PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769844}

Na pokuszenie

The Beguiled
5,8 27 634
oceny
5,8 10 1 27634
6,8 33
oceny krytyków
Na pokuszenie
powrót do forum filmu Na pokuszenie

Uwielbiam The Beguiled z 1971, oglądałam go wielokrotnie. Clint Eastwood wypada tam rewelacyjnie w roli Johna McB. Ostatnimi laty przekonałam się do remake'ów i uznałam, ze niektóre faktycznie dorównują, albo i przebijają oryginał - produkcją, aktorstwem, klimatem. Albo nawet jak nie przebijają i nie dorównują, to ogląda się je z zaciekawieniem, kiedy próbują nam zaserwować historię opowiedzianą zupełnie na nowo, np. Suspiria. Ale w tym przypadku film nie oferuje nam nic nowego, po za słabszą, okrojoną wersją tego samego. Miałam wrażenie, że akcja tak sobie leci jak auto po polskich drogach, raz za wolno, raz jedzie tak, że momenty, które powinny być rozwinięte znikają w ułamku sekundy. Postacie nie wzbudziły we mnie żadnych emocji, nie było czuć napięcia pomiędzy dziewczynami, a męskim bohaterem, wszystko było jakieś szare. Zrobione prawidłowo, zagrane dobrze, ale to dla mnie za mało. Można obejrzeć, bo nie jest to zły film, znajdzie się w nim dużo plusów. Colin Farrell jest dobrym aktorem, aczkolwiek w tej roli go nie kupuję. Mogłabym się rozpisać na temat dziewczyn, ale żadna z aktorek się tutaj nie wybija, nie widać różnorodności charakterów tak jak w wersji z 71. Do obejrzenia i zapomnienia, nic dla świata nie wniosło to, że ten remake powstał, ale też nic złego nie wyrządził, więc pozostaje z oceną neutralną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones