PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 623
oceny
5,8 10 1 9623
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

"Film pokazujący prawdę o aborcji!", "Kierowała kliniką aborcyjną i nawróciła się", "Mocny głos w obronie prawa do życia". Ten film już niedługo do polskich kin. Na rynku dostępna jest też książka o tym samym tytule. Johnson jest byłą pracownicą Planned Parenthood, organizacji działającej na rzecz praw reprodukcyjnych, która zajmuje się również wykonywaniem zabiegów przerywania niechcianej ciąży. To, co rzekomo tam zobaczyła, miało być tak brutalne, że zmotywowało ją do gruntownej zmiany poglądów i przystąpienia do walki o życie dzieci nienarodzonych. Ten film ukształtuje poglądy wielu osób. Działacze konserwatywni już wstawiają co bardziej emocjonalne fragmenty, przekonując o rzekomym okrucieństwie i tragicznych skutkach tego zabiegu. Problem w tym, że wiele rzeczy, o których mówi Johnson, nigdy nie miało miejsca, a jej niemal magiczne nawrócenie było spowodowane raczej chęcią odegrania się na byłym pracodawcy. Nie radziła sobie zbyt dobrze, jej kompetencje i wydajność oceniono na niskie i skierowano na dodatkowy program przyuczający. Krótko po tym złożyła wypowiedzenie i napisała pełen goryczy post na swoim Facebooku. Nie było w nim nic o aborcji, wylała w nim po prostu całą złość na to, jak ją potraktowano i że nie została doceniona. Co więcej, sama miała dwie aborcje, co oczywiście sprytnie wykorzystuje do kreowania łzawej narracji o zmanipulowanej, niczego nieświadomej kobiety, która zbłądziła w życiu. Jennifer Villavicencio, zajmująca się zawodowo przerywaniem ciąży, zaskarżyła twórców o przedstawianie zabiegów w sposób nieprawdziwy i przesadzony, sam film charakteryzując jako propagandowy i polityczny. W jednej ze scen mechanicznego przerywania 13 tygodniowej aborcji Johnson relacjonuje na przykład widok płodu dosłownie wijącego się i walczącego o życie. Nie tylko jest to niemożliwe. Taka aborcja powyżej 10 tygodnia nigdy nie miała miejsca w tamtym czasie. Źle przedstawiony jest także model biznesowy Planned Parenthood. Aborcja to ostatni temat, który powinien zostać przemielony na hollywódzką, emocjonalną papkę. To najbardziej szkodliwy społecznie film ostatnich lat. Przekłamana propaganda. Polecam zapoznać się z faktami.

Dewrder

Niewidziałeś/aś filmiku na którym płód odsuwa się od ssawki?Ci którzy asystowali przy aborcjach widzieli i niektórzy porzucili proceder.Także jest to możliwe nawet jeśli w tamtym czasie aborcja powyżej 10tyg. nie miała miejsca (choć dobrze wiemy,że dla chcącego, nic trudnego)

ocenił(a) film na 1
kamigo

Jeśli myślisz, że kilkunastotygodniowy płód pozbawiony UN może wić się w konwulsjach, walcząc o życie, tak jak jest to przedstawione w książce i filmie, to jesteś w błędzie.

ocenił(a) film na 7
Dewrder

> " kilkunastotygodniowy płód pozbawiony UN"
> Rozwój zmysłu dotyku rozpoczyna się w 7 tygodniu po zapłodnieniu, od okolicy warg, a w 15 tygodniu wrażliwe na dotyk jest już całe ciało płodu (z wyjątkiem boków i czubka głowy, co chroni płód przed bólem w czasie porodu, gdy okolice te są uciskane). Dzięki zmysłowi dotyku płód bada swoje ciało, pępowinę oraz ścianę macicy. Ćwiczy koordynację ruchową, przez pierwsze dwa trymestry ciąży jest bardzo aktywny, pływa w macicy i odpycha się od jej ścian. Dopiero w trzecim trymestrze, gdy wypełnia już całą macicę, uspokaja się i przez większość czasu jest pogrążony we śnie. Od 14 tygodnia płód czuje smak wód płodowych, które połyka, a który zależy od diety ciężarnej. Jeżeli smak ten jest przyjemny, słodki, płód połyka nawet dwukrotnie więcej wody. W tym czasie kształtują się preferencje smakowe, uwidaczniające się w późniejszym życiu. Zmysł węchu także pojawia się przed urodzeniem, dziecko pamięta z życia prenatalnego zapach swojej matki.

ocenił(a) film na 1
Wonsski

Struktury odpowiedzialne za odczuwanie bólu nie są rozwinięte przed 24 tygodniem. Nie rozumiesz działania UN.

"The hypothesis that human fetuses are capable of perceiving pain in the first trimester is not supported by science; the scientific consensus is that a fetus "is not capable of feeling pain until the third trimester", which "begins at about 27 weeks of pregnancy".

In March 2010, the Royal College of Obstetricians and Gynecologists submitted a report, concluding that "Current research shows that the sensory structures are not developed or specialized enough to respond to pain in a fetus of less than 24 weeks"

ocenił(a) film na 1
Dewrder

Zalążek UN nie jest UN.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Dewrder

Czyli jeżeli znieczulimy człowieka tak, że nie będzie czuł bólu to też możemy go zabić?
Czy masz dzieci? Czy widziałeś USG w 12 tygodniu? Ja widziałam. Moje dzieci miały wszystko, głowę, ręce, nogi. Podskakiwały i machały rączkami. Wyglądały jak noworodek. Tylko bardzo malutki.

biuro_179

cooo!? przecież to niemożliwe na tym etapie ciąży, widziałem zdjęcie z jakoś +/- ósmego tygodnia i to wyglądało jak jakaś plamka

ocenił(a) film na 9
mk34

Ja też mam zdjęcie z "plamką" - fasolką - z 5 tygodnia ciąży, W 11 widać już dziecko
Jednak jakie to ma znaczenie? Jeżeli wiemy, że nie zabija się dziecka starszego to gdzie ustalić granicę? Czy jest jakiś konkretny termin np do końca 12 tygodnia można od 12 nie można. No to co do północy można po północy nie można?
Absurd.

biuro_179

Może i absurd ale warto by ustalić jakąś granicę, jakieś normy, tak żeby móc sobie jakoś sensownie radzić z tym problemem. Całkowite zakazanie aborcji raczej nie jest tym cudownym rozwiązaniem.

ocenił(a) film na 1
mk34

Zakazanie aborcji nie jest żadnym rozwiązaniem, bo statystycznie nie zmniejsza ich liczb.

Dewrder

zakaz czegokolwiek nie jest żadnym rozwiązaniem, bo statystycznie nie zmniejsza liczby czynów zakazywanych :))

ocenił(a) film na 7
Dewrder

Zakazywanie morderstw również statystycznie nie zmniejszyło ich liczb.

ocenił(a) film na 1
Rajska_Chwila

Tak? To ciekawe. Skąd masz te dane?

ocenił(a) film na 7
Dewrder

Z KOSMOSU

ocenił(a) film na 9
Dewrder

Nie zakazywałbym aborcji - ale karałbym za zabijanie własnych nienarodzonych dzieci. Matka, która zabija dziecko, tylko dlatego, że było nieplanowane powinna zostać ukarana. Tak jak się karze za zabicie dziecka narodzonego.

ocenił(a) film na 10
kozolex

niewiele matek nie wie o tym że jest okienko życia.ktoś namawia do zabicia czyli aborcjii.i kobieta z tym żyje .myśle że wiele kobiet chce się zabić po tej decyzji ale to sprawka diabła ktoś ją namawia usuwa dziecko i żałuje tego i się zabija czyli szatan ma 2 ofiary.ale masturbacja to prawie to samo co aborcja z wytryskiem kobiecym czy męskim(mało kto się zgodzi z tym pewnie)

ocenił(a) film na 10
Chucky_Tbg

no może nie za każdym razem po wytrysku w kobiecym ciele dziecko będzie poczęte (ale jest polucja nocna która grzechem ciężkim nie jest jeśi wogóle grzechem jest)

ocenił(a) film na 10
kozolex

kara w doczesności czy(lub i) w wieczności nikogo nie ominie.Bóg jest sędzią sprawiedliwym który za dobro wynagradza a za zło karze.Ale jest też miłosierny .człowiek ma czas puki żyje by się nawrócić

ocenił(a) film na 9
mk34

Nie wiem jakie jest rozwiązanie. Wiem tylko, że dziecko w brzuchu jest człowiekiem.

ocenił(a) film na 7
biuro_179

Tylko, że oni nie nazywają tego dzieckiem, a więc człowiekiem. Ostatnio (09.11.2019, program Studnio Polska) Jeden pan (nazwiska nie podam publicznie, bo może by znalazł jakiś kruczek prawny - proszę sobie wyszukać) mówił o dziecku - "coś".
Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy kobieta wraca do domu od lekarza i mówi: "Kochanie, mamy coś!", a po 12 tygodniu wstaje rano i mówi: "Kochanie, od dzisiaj mamy dziecko".
Przecież to klęska człowieka myślącego.
Czyli do 12 tygodnia niczym się nie przejmujemy, palimy, pijemy, róbta co chceta, a po 12 chronimy ŻYCIE?
O czym tu mówić???
Dokładnie tak - dziecko (= człowiek) jest od momentu poczęcia i basta.

ocenił(a) film na 1
Rajska_Chwila

A kto powiedział, że w telewizji występują tylko ludzie myślący?

ocenił(a) film na 7
Dewrder

No, jak widać chociażby na tym forum - myślących inaczej, a do tego myślących, że zmieniają świat na lepsze wyrzucając hurtowo na śmietnik wszelkie wiekowe (lub nawet tysiącletnie) tradycje, zasady, normy itp - nie brakuje. To się nazywa REWOLUCJA. I nie znam takiej w historii, która by się dobrze zakończyła.

ocenił(a) film na 1
Rajska_Chwila

Życie to nieustanne zmiany, przykro mi. Jak wymyślimy wehikuł czasu to wyślemy cię żebyś siedział nago na drzewie i machał nogami.

ocenił(a) film na 7
Dewrder

No i wyszło szydło z worka. Spójrz w swoje buty - słoma i gnój Ci wystaje.

ocenił(a) film na 1
Rajska_Chwila

Ajajaj.

ocenił(a) film na 9
mk34

Czy naprawdę uważasz, że ktoś powinien ustalić granicę od kiedy można zabijać od kiedy nie? Czy ktoś może mieć taką władzę? Coś to przypomina - już w historii było tak, że inni decydowali kto ma prawo żyć a kto nie.

biuro_179

Czyli weterynarze oraz właściciele którzy usypiają zwierzęta by nie cierpiały to też potwory?

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

a jedzą te zwierzęta? każde zwierze można zabić i zjeść i to nie jest złe .ale zjeść .a nie zabić i tyle.

ocenił(a) film na 10
Chucky_Tbg

jest przykazanie nie zabijaj.ale jest też napisane zabijaj i jedz (chodzi tu o zwierzęta a nie o ludzi)

ocenił(a) film na 1
biuro_179

No było, święty Tomasz z Akwinu podawał bodajże 40 dzień dla zarodka męskiego i 80 dla żeńskiego (upośledzonego), czy jakoś tak. Potem w XIX wieku w USA tą granicą były pierwsze wyczuwalne ruchy płodu. I dużo takich.

Tak, uważam że tak właśnie powinno być.

mk34

Aborcja powinna byc legalna i kazda kobieta powinna miec prawo wyboru:-)

Justyna_Rebisz

Też tak uważam, szczególnie jeśli wie iż rodzące się w niej życie np , po urodzeniu zamieni się w niepełno sprawnego człowieka. WG mnie największą karą jest sama świadomość że się unicestwiło rodzące się życie, tyle jak dla mnie.

ocenił(a) film na 8
boundless

"po urodzeniu zamieni się w niepełno sprawnego człowieka"
A przed urodzeniem to nie człowiek???
Weź zapytaj kilka osób z zespołem Downa, albo z zespołem Aspergera, czy żałują, że żyją. A potem powiedz im, że uważasz, że nie zasłużyli na życie, że ktoś inny powinien zadecydować za nich czy mogą żyć.

ocenił(a) film na 1
ShubbNiggurath

Weź spytaj tego stworka którego "uratował" Chazan, z mózgiem na wierzchu, rozszczepieniem czaszki, zwisającą gałką oczną i innymi tragicznymi deformacjami. A nie, nie żyje, zmarł w bólu.


Podawanie jako przykład upośledzonych dzieci z Downem, to jest albo naiwność, albo manipulacja.

Dewrder

Manipulacją jest to, co robisz ty, podając przykład "stwora", którego Chazan nie zgodził się abortować, choć zdecydowana większość aborcji tzw. eugenicznych dotyczy właśnie dzieci z zespołem downa.

ocenił(a) film na 1
Dwight_

manipulacją jest stwierdzenie ze jak czegos jest mniej, to sie nie liczy.

Dewrder

A kto i gdzie tak napisał? Cytat poproszę.

ocenił(a) film na 1
Dwight_

A mozna prosic o dane, ktore potwierdzaja Twoja teze? Prosze nie manipulowac danymi - wedlug danych MZ z 2019 roku Zespol Downa - prawie 300 aborcji, a wady letalne plodu - prawie 500... prosze nie wciskac kitu ludziom, mozna sie spierdac na argumenty, ale nie falszowac danych... pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Dewrder

Manipulacja? Ty manipulujesz - poczytaj https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1718358,1,islandia-wyspa-bez-osob -z-zespolem-downa.read
To tylko jeden przykład, a jest ich sporo.
Ale wydaje mi się, że o tym wiesz, tylko z jakichś tam powodów optujesz za aborcją.

ocenił(a) film na 1
Rajska_Chwila

Człowieku, a gdzie ja zaprzeczam, że tak jest? Ja o tym doskonale wiem. To ty nie dopuszczasz do siebie myśli, że są po stokroć potworniejsze wady wrodzone płodów, niż Zespół Downa. O Aspergerze to lepiej się nie wypowiadaj, bo to nie jest coś, co mogą wykryć badania prenatalne.

ocenił(a) film na 8
Dewrder

To ja napisałem o Aspergerze, a chodziło mi o zespół Turnera.

ocenił(a) film na 8
Dewrder

"Weź spytaj tego stworka którego "uratował" Chazan, […] A nie, nie żyje, zmarł w bólu.
Podawanie jako przykład upośledzonych dzieci z Downem, to jest albo naiwność, albo manipulacja."

Ani jedno, ani drugie. Dopasowywanie skrajnego przypadku do ogółu - tak, to jest manipulacja. Z uporem maniaka pomijasz aspekt aborcji na życzenie wynikających z "lenistwa" - a to zapomniałem gumki założyć, a to poszłam w tango po imprezie, a teraz nie chce mi się ponosić konsekwencji.

ocenił(a) film na 1
ShubbNiggurath

No pomijam, bo nie o tym była dyskusja. Też o tym nie pisałeś.

Justyna_Rebisz

wszystko powinno być legalne i każdy człowiek powinien mieć prawo wyboru :))

ocenił(a) film na 5
Orinow

Kradzież i gwałt też powinny być legalne???

Justyna_Rebisz

Wybór ma, albo rozchylasz nogi albo nie. Konsekwencje swoich działań trzeba ponosić koleżanko :)

ocenił(a) film na 1
Subich

> bądź miłośnikiem dzieci
> podkreślaj z uporem maniaka, że to straszliwa kara za stosunek

Oczywiście dzieci w tym powtarzaniu jak mantra o rozchylaniu nóg (podnieca was to?) zapominają już o odpowiedzialności mężczyzny. A ja myślę, że z racji swojej zwiększonej płodności warto ich poddać zapobiegawczej wazektomii.

ocenił(a) film na 5
Justyna_Rebisz

A ta mała kobietka w brzuchu swojej mamy to nie powinna mieć prawa wyboru?! Jakoś nikt się nie pyta tych dzieci o zdanie.

ocenił(a) film na 1
mat_queen

Nie, nie powinna. Nie wiem, jak wyobrażasz sobie pytanie o zdanie płodu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones