PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 120
ocen
7,5 10 1 41120
6,7 10
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Jestem po przeczytaniu biografii i dostrzegam w tym filmie mnóstwo przekłamań.
Rozumiem, że nie da się wszystkiego umieścić w 140 minutowym filmie, ale mogli bardziej
przyłożyć się do przedstawienia prawdy.

Algidziak

Co więc było aż tak przekłamane?

użytkownik usunięty
Algidziak

Nie podobał ci się?

ocenił(a) film na 8
Algidziak

Też przeczytałam jej biografię- czyli grubą księgę opisującą ze szczegółami praktycznie wszystkie fakty z życia Edith. Film widziałam dużo wcześniej i czytając książkę będąc juz daleko za połową zastanawiałam się gdzież to wszystko do cholery było przedstawione lub chociaż wspomniane w filmie.. Film owszem- jest klimatyczny i w miarę dobrze oddaje ducha epoki. Jednak opowiada o kropli w morzu z życia Piaf.

kiki138

KIKI138
Przeczytałam PTAK SMUTNEGO STULECIA, zamówiłam książkę o miłości Piaf i Cerdana. Czy mogłabyś mi napisać jaki jest tytuł grubej księgi, o której wspominasz powyżej? Będę wdzięczna! Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Zeperdumecococo

Książka nosi tytuł po prostu "Edith Piaf" i została napisana przez Simone Berteaut- jej siostrę, więc wydaje mi się że można zaufać co do prawdziwości zdarzeń. Mam nadzieję że się spodoba;) http://lubimyczytac.pl/ksiazka/106149/edith-piaf

kiki138

Dziękuję za odpowiedź!
Ja zakupiłam Edith Piaf i Marcel Cerdan Słowińskiego
szukam autobiografii - Na balu szczęścia-ciężko ją zdobyć i bardzo pragnę zobaczyć film Edith i Marcel - również nie do znalezienia na razie ;) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

kiki138

Wkleiłam linki ale niestety z linkami nie pozwolono mi wysłać-rzekomo narusza się wtedy zasady regulaminu. Film http://www.filmweb.pl/film/Edith+i+Marcel-1983-5353

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones