PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729399}
7,4 282
oceny
7,4 10 1 282

Nie o Mary Wagner
powrót do forum filmu Nie o Mary Wagner

dwie zdeterminowane kobiety, które nie boją się niczego, a w szczególności bez obaw o swój los, walczą o każde nienarodzone życie. Za tę heroiczną walkę, wielokrotnie były skazywane na odsiadkę. Niestraszne im więzienie za sprzeciw wobec aborcji. Wręcz przeciwnie, determinuje je do dalszej walki z usuwaniem ciąży przez kobiety, które zdecydowały się na taki krok. Dość drastyczne zdjęcia jak i słowne opisy lekarzy, siedzą długo w głowie widza. W filmie zostaje poruszony bardzo trudny temat, który za każdym razem nie będzie rozwikłany raz na zawsze. Warto go zaprezentować w szerszym gronie osób (szkoła, uczelnia) aby mogła wytworzyć się dyskusja na ten temat.

ocenił(a) film na 9
dzyniu88

Ale o czym tu dyskutować? Albo ktoś wyznaje pewne podstawowe wartości, albo nie. Takie wartości - mówię o dekalogowych - wynosi się z domu, bo potem państwo z całym aparatem, media itd. urabiają już człowieka bardzo skutecznie. Dlatego zresztą tak ostro walczą niektórzy z rodziną, obarczając ją całym złem tego świata.

użytkownik usunięty
Krzypur

Myślę jak Ty.

ocenił(a) film na 9

Miło mi.

użytkownik usunięty
Krzypur

:-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones