PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812938}

Nie marnuj jedzenia

Food Fighter
6,1 96
ocen
6,1 10 1 96
Nie marnuj jedzenia
powrót do forum filmu Nie marnuj jedzenia

Jestem przeciwny marnowaniu jedzenia, ale jedyne co widzę to że ten twór ma na celu rozpromowanie tej starej baby (pierwsze 10 minut o niej, co do dokumentu wnoszą zdjęcia jak była niemowlęciem??). I ukazuje kłamliwą propagandę. Gadają o cytrynach a pokazują grejpfruty (no chyba że cytryny są różowe w środku?). Skoro 1 na 5 toreb zakupów się marnuje, a ona kupiła 2 torby i twierdzi, że kupiła tyle ile się zmarnuje. Facet od bananów twierdzi, że przez plamki sklepy nie wezmą ich bananów, po czym pokazuje kiść 8 bananów - plamki są tylko na dwóch (na jednym znaczne uszkodzenie, na drugim ja bym to olał) i wyrzuca wszystkie 8 bananów!! Matematyka u propagandystów jest słabą stroną i dzięki temu możemy poznać kto mówi prawdę, a komu zależy na atencji (babie zależy na pieniądzach jej organizacji, reszta to ściema pod publiczkę). Liczby nie kłamią. Ludzie tak. Ten dokument nie przedstawia faktów tylko propagandę. PS - Taka WIELKA ekolożka powinna przy drukowaniu używać druku czarno-białego a nie kolorowego.

vbazyl

[Najpierw w Pańskim języku] Też jestem przeciwna marnowaniu jedzenia, a także marnowaniu starych bab, młodych bab oraz starych i młodych chłopów. [Teraz w moim języku] A propaganda polega na tym, że można zobaczyć: kiedy bodaj jedna osoba zacznie robić coś z sensem, zamiast pozwalać, żeby ją obezwładniało czyjeś gadanie o liczbach, które są najważniejsze, pojawiają się przy niej również inni ludzie? I może powstać dokument o tym, jak ludzie mogą być nawzajem dla siebie, inaczej niż w samej liczbie i masie bez sensu?

into_filmweb

Co muszę zażyć by zrozumieć twój język?

vbazyl

Nie wiem. Możesz zażyć okularów. Lub lunety. Lub czegokolwiek innego. Na przykład odpoczynku. Albo mnie możesz zażyć: powiedz coś, czego sam jeszcze nie wiesz na pewno. O ile coś takiego w ogóle istnieje. Pozdrawiam, ale bez serdeczności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones