PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848823}

Nie patrz w górę

Don't Look Up
6,7 136 799
ocen
6,7 10 1 136799
6,1 53
oceny krytyków
Nie patrz w górę
powrót do forum filmu Nie patrz w górę

Film choć banalny w swojej tematyce to bardzo ciekawa i oryginalna konwencja.
Może ja jestem już szurem i foliarzem - ale w pewnym momencie przyszło mi do głowy, że ten film to swoiste "kino moralnego niepokoju", metafora tego co się obecnie dzieje z korona-korpo-terrorem - można by nawet przypisać konkretne postaci do poszczególnych grup interesów - BigPharma, Word economic forum, itp... W roli komety - nadciągający "wielki reset".
Gdyby chciano zrobić o tym film wprost - to nigdy nie zostałby dopuszczony nawet do produkcji.
Ponad rok temu publicznie wyśmiewano znane osoby, które mówiły, że niedługo będziemy nosić kody QR i kowidopaszporty. Wyśmiewano ich wtedy i też nazywano szurami, foliarzami itp.

ocenił(a) film na 8
mezzaninefloor

No chyba ma zupełnie odwrotne przesłanie. Negowanie nauki, które jest siłą napędową tej szurii. Przecież szuria cały czas narzeka, że jest zastraszana przez naukowców.

Borys690

Nie wiem o jakiej szuri ty mówisz, ale zdrowo myślący obywatel czuje się zastraszany przez polityków a nie naukowców. Taka mała różnica.

ocenił(a) film na 8
mezzaninefloor

+ idol foliarzy Trump w wersji kobiecej. Więc jeżeli uważasz, że jeżeli uważasz się za szura i foliarza to właśnie Netflix Cię wyśmiał xd

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mezzaninefloor

Trafne spostrzeżenia. Jestem przekonany, ze do końca 2022 wprowadzą segregacje sanitarną oraz przymusowe szczepienia co 6 miesięcy. Jeszcze dodałbym do tego, ze dwójki głównych bohaterow nikt nie słuchał co mogłoby symbolizować zatajenie prawdy o tym, kto wzbogacił się na ogólnoświatowej pandemii. Abstrahując oczywiście od tego, ze film przestrzega przed zmianami klimatycznymi, co potwierdzili autorzy projektu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones