PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=201515}

Najlepsza kobieta mojego życia

Nejlepší ženská mého života
6,2 4
oceny
6,2 10 1 4

Najlepsza kobieta mojego życia
powrót do forum filmu Najlepsza kobieta mojego życia

Czterdziestoletni urzędnik Lada ma młodą żonę Martę, której talenty gospodarskie nie dorównują niestety urodzie. Aby wzmocnić nadwątlony budżet, dobry mąż planuje "skok" na urząd pocztowy w małym miasteczku. Uzbrojony w stary mikroskop, dziesięć nowych banknotów stukoronowych i legitymację banku narodowego wyrusza na Bażantova. Na poczcie Lada melduje się u zastępującej starego kierownika pani Kaplanovej, podając się za inspektora bankowego, przybyłego celem wycofania fałszywych banknotów, które pojawiły się w tej okolicy. Przejęta wagą tej misji pani Kaplanova pomaga mu z całego serca. Nie bez znaczenia jest tu wzruszająco bezradny uśmiech Lady i jego podejście do kobiet... Lada dzieli banknoty na "prawdziwe", "fałszywe" i takie, które musi zabrać ze sobą do sprawdzenia w laboratorium. Przy pracy poznaje nerwowego męża Kaplanovej, nauczyciela, który obawia się, aby żona objąwszy na stałe obowiązki kierownika poczty nie stała się głową rodziny, usuwając jego na dalszy plan. Kierownik sklepu Kaderabek chce przekupić Ladę, aby skontrolował jego "oszczędności" - sto tysięcy koron, widząc jednak własne pieniądze z pieczęcią "fałszywe", żąda wymiany ich na nowe. Na tych trzech banknotach stukoronowych chciwego sklepikarza załamuje się cały wspaniały plan Lady. Kaderabek zawiadamia służbę bezpieczeństwa. Lada wyznaje wszystko Kaplanovej, która dopomaga mu w ucieczce. Bohater wraca do Pragi bez pieniędzy, ale wie, że jest ktoś, kto mu pomoże i udzieli pożyczki: była żona Jirina "najlepsza kobieta jego życia"... (FSP)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones