PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7967}

Na fali

Point Break
7,1 40 387
ocen
7,1 10 1 40387
7,0 12
ocen krytyków
Na fali
powrót do forum filmu Na fali

Świetny film sensacyjny. Dla miłośników tego gatunku- pozycja obowiązkowa. Kto nie oglądał niech jak najszybciej nadrobi zaległości. To nie jest zwykły film sensacyjny. To opowieść o przyjaźni, miłości, pościgu za marzeniami.Po raz pierwszy obejrzałem go na pirackiej kasecie video tuż po polskiej premierze kinowej (pamiętam polski tytuł "Punkt przebicia"). Potem było wydanie legalne świetnie przeczytane przez znakomitego lektora Marka Gajewskiego. Teraz zaś mam wydanie dvd. Z ciekawostek należy wymieńić następujące fakty:

1. Patrick Swayze jest zapalonym skoczkiem spadochronowym, więc sam wykonał scenę skoku. Postanowił też sam wykonywać sceny surfowania co o mało nie skończyło się tragicznie. Aktor o mało się nie utopił. Po zakończeniu zdjęć do filmu powiedział, że już nigdy nie będzie surfował.

2. Keanu Reeves nauczył się surfingu na planie i surfuje do dziś.

3. Keanu Reeves pokonał w walce o rolę Johhny'ego takich aktorów jak: Matthew Broderick, Charlie Sheen i Johnny Depp.

4. W filmie jest sporo odnieśień do buddyzmu, prawdopodobnie dlatego, że Patrick Swayze- jedyny kandydat do roli Bodhiego jest buddystą.

Podsumowując

Kultowy film sensacyjny, który mimo upływu lat świetnie się trzyma i jest wzorem dla innych (np szybcy i wściekli). Jeżeli ktoś go jeszcze nie zna- obowiązkowo obejrzeć.

Jak napisano na plakacie filmowym z lat 90-tych XX wieku

"100 % czystej adrenaliny"

ocenił(a) film na 8
grzegorzbaczewski

Tak jest. Obejrzałem ten film wczoraj i wcale nie żałuję. Muszę go zobaczyć jeszcze raz. Szczerze polecam!!!

DarthKamyl

"Keanu Reeves pokonał w walce o rolę Johhny'ego takich aktorów jak: Matthew Broderick, Charlie Sheen i Johnny Depp."

I dobrze. Chyba najlepiej nadawał się do tej roli.

Tak w ogóle - czy nie uważacie, że w tym filmie Swayze był podobny do Stiflera z American Pie?:P

ocenił(a) film na 8
grzegorzbaczewski

zgadzam sie w 100% procentach :) film trzeba obejrzec. ani chwili sie nie nudzilam moja ocenka to oczywiscie 10/10 :)

ocenił(a) film na 8
1olka11

Ciekawe informacje na temat filmu nie powiem. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones