PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30864}

Najlepsi z najlepszych

Best of the Best
7,3 10 990
ocen
7,3 10 1 10990
5,7 3
oceny krytyków
Najlepsi z najlepszych
powrót do forum filmu Najlepsi z najlepszych

Dwa bardzo podobne do siebie filmy, momentami ma się wrażenie, że "BotB" to seria o wyczynach Włoskiego Ogiera przerobiona na film karate. Co jest Waszym zdaniem lepsze? Co się Wam bardziej podoba? ;) Osobiście lubię oba filmy, ale jednak "Rocky" jest dla mnie obrazem o niebo lepszym i ciekawszym.

Rodion_Raskolnikow

Rocky porządny film ale bardziej lubię Best of the Best.

ocenił(a) film na 8
Rodion_Raskolnikow

Najlepsi z Najlepszych

ocenił(a) film na 9
Rodion_Raskolnikow

Nie widzę podobieństwa.

ocenił(a) film na 8
Rodion_Raskolnikow

Moim zdaniem ciężko te filmy do siebie porównać. W "Rocky" mieliśmy jednego bohatera, ciężko trenującego początkującego boksera, który stał przed ogromną szansą pokonania ówczesnego mistrza wagi ciężkiej. "Najlepsi z najlepszych" opowiadają za to o sile zespołu, współpracy, o tym, ze nawet ludzie o bardzo odmiennych od siebie charakterach potrafią stworzyć drużynę. Jedyne podobieństwo jakie widzę miedzy tymi dwa filmami to ciężka praca człowieka nad sobą, chodzi mi tu nie tylko o trening fizyczny, ale przede wszystkim o kształtowanie swojego charakteru.

Rodion_Raskolnikow

Niestety 0 podobieństwa
Fabuła jest kompletnie inna
Sporty walki różnią sie
I wiele innych różnic
Podobieństwo- kilka cześć filmu

ocenił(a) film na 9
Pan_Pomian

Cieżko wskazać, oba są super!:), ale powiem że trochę Rocky.

Rodion_Raskolnikow

Ale pomysł. Jak to porównać ?....
Do Rocky-iego mam sentyment, ale sztuki walki kocham...

użytkownik usunięty
Rodion_Raskolnikow

Gdzie "Najlepsi z Najlepszych" do "Rocky'ego" no proszę cię...

Mimo że mam sentyment i do jednego i do drugiego filmu bo zajechałem kasety VHS z tymi filmami to jednak "Najlepsi z Najlepszych" to film ze strasznie prostymi, koszykówkowymi wręcz charakterami postaci, do tego fabuła może i by była ok gdyby nie ten non stop upadający lód i wspomnienia o bracie, i do tego jeszcze fatalna gra Erica Robertsa który ewidentnie umie płakać ale po co to robi to w kilku momentach i przesładza film. Strasznie naiwne to wszystko i mimo że miło się to ogląda to niektóre sceny bolą. Najlepsza zdecydowanie w filmie jest muzyka i za to duży plus. 5,5/10

Zaś "Rocky" (pierwsza część, choć pozostałem też bardzo dobre) to Arcydzieło totalne. W pierwszej części mamy przede wszystkim ukazane życie Rocky'ego przed boksem, kiedy to był osiłkiem bez wykształcenia i żadnych perspektyw. Widzimy jak boks odmienia jego życie, a on usilnie dąży do celu którym jest odmienienie swojego życia. Genialna gra aktorska wszystkich osób a szczególnie Stallone, niesamowita muzyka ("The final bell" to chyba najlepszy soundtrack w historii), klimat, fabuła... Jedyne co jest na minus to realizm ostatniej walki aczkolwiek dzięki temu bardziej przeżywamy takie otwarte zmagania niż chowanie się za gardą. 9,5/10

ocenił(a) film na 7

Rocky 10/10
Najlepsi z najlepszych 9/10

ocenił(a) film na 7
SzymonS1

Poprawka:
Rocky 9/10
Najlepsi z najlepszych 8/10

ocenił(a) film na 7
Rodion_Raskolnikow

Rocky - bokser amator ze slumsów dostaje wielką szansę na walkę z gwiazdą i znajduje miłość życia.
BotB - grupa karateków pokonuje dzielące ich różnice w imię wspólnego celu, a potem jeden z nich woli przegrać z honorem niż moralnie zrównać się z tym, kogo nienawidzi.
Gdzie ty tu widzisz podobieństwo?

ocenił(a) film na 8
Rodion_Raskolnikow

o co ci chodzi ????

Rodion_Raskolnikow

Rocky to oscarowy film, BotB to film z dzieciństwa do którego ma się sentyment.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones