film

Valmont

1989
2 godz. 15 min.
7,3 8 366
ocen
7,3 10 1 8366
6,9 7
ocen krytyków
Hrabia de Valmont uwodzi młodziutką Cecile na polecenie markizy de Merteuil. więcej mniej
Valmont zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Cezar
Film zdobył 2 nagrody Cezar oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Francja, 1788 rok. Markiza de Merteuil (Annette Bening), porzucona przez kochanka (Jeffrey Jones), pragnie zemsty. Zawiera pakt z byłym adoratorem Vicontem de Valmont (Colin Firth). Ma on uwieść dziewiczą narzeczoną niewiernego kochanka, Cecile de Volanges (Fairuza Balk), w zamian za przywrócenie Valmontowi dostępu do sypialni markizy.Francja, 1788 rok. Markiza de Merteuil (Annette Bening), porzucona przez kochanka (Jeffrey Jones), pragnie zemsty. Zawiera pakt z byłym adoratorem Vicontem de Valmont (Colin Firth). Ma on uwieść dziewiczą narzeczoną niewiernego kochanka, Cecile de Volanges (Fairuza Balk), w zamian za przywrócenie Valmontowi dostępu do sypialni markizy. Jednak prawdziwym celem hrabiego jest zdobycie cnotliwej mężatki Madame de Tourvel (Meg Tilly). Udaje mu się, ale mężczyzna zakochuje się w swojej zdobyczy.

boxoffice
$1 132 112 w USA
budżet
$33 000 000
na podstawie
studio
Renn Productions / Timothy Burrill Productions
tytuł oryg.
Valmont
inne tytuły
Michelle Pfeiffer zaoferowano rolę markizy de Merteuil w tym samym czasie, co rolę Madame de Trouvel w Niebezpiecznych związkach.
Początkowo do roli Danceny'ego wybrano Wila Wheatona. Aktor grał jednak w tym czasie w serialu Star Trek: Następne pokolenie i producenci nie chcieli go zwolnić z kontraktu. W efekcie tę postać zagrał Henry Thomas.
David Duchovny był rozważany do tytułowej roli.
Słynna powieść "Niebezpieczne związki" Choderlosa de Laclos wielokrotnie w historii kina inspirowała filmowców. Po wyciągi z tego arcydzieła sztuki epistolarnej, jak często się o tej książce mówi, sięgał choćby Roger Vadim w swej uwspółcześnionej i niestety niezbyt udanej adaptacji z 1959 roku. W pamięci widzów na trwałe zapisała się jednak głośna... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych