PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 119
ocen
7,5 10 1 41119
6,7 10
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Byłem wczoraj i nie żałuję. Choć nie uważam tego filmu za jakoś specjalnie wybitny. Doskonała ścieżka dźwiękowa, ale niby jak by mogło być inaczej skoro zawiera oryginalne wykonania utworów Edith. Dobre aktorstwo, a rola tytułowa nawet bardzo dobra. Na pewno należy też pochwalić charakteryzatorów, którzy systematycznie postarzali Edith - świetna robota, wygląda to bardzo prawdziwie, a realizmu dodatkowo dodawała znakomita gra Marion Cotillard.
Nie potrafię znaleźć żadnego konkretnego powodu, dla którego film mnie nie uwiódł, ale tak to już czasem jest :) Nie mniej jednak solidne 7 punktów mogę przyznać (najodpowiedniejsze wydawałoby mi się 7,5 ale nie ma takiej oceny ;))

ocenił(a) film na 6
Lukas_43

Ze mną jest podobnie. Film nie porywa, choć prezentuje przyzwoity poziom. Marion grała bardzo dobrze, ale za mało w tym filmie wyważenia, postać Edith jest zbyt przerysowana. Natomiast, mamy tu kilka znakomitych scen, które zapadają w pamięć jak np. pierwszy wielki występ Edith z wyłączoną fonią.

ocenił(a) film na 8
Lukas_43

Identyczne wrażenie. Bardzo dobry, ale nie arcydzieło. Wybitna gra aktorska, świetna charakteryzacja, dobry montaż. Film zdecydowanie nie "amerykański".
Mi szczególnie zapadła w pamięć scena kręcona kilka minut bez przerwy jedną kamerą (nie chcę pisać, co przedstawiała z uwagi na tych, którzy filmu jeszcze nie widzieli i nie znają biografii Edith).
Czegoś jednak w tym filmie zabrakło, chociaż rzeczywiście ciężko określić, co to takiego.
Ale mimo wszystko polecam ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones