PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=213145}
7,5 41 112
ocen
7,5 10 1 41112
6,7 10
ocen krytyków
Niczego nie żałuję Edith Piaf
powrót do forum filmu Niczego nie żałuję - Edith Piaf

Można się nawet czasem uśmiechnąć, jak coś Edith palnęła :D

- Edith, nie możesz!
- Nie mogę? Więc po co być Edith Piaf?!

Babka z jajcami, co fakt, to fakt.

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie film, w szczególności gra Cotillard. Zapewne miesiącami się przygotowywała do tej roli, ale Oskarów za nic nie dają. Zdziwiło mnie natomiast, że tak mało uwagi poświęcono śmierci jej córki, a na pewno nie pozostało to wydarzeniem prawie bez echa, tak jak w filmie. Swoją drogą została tam ukazana jako 5-6 letnie dziecko, podczas gdy umarła w wieku 2 lat. Być może to tylko moja dezinformacja, więc jeśli ktoś jeszcze ma na ten temat przemyślenia, to proszę bardzo- ja zawsze chętnie popolemizuję :>

Ktoś może wyłowił jakieś smakowite cytaty z filmu? Jeśli tak, to dzielmy się nimi Bracia i Siostry Filmwebowcy! Są dla nas niczym chleb powszedni!

Pozdrawiam
:>

ocenił(a) film na 7
FatMama

"-Jesteś wysoką artystką!
-bo mam obcasy."
FatMama, wreszcie jakiś pozytywny komentarz o tym filmie. :) mnie również zachwyciła gra Marion Cotillard. jest prześwietna. :) film ma swoje wady, ale mnie i tak zauroczył. :) wciąż mam przed oczami widok oczu Cotillard, kiedy próbowała pokazać zakochaną Piaf w Cerdanie... :) prześwietny film!

użytkownik usunięty
FatMama

okrojony ,pomija np jej przyjaźń z Marlene Dietrich

FatMama

Piękny film, jedna z najładniej sfilmowanych biografii jakie widziałam. No i na końcu oczywiście łezki polecą:)

ocenił(a) film na 10
FatMama

"Śmierdzi jak mokry pies" (o mięsie)
..a potem..
"Twój angielski wcale nie jest lepszy niż mięso"
(scena randki z Marcelem w restauracji)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones