PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462544}

Nazywam się Khan

My Name Is Khan
7,7 34 511
ocen
7,7 10 1 34511
6,8 5
ocen krytyków
Nazywam się Khan
powrót do forum filmu Nazywam się Khan

To taki Forrest Gump, tylko przeniesiony do współczesności. Wykorzystujący zamiast
Wietnam i ruch hipisowski, WTC, 11 września i walkę z terroryzmem.

Do pięt nie dorównuje pierwowzorowi. Przede wszystkim w Forreście wszystko było
naturalne, normalne, niewymuszone. A tutaj czuć, że niektóre wątki są maksymalnie na siłę.
I to coraz bardziej.

I to wszystko przez prawie trzy godziny!!!

Nie polecam!

cubic_2

O czym Ty piszesz? Sam już napisałeś, ze tematyka zupełnie inna i myślę,że nie o terroryzm tu raczej chodzi a rasizm, walka z terroryzmem jest tu tylko podtekstem, Forrest - człowiek nierozgarnięty, upośledzony w rozwoju, o dobrym sercu, Khan - człowiek inteligentny, na swój sposób geniusz, chory na autyzm... Z tym pierwowzorem, to pojechałeś po bandzie ;) Trzy godziny emocji i dobrej rozrywki ! :)

Shallin

Trzy godziny tanich, przesadzonych i kiczowatych emocji :)

ocenił(a) film na 8
cubic_2

Film przekazuje dobre wartości i porusza bardzo ważny temat ale nie, trzeba sie skupić na tym ze jest przesłodzony i kiczowaty.

cubic_2

Skupił byś się lepiej na temacie i wartościach jakie niesie, a nie szukał kiczu, a co do pierwowzoru, to trzepnąłeś jak łysy warkoczami o beton ;) Pozdrawiam.

jokris

Po pierwsze mogę się skupiać na czym chce. Po drugie kiczowaty przekaz nawet dobrych emocji przeszkadza mi w ich odbiorze.

Ten film przypomina mi zresztą Czas Wojny Spilberga. Też jest tam mdło jak cholera, ale skoro podobał Wam się Khan to i War Horse się Wam spodoba. Polecam :)

cubic_2

War Horse czy Czas wojny Spilberga bardzo fajny film, jeśli możesz rzucić mi jeszcze kilka tytułów, które mi dostarczą trochę przesadzonych i kiczowatych emocji, to będę wdzięczna

Shallin

Wolę Ci polecić filmy z fajnym przesłaniem, pozytywne, ale nie kiczowate. Zobacz Music Within. Super film o przyjaźni z niepełnosprawnym gościem. Ale bez patosu, przesady, czy nabożności. Jeżeli nie oglądałaś to polecam Służące. Film nominowany do Oskara, o życiu czarnoskórych pomocy domowym w Ameryce. Jeżeli coś z tego Ci się spodoba, polecam się na przyszłość.

cubic_2

Służące widziałam, zgadzam się, dobry film, aczkolwiek Oskary nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem, bo nie jestem ani znawcą kina, ani krytykiem filmowym ;) ale dałam mu 9 nie dla tego ,że mnie jakoś specjalnie wzruszył a dla tego, że był bardzo interesujący , poruszał ważny temat i był według mnie, po prostu dobrze zrobiony . " Music Within" zaraz ściągam i w najbliższym wolnym czasie oglądnę, ale już po opisie wiem, że mi się spodoba. Jak Ci przyjdzie jeszcze coś do głowy, to chętnie skorzystam z Twojego polecenia ;) Nie wiem czy widziałeś film " Piękny umysł" lub "Wyspa tajemnic", myślę, że mogłyby Ci się spodobać.

Shallin

Widziałem oba. "Piękny umysł' to film świetny, wspaniały, niesamowity. "Wyspa tajemnic" bardzo dobry, ale bez zachwytów. Jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to dam Ci znać :)

ocenił(a) film na 4
cubic_2

"Ckliwy, przesłodzony, przesadzony!"
(...)

"I to wszystko przez prawie trzy godziny!!!"
Niestety zgadza sie...

ocenił(a) film na 6
masteroforion

Ja również uważam, że film choć ciekawy i nie nużący, jest mocno przesłodzony, wręcz chwilami abstrakcyjny. Nie zmienia to faktu, że porusza ważne tematy: życie ludzi z zespołem Aspergera (polecam Strasznie głośno, niesamowcie blisko- bohaterem jest chłopiec również cierpiący na tą chorobę) oraz problem rasizmu. Ale czuć tu mocny powiew kina bollywodzkiego (osobiście nie jestem fanką ). Niektóre sceny są tak przerysowane, że zęby bolą- szczególnie cała ta akcja z huraganem w Georgii. Tak czy siak film się może podobać:)

cubic_2

Zgadzam się, że jest przesłodzony i w ogóle ale wcale mi to nie przeszkadzało żeby obejrzeć go dwa razy i beczeć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones