PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508494}

Nic osobistego

Nothing Personal
7,2 11 539
ocen
7,2 10 1 11539
6,7 7
ocen krytyków
Nic osobistego
powrót do forum filmu Nic osobistego

Szukam podobnych

ocenił(a) film na 10

Film zrobił na mnie ogromne wrażanie. Czy ktoś mógłby polecić mi kilka tytułów w
podobnym klimacie? Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Don Pedra

"Zwrotniczy" (1986)?

ocenił(a) film na 10
Blatta

Dzięki! Mam nadzieję, że uda mi się go gdzieś "dorwać" ;)

ocenił(a) film na 8
Don Pedra

"Euforia", to moje pierwsze i zdaje się najlepsze skojarzenie towarzyszące mi od początku do końca seansu. To rosyjskie arcydzieło bardzo przypomina ten film, polecam.

ocenił(a) film na 9
Don Pedra

A ja bym Ci "Somewhere" polecił (Złoty Lew w Wenecji w 2010r)

ocenił(a) film na 8
francislionel

Obejrzałem "Somewhere" bezpośrednio po tym filmie. Efekt: "Nic osobistego" - 8/10, "Somewhere" - 1/10. Film Coppoli to totalna katastrofa; nie ma w sobie za grosz magii, która robi wrażenie w obrazie Urszuli Antoniak. Ma natomiast dłużyzny, miałkość, infantylny przekaz i ogólną miernotę wykonania.

Don Pedra

'życie ukryte w słowach'. genialny!

ocenił(a) film na 8
mariola_ch

Obejrzałem "Somewhere" bezpośrednio po tym filmie. Efekt: "Nic osobistego" - 8/10, "Somewhere" - 1/10. Film Coppoli to totalna katastrofa; nie ma w sobie za grosz magii, która robi wrażenie w obrazie Urszuli Antoniak. Ma natomiast dłużyzny, miałkość, infantylny przekaz i ogólną miernotę wykonania.

ocenił(a) film na 8
vendigo

euforię zobacz, daje głowę, że spodoba Ci się co najmniej tak jak "nic osobistego"

vendigo

Zgadzam się z Tobą!

Don Pedra

"Wszystko za życie"
"Jaśniesza od gwiazd"
"Salto"
"Candy" - dramat pokazany prostymi obrazami
"śnieżne anioły"

Don Pedra

"Życie ukryte w słowach" - koniecznie trzeba obejrzeć!

ocenił(a) film na 8
candyboy007

Rzeczywiście film dość ciekawy jak na debiut reżyserski. Ma swoje leniwe tempo ale ogólnie jest ok.
Co do podobnych obrazów to za poprzednikami przytoczę "Euforię"," Życie ukryte w słowach" i może od siebie dodał bym jeszcze "Pusty dom" i "Buffalo 66". Każdy z tych filmów jest inny ale mają jakiś wspólny mianownik.

użytkownik usunięty
1mariusz1

"Tańcząc w ciemnościach", gdyby uciąć znienawidzone i psujące film sceny musicalowe.
"Podwójne życie Weroniki"
"Przełamując fale" jest bardzo bliski temu filmowi.
"Pianistka"

ocenił(a) film na 9

Zdecydowanie "Ciche swiatlo"

Svarta

"Intymność" Patrice'a Chereau, "Salto" Cate Shortland, "Moje życie beze mnie" Isabel Coixet, "Anioł przy moim stole" Jane Campion.

ocenił(a) film na 10
Sylwia_sp

Dawno tu nie zaglądałam :) Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, będę poszukiwała tych tytułów!

ocenił(a) film na 9
Don Pedra

Dawno żaden film mnie tak nie podotykał. Jako bratni w ideę poleciłabym pozycję ' Kłopotliwy człowiek'. Traktuje o tym samym zjawisku, ale pokazuje ów od drugiej strony.

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

A mnie ten film skojarzył się po części z "Między słowami" . To też taki magiczny film, subtelny, o samotności, o relacjach z ludźmi. Ale za to zupełnie inna sceneria, bo rzecz się dzieje w Tokio bodajże. Film otula, daje ciepło...a później wychodząc z domu marzysz, by spotkała Cię podobna historia :) Musisz to zobaczyć!

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

Nieco bardziej dynamiczny i wypełniony dialogami, ale klimatem podobny wg mnie jest film "Milczenie Lorny". Zresztą w ogóle twórczość braci Dardenne jest w podobnych klimatach...

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

Dodała bym jeszcze „Pusty dom” Kim Ki-duka, „Moje życie beze mnie” i tak jak wcześniej „Życie ukryte w słowach”

ocenił(a) film na 9
Don Pedra

Moje pierwsze skojarzenie zwiazane z twoim pytaniem to INOT THE WILD (wszystko za życie). Całkowite odrzucenie świata materialnego w celu oddania swego życia harmonii z naturą. Szczerze polecam!

ocenił(a) film na 8
TitusVII

Dokładnie.

ocenił(a) film na 8
Don Pedra

Ja proponuję "Podróż ze zwierzętami domowymi" jeśli nie masz nic przeciwko ruskim filmom. Reżyserem również jest kobieta. Film spokojny delikatny o kobiecie i wolności.

ocenił(a) film na 5
Don Pedra

http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+Traper-2004-224189
http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82%C5%BCowina-1998-900
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Aniegowe+ciastko-2006-182553
http://www.filmweb.pl/film/Nell-1994-1226

Don Pedra

Najsamotniejsza z planet
Wszyscy inni

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

zdecydowanie polski film eksperymentalny "Ostatni Dzień lata". Nie znam bardziej podobnego filmu;)

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

"Bez dachu i praw".
Antoniak zrobiła film niezwykle podobny - tematycznie i klimatycznie - do filmu Agnes Vardy.

ocenił(a) film na 7
Don Pedra

warto tez obejrzec Melancholie i Antychrysta ..mnie sie troche kojarza z tematyka, aczkolwiek odbiegaja juz zapewne..wchodzac w inne watki ..

ocenił(a) film na 9
Don Pedra

ten film też chyba się mieści w klimatach:

http://www.filmweb.pl/film/Gardens+of+the+Night-2008-365393

oglądałem go dawno temu, ale pamiętam, że był dobry :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones