PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597223}

Nawiedzony dwór

Haunted Mansion
5,7 5 424
oceny
5,7 10 1 5424
5,5 2
oceny krytyków
Nawiedzony dwór
powrót do forum filmu Nawiedzony dwór

Zastanawiam sie jaki ku.wa ma sens robienie tego filmu skoro rowne 20 lat temu powstala wersja z E.MURPHY ktora nie jest zla ale kokosow nie zarobila.Cos mi sie wydaje ze ten film moze poniesc sromotna klape finansowa.Filmy tego pokroju powinny od razu wchodzic na NETFLIX lub DISNEY CHANNEL.A ja doskonale wiem dlaczego ostatnimi czasy jest taka plaga klap finansowych.Wiecie dlaczego? Bo ludzie staja sie coraz bardziej wygodni i im sie juz do kin nie chce chodzic bo wola sobie z lektorem zobaczyc film w domu na portalach strimingowych.Dziwnym trafem gdy NETFLIX stal sie potezna firma to coraz mniej ludzi zaczelo chodzic do kin.Przypadek? Nie sadze!Jesli kiedys przyjdzie taki czas ze pozamykaja nam kina bo beda nieoplacalne to podziekujcie sobie wszyscy naokolo bo przez ogladanie filmow tylko w domu doprowadziliscie do pozamykania kin. Nie wiem jakim trzeba byc debilem by wolec ogladac film w domu na malym ekranie niz na wielkim kinowym ekranie.Zastanowcie sie nad tym co napisalem bo nie sa to puste slowa a sama prawda...

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

To o czym piszesz już było. W erze kaset video. Kina wtedy zaczęły świecić pustkami na długie lata. Na premierach bywało po zaledwie kilka-kilkanaście osób. Na szczęście moda na kino wróciła. Oby tym razem było podobnie.

wuduxyab

Wlasnie ze nie do konca bo wychowalem sie w erze kaset video i nigdy ludzie nie rezygnowali z kin.W erze kaset video byly czesto bite rekordy sprzedazy biletow kinowych.Striming zabija kina i nie chodzi tylko o Polske.Nawet w bogatych Stanach Zjednoczonych coraz mniej ludzi do kin chodzi bo czekaja az film wejdzie na striming.U nas w POZNANIU wkrotce zamykaja dwa duze kina...

punisher822_filmweb

Ekspertem nie jestem, to tylko moja opinia, poparta wieloletnią obserwacją.

Tak więc, wygodnictwo dzisiejszych widzów doprowadziło do przerostu wszelkich usług streamingowych, ale także rok w rok, do pogorszenia jakości nowych produkcji.

Od bardzo dawna istniał podział na dwie kategorie - tanie i szybko robione serie, na rynek domowy, jak i wielkie tytuły z ogromnym marketingiem, do dystrybucji kinowej.

Te tanie produkcje, najczęściej seriale, po 20-40 minut na odcinek, ze szczątkową fabułą, kiepskimi aktorami, płaskim dubbingiem, przeznaczone są do streamingu, lub na nośniki DVD/BD.
Okazjonalnie trafi się jakiś pełnometrażowy film na ok 90 minut, który wykonaniem i jakością i tak nie dorównuje drogim blockbusterom z dystrybucji kinowej. Dodatkowo poszatkowane są reklamami, żeby stacja TV/VOD mogła zarobić jak najwięcej.

W 2023r. doszliśmy do momentu, kiedy to dzisiejszemu widzowi wystarczy piwko, kolejny 20 minutowy odcinek serialu, który OBEJRZY Z PRZYZWYCZAJENIA, a nie dlatego, że jest dobry lub wartościowy.

W konsekwencji coraz mniej ludzi chodzi do kina. Więc, żeby przyciągnąć potencjalnych nowych klientów dystrybutorzy muszą wypuszczać właśnie te tanie i kiepskie filmy z TV/VOD, które i tak się nie zwrócą.
Spirala spier-dolenia się zamyka.

Nie chcę być złym prorokiem, ale kino upada. Ludzie nie chcą dobrego kina ani ciekawej fabuły ani wspaniałej gry aktorskiej... dokąd zmierzasz dziesiąta muzo?

don_tadeo

Dokladnie o tym pisalem wyzej.U nas w POZNANIU wkrotce zamykaja dwa duze kina bo coraz mniej klientow przychodzilo.Kryzys kinowy zauwazylem zaczal sie juz jakis czas temu.Pamietam czasy gdy szedlem do MULTIKINA i byly 4 kasy i 4 kolejki a potem bylo coraz gorzej kasy pozamykano i sprzedaz biletow zostala przeniesiona tam gdzie mozesz kupic naczosy i popcorn.Dokladnie to samo bylo w ogromnym budynku KINEPOLIS POZNAN.Byly trzy kasy blisko wejscia i potem je zupelnie zdemontowano a bilety mogles sobie kupic na gorze.To wszystko sie pokrylo z zamykaniem kas w multikinie.Smutne jest to ze ludzie w wiekszosci wola debilny film z netflixa lub showtime od efektownego filmu na duzym ekranie.Kina naprawde juz ledwo zipia i nie maja juz opcji jak zarobic bo nie chcac podnosic drastycznie cen biletow mocno podnosili ceny przekasek i napojow.Ceny sa juz tak wielkie ze wiecej ich podniesc nie chca z obawy ze widzowie beda mniej kupowali.Kina sa obecnie w czarnej du.pie o czym swiadcza wypowiedzi szefow CINEMA CITY POLSKA(wlascicielami sa bodajze anglicy)ktorzy z powodu duzych strat planuja stopniowe zamykanie kin w europie. Wydaje mi sie ze za 10 lat w Polsce zostanie naprawde garstka kin a ludzie wybiora strimingi.Wystarczy ze ponad polowa Polakow wybierze strimingi i przestana chodzic do kin to zaczna upadac pokolei. Nie ma opcji by kina zachecily widzow tanimi biletami i przekaskami bo nigdy tego nie zrobia ze wzgledu na koszty utrzymania kin i pracownikow. Jest zle a moze byc jeszcze gorzej i mozemy podziekowac wszystkim ktorzy masowo ogladaja strimingi.Na koniec dodam ze inaczej by wszystko wygladalo gdyby kina byly dotowane przez panstwo a praktycznie kazda siec kinowa nalezy do prywaciorzy ktorzy chca po prostu zarabiac a nie tracic na biznesie. Jest mi smutno bo striming to nigdy nie bedzie efekt kinowy...

punisher822_filmweb

Uwielbiałam chodzić do kina i przestałam już dawno temu...i nie było to przez Netflixa,a przez bydło jakie chodzi do kina, że nie da się w spokoju nawet jednego filmu obejrzeć. Jak mam słuchać sebixów i Karyn którzy dra japy ze swoimi dziećmi na całe kino,robią foty,gadają przez telefon i żadne upomnienia nie pomagają to wolę jednak zostać w domu i obejrzeć film, oraz się na nim skupić w 100% w świętym spokoju. Jak to całe bydło zacznie się zachowywać po ludzku w kinach to uwierz mi więcej ludzi zacznie chodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones