PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187676}
7,4 21 020
ocen
7,4 10 1 21020
7,5 31
ocen krytyków
Nebraska
powrót do forum filmu Nebraska

Cudowny film!

ocenił(a) film na 8

Kameralny dramat rozgrywający się między członkami dysfunkcyjnej amerykańskiej rodziny. Ciepły, mimo czarno-bieli. Amerykańskie prerie, hulający wiatr i puste ulice małego miasteczka jako akord wybrzmiewający w opowieści o poszukiwaniu celu i sensu, które wcale nie muszą być czymś wielkim, ale np. czapką z napisem "zwycięzca" i kilkoma zazdrosnymi twarzami ludzi, dla których zazdrość i chciwość to sposób na życie.
Bruce Dern w roli życia, ale też - jednej z najciekawszych ról mijającego roku.
Zabawny, lekki (choć niebanalny) antyhollywoodzki film, który mimo chłodnego zdystansowania da się polubić!

ocenił(a) film na 10
Dobry_2

To akurat jest jak najbardziej Hollywoodzki film...

ocenił(a) film na 8
pinang

Wyprodukowany przez hollywoodzki koncern, owszem. Chodziło mi bardziej o tematykę i formę - czarno-biały cyfrowy film kręcony na prawdziwych lokacjach a nie sound stage'ach poruszający temat alkoholizmu i demencji starczej to nie jest typowa hollywoodzka produkcja.

ocenił(a) film na 8
Dobry_2

Troche uważam, że mógł być kolorowy. Jednak ta daleka północ wyglądałaby świetnie w kolorze, poza tym był taki rozbielony- too much. ale to moje widzi mi się :)

Dobry_2

A gdzieś go uwidział?

ocenił(a) film na 8
Polemonek

na Camerimage

ocenił(a) film na 8
Dobry_2

hollywood robi dobre filmy :) maja stylówe, wiedzą jak robić, z kim robić i dobrze.

Dobry_2

hej gdzie widziałeś ten film? bo ja chętnie bym go obejrzał a na necie nigdzie nie znalazłem, proszę o info

ocenił(a) film na 9
shamangalwin

Film był wyświetlany w listopadzie na Camerimage, przy bardzo entuzjastycznym przyjęciu. Rozkręca się z każdą minutą, choć początek wcale tego nie zapowiada. Znakomity!

ocenił(a) film na 9
mwsp

A wiadomo kiedy będzie go można ściągnąć czy obejrzeć gdziekolwiek w PL?

Piotrek14

Od kilkunastu godzin jest dostępny w sieci do ściągnięcia.;)

ocenił(a) film na 6
KaalaaK

A możesz podać link? :)

Lavendary

na torrentach już jest, wystarczy chwilę poszukać ;)

ocenił(a) film na 6
adisenchanted

Dziękuję ;)

ocenił(a) film na 10
Lavendary

Jak dla mnie to właśnie Nebraska powinien dostać Oscara, fenomenalny film.

ocenił(a) film na 8
Lavendary

Na Exsite już jest z napisami pl, zapraszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones