PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33343}

Niebezpieczny umysł

Confessions of a Dangerous Mind
6,8 26 092
oceny
6,8 10 1 26092
6,8 10
ocen krytyków
Niebezpieczny umysł
powrót do forum filmu Niebezpieczny umysł

Scenariusz i historia świetne. Niestety nie wykorzystano warunków. Jedynie końcówka go
ratuje. Można było wprowadzić trochę napięcia, niepewności, tajemnicy. Niestety
wszystko, co dawało szanse dla tego filmu, jako wielkiego dzieła, pamiętanego przez lata,
zostało niewykorzystane.
Daję 8/10, głównie za historię i scenariusz.
Niestety w mało którym filmie, jego predyspozycje zostały tak zmarnowane. Ten film miał
ogromne szanse stać się ikoną. Ale niestety.
8/10 za genialną historię i możliwości.

ocenił(a) film na 10
maciekges

Dla mnie, głównie ze względu na historię i grę Rockwell, film jest rewelacyjny. Wiem że są dziesiątki jeżeli nie setki lepszych, bardziej kultowych obrazów ale darzę go ogromnym sentymentem. Oglądałem go po raz pierwszy nie wiedząc że tak powiem co i oczym bedzie, więc nie miałem nazbyt rozbudzonego apetytu, co niestety bardzo często psuje mi odbiór filmu. Poza tym, jedno z lepszyk zakończeń filmowych jakie ogladałem!

ocenił(a) film na 9
el_Pedro_di_Pietro

Tak. Właśnie gdyby cały film był zrobiony tak, jak zakończenie, to było by świetnie.

ocenił(a) film na 9
el_Pedro_di_Pietro

Nie zgadzam się z tym zmarnowaniem. Uważam, że oprócz świetnej gry, reżyseria jest najmocniejszą stroną tego filmu. Właściwie cały jest bez fajerwerków, mimo to ma bardzo wciągający klimat, nie sposób się od niego oderwać, a to w pewien sposób koresponduje z fabułą.

ocenił(a) film na 7
Cout

No nie wiem... Może pewnych rzeczy nie doceniam, ale mnie ten film nudził :> Inna sprawa, że po zapoznaniu się z obsadą wymagania miałem niesamowicie wyolbrzymione. A tu Pitta i Damona niemalże przeoczyłem. Tak jak pisał autor tematu - wielki plus za historię i końcówkę. Do tego znakomita gra Rockwella. Swoją drogą, jakie filmy z Rockwell'em polecacie?

ocenił(a) film na 9
phelek1986

Genialny film, świetna reżyseria, klimat, gra i przede wszystkim rewelacyjna akcja.
A co do Rockwella (uwielbiam tego pana!), to polecam: Choke; Frost/Nixon; Everybody's fine; Moon.

ocenił(a) film na 9
strawberryblonde

Ach, jeszcze Matchstick Men i Zielona Mila, jak mogłam zapomnieć, kajam się :<

ocenił(a) film na 9
strawberryblonde

Wspaniała muzyka, intrygująca fabuła i aktorski majstersztyk. Zakończenie powaliło mnie na kolana. 3 razy przewijałem, żeby rozkminić trik z filiżankami:)

maciekges

Biorac pod uwage wszystkie dobrze rokujace historie i scenariusze, ktore ostatnimi czasy doczekaly sie ekranizacji, ten film prezentuje sie calkiem przyzwoicie. Nie nazwe go arcydzielem kinematografii ale nie stracilem czasu na seans. Godne polecenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones