PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33343}

Niebezpieczny umysł

Confessions of a Dangerous Mind
6,8 26 094
oceny
6,8 10 1 26094
6,8 10
ocen krytyków
Niebezpieczny umysł
powrót do forum filmu Niebezpieczny umysł

Film oczywiście świetny, dobry scenariusz, gwiazdorska obsada, ale dla mnie wygląda to tak, że gościu jest wiecznym showmenem. Kiedy zaczął tracić popularność, zdjęli mu z anteny programy postanowił ponownie zaistnieć publikując książkę o tym, że był w CIA. Potem Clooney nakręcił o tym film i przemysł się kręci. Zastanawiające jest to, że ktokolwiek wierzy w te bzdury. Amerykanie - wiadomo, we wszystko uwierzą, ale reszta świata niech trochę pomyśli. Nie ma żadnej możliwości, żeby pracował on dla wywiadu, a nawet jak to zrobił to mogła być jedna na krzyż rozmowa i to wszystko, ale żadnego zabijania itd. Kontaktują się z nim 3 osoby, z czego wszystkie umierają i potem już nikt, nigdy nic z tym nie robi. Jasne. Po za tym do wykonywania takiej pracy (czyli mokrej roboty) nie bierze się cywilów, bardziej mógłbym uwierzyć w to, że był źródłem informacji bo w latach 60-90 w mediach było mnóstwo radzieckich wtyczek i mógł być zwerbowany do działań kontrwywiadowczych. Tak czy inaczej właśnie film ma takie 2 dno, i widz może tak pomyśleć. Jedna z ostatnich scen jak wydaje mu się, że wszyscy chcą go zabić w studiu tv, na moment pojawia się jakby dekoracja z berlina z identycznym dialogiem. No i ten tytuł książki i filmu w oryginale: Confessions of a Dangerous Mind czyli wyznania niebezpiecznego (chorego) umysłu... Dla mnie gościu, a potem całe Hollywood totalnie zakpiło z głupich amerykańskich widzów chcąc udowodnić, że nawet najgłupszy pomysł dobrze zapakowany (producenci, aktorzy, reżyseria na najwyższym poziomie) można sprzedać, a idioci w to jeszcze uwierzą. Zresztą Clooney jest jak najbardziej zdolny do zrobienia takiej prowokacji.

ocenił(a) film na 2
hubio

"Dla mnie gościu, a potem całe Hollywood totalnie zakpiło z głupich amerykańskich widzów chcąc udowodnić, że nawet najgłupszy pomysł dobrze zapakowany (producenci, aktorzy, reżyseria na najwyższym poziomie) można sprzedać, a idioci w to jeszcze uwierzą"..

Też tak uważam. Ten film to przykład na to że najgorszy szajs można ludziom wcisnąć. A jeszcze jak za tym pojdą jakieś nagrody, zachwyty w TV, to ludzie pójdą do kin i będą mówić że dobre. Wytrwałem do połowy, i tak uważam, że za weile czasu na to badzierwie straciłem.
A tak w ogóle: jakim cuden oceniłeś ten film na "7" czyli "dobry"?

ocenił(a) film na 7
rawkaz

Dlatego na 7 bo ja uważam, że to była celowa prowokacja. Tzn producenci nie zakładali, że publiczność to łyknie i będzie to bardziej traktowane jako komedia. Więc od strony pomysłu jak najbardziej. Do tego film jest dobrze zrobiony z świetną grą i ciekawą akcją. Oni po prostu wykupili prawa autorskie od twórcy tych pamiętników (czyli rzekomego tajnego agenta CIA) i zrobili z tego film. Prawdopodobnie nie mogli pójść dalej, żeby pokazać jak to wszystko jest naciągane więc nazwali film "Wyznania chorego/niebezpiecznego umysłu" , dali kilka momentów w filmie do zastanowienia i wierzyli w inteligencję publiczności. Niestety się zawiedli.

ocenił(a) film na 2
hubio

Wszystko ok, tylko że niezgodzę się z tym, że film jest dobrze zrobiony. Wyłączyłem w połowie, bo uznałem, że porąbany, a przede wszystkim nudny. Po co marnowac czas? Nie ma sensu mówić, czy to dobrze czy źle zrobiony film.

użytkownik usunięty
rawkaz

To po jaką cholerę wystawiasz ocenę, skoro widziałeś tylko połowę filmu?
Nie rozumiem takiego zachowania, to jak ocenianie książki po okładce.
Skoro tak, to może na przyszłość włączaj filmy od połowy do końca, większość tytułów jest mniej 'porąbana i nudna' w drugiej połowie.
Ach ten Sosnowiec...

ocenił(a) film na 2

Dobrze rozumiesz takie zachowanie. Sam oceniasz ludzi już na podstawie miejsca zamieszkania.

użytkownik usunięty
rawkaz

No niezupełnie - Sosnowiec dodałem na koniec w formie żartu - fakt, zapomniałem wrzucić ":P" na koniec.

Ale serio - jakby wyglądała ocena szóstego zmysłu, piły, fight clubu, czy wieeelu innych tytułów, gdyby ludzie oceniali po obejrzeniu połowy filmu? Przecież to idiotyzm

ocenił(a) film na 7
hubio

Naprawdę nie przyszło Ci do głowy, że facet był po prostu chory psychicznie, że to wszystko były jego urojenia? Nie wiele wiem o prawdziwym Chucku Barrisie, mówię o postaci z filmu i o tym, co sam film sugeruje, czasem wręcz łopatologicznie. Chwilami miałem wrażenie, że oglądam powtórkę Pięknego Umysłu.

ocenił(a) film na 7
Exebeche

Z filmu to wprost nie wynika, dlatego mój post o prowokacji.

ocenił(a) film na 8
hubio

Film od początku do końca należy traktować jako wynurzenia chorobliwego konfabulanta. Nikt nikomu nic nie wciska, zarzut tak samo trafny, jak ewentualna pretensja, że w "Supermenie" Holyłód wciska Amerykanom, że USA chroni latający bohater.

Tataaleksandrykatarzyny

dokladnie, takiego argumentu tu brakowało. chlopaki wyzej spierdaja sie o jakies brednie itp a to byl zwyczajny film o kims chorym a nie o agencie CIA :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones