam w internecie (bylo kilka zdan co dzieje sie z Christiane i Detlefem) skonczyla z nalogiem dopiero w 1998 roku! Mysle ze kontunyacja o tym dlaczego trwalo to tak dlugo bylo by jeszcze wiekszym dowodem na to jak trudno z tym skonczyc, a jak latwo zacząc. Wystarczy spojrzec na zdjecie Christiane obecne i kiedy byla mloda. Wiem, ze jest teraz duzo starsza, ale narkotyki bardzo ją zmienily.

Co mnie najbardziej poruszylo? Detlef. Czytając ksiazke myslalam ze mimo iz byl narkomanem bardzo kochal Christiane tymaczem on jak czytalam w internecie powiedzial ze NIGDY nie kochal Christiane a lączyly ich tylko narkotyki... Ale przeciez nie zawsze byli nacpani! Jak pisze w ksiazce podczas pierwszego razu oboje byli ''czysci''. To smutne, że to nic dla niego nie znaczylo, bo ona niewatpliwie bardzo go kochala.

Zawsze czytajac ksiazki badz ogladajac filmy z Happy Endem denerwuje sie ze wszystkie koncza sie tak samo. Ale mimo to odczuwam wtedy dziwny spokoj. Mogę myslec ze przynajmniej w filmie wszystko sie dobrze konczy.

Ale ''My, dzieci z dworca ZOO'' to nie film. To samo życie.

Teraz tylko muszę skąś wytrzasnąć film.

cassieenator

Prawdę mówiąc jak już czytając książkę zorientowałam się, że ich miłość jest jednostronna. Nigdy nie powiedział o ile pamiętam bezpośrednio "kocham cię" mimo, że ona mu kilka razy. Wrócił do niej, kiedy zaczęła ćpać. Łączyło ich głównie kombinowanie i cała sytuacja związana z herą. Kiedy on był naćpany, a ona czysta nie mieli o czym gadać. Przykładem na to, że gdyby ich miłość była prawdziwa to byłoby inaczej jest Atze i Simone. Simone nie była ćpunką, nie brała nic kiedy żył Atze, a mimo to byli razem, potrafili rozmawiać. Detlef był jeszcze gówniarzem, był przywiązany do Cristiane, ale jej nie kochał. Niejednokrotnie zostawił ją na lodzie czy wychujał. Zostawił ją w "Soundzie" i pojechał do swojego kochanka. Pieprzył się ze swoim "klientem" przy Cristiane....było tam jeszcze parę przykładów, ale już nie pamiętam. Właściwie to ona stała cie narkomanka tylko przez Detlefa (no i własną głupotę, ale była w wieku podatnym na wpływy). Za każdym razem, gdy chciała go odwiedzić jechała na dworzec zoo i dlatego nie mogła rzucić hery, bo pokusy ją otaczały ze wszystkich stron. Prawdopodobnie gdyby Detlef nie wziął pierwszy raz hery to i Cristiane by nie wzięła.

pati01212

Tak, Christiane długo nie mogła wyjsc calkowicie z nałogu i gdy w 1994 roku prawie jej sie udało, to i tak ciagle do niego wracała. Do leczenia powracała kiedy było to konieczne. Kiedy przeprowadziła sie z synem (urodzonym w 1996 r) do Amsterdamu znowu zaczeła cpac. Podczas wizyty w Berlinie w sierpniu 2008, decyzją władz straciła prawo do opieki nad dzieckiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones