PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8112}
7,5 15 574
oceny
7,5 10 1 15574
6,8 6
ocen krytyków
Niesamowity jeździec
powrót do forum filmu Niesamowity jeździec

Zawiodłem się bardzo.
Nie widziałem tego filmu wcześniej, a że nadarzyłą się okazja to z niej skorzystałem - TVN zaaplikował.
Przez długi czas Clint Eastwood był mi aktorem obojętnym. Po obejrzeniu serii spaghetti westernów Sergio Leone (za gatunkiem WESTERN niegdy specjalnie nie przepadałem) zachwyciłem się nim (jak i westernami w wydaniu włoskim).
No i okazja okazała się niepotrzebna, bo to co znalazłem w ww. filmach całkowicie nie znalazło odzwierciedlenia w NIESAMOWITYM JEŹDŹCU.
Film banalny strasznie.
Ot taki do cna i do pożygania dobry superbohater pojawia się w społeczności uciśnionych. Sam przeciw wszystkim pokazuje co moralne i dobre i że choćby i pięćdziesięciu złych naprzeciw niemu stanęlo, to rady nie dadzą - bo morale, dobro i intencje mające na celu naprawię rzeczywistości zawsze będą górą.
Po tym filmie wróciłem do mniemania o westernie dość kiepskiego - filmy o przekazie moralizatorskim, gdzie panowie w kapeluszach (z nienagannie przystrzyżonym zarostem i w niesamowicie wyprasowanych i wypranych ciuszkach) przekazują dobre przesłanie i jak kogoś zabiją, to wiadomo, że słusznie bo to takie czasy były ;)
Jutro muszę odświerzyć sobie spaghetti westerny Sergio Leone (Za Garść Dolarów, Za Garść Dolarów Więcej, Dobry Zły i Brzydki [przede wszystkim!!!] i o czywiście Dawno Temu Na Dzikim Zachodzie), żeby zyskać znów szacunek dla westernu i przedziwny to dla mnie paradoks, że włoch swojego czasu potrafił zrobić serię filmów, które nie owijały w bawełnę i pokazywały jakiś taki bardziej realny DZIKI ZACHÓD (pomijając fabułę, to istotnym elementem dla mnie jest bijący z ekranu smród, brud, i wszechobecny deficyt wody ;) ).
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
neposz_2

Czyli nie lubisz prawdziwych westernow, ten film zawierał wszystkie elementy westernu, i tak powinl wygladac prawdziwy western!
Sergio Leone robił cudowne westerny, ktore uwielbiam i Dobrego,Zlego i Brzydkiego oceniem jako arcydzieło!
Moim zdaniem neposz_2 jestes tez podjarany wygladem Eastwooda za czasow młodosci.
Pewnie jak ogladasz sagetti westerny lubisz sie podniecac wygladem eastwoda, znam przychologie człowieka.
Estwood ma mega talen do rezyserki!

irokez1111

eee... źle trafiłeś - jestem z zawodu psychologiem i nie masz racji.
W moim powyższym wpisie zaznaczyłem że westernów nie lubię i dopiero Sergio Leone mnie do gatunku przekonał, co nie zmienia faktu że spaghetti western jest już nieco innym gatunkiem - to taki western realny.
I przez to pewnie, że "klasyczny western" jest ugładzony i czarno biały (dobro przeciw złu), nie polubię go.
Kwestia gustu.
U Sergio Leone nikt nie był ani dobry ani zły - miał po połowie tych cech i Eastwood też aniołem nie był. W NIESAMOWITYM JEŹDŹCU Eastwoodowi nie wyszło. Poszedł w klasykę i odbieram to trochę jako chęć odbicia się od tego co Sergio Leone dla niego zrobił - wykreował go.
Co do wizerunku Eastwooda z tamtego okresu - lubię, ale nie jestem zafascynowany tamtym okresem. Znacznie lep

ocenił(a) film na 5
neposz_2

tez liczylem na zdecydowanie wiecej.
jak przeczytalem na samym poczatku : rezyseria Clint Eastwood - to bylem bardzo zaciekawiony tym filmem....
ten film jak dla mnie byl poprostu nudny...
5/6

ocenił(a) film na 8
SiwyPbk

A mnie się bardzo podobał! Uwielbiam klasyczne westerny, a już w ogóle jak Eastwood gra główną rolę to film absolutnie wymiata!

ocenił(a) film na 8
lordofthedead

Dokładnie. Nie ma co narzekać. Więcej takich westernów może już nie powstać. Czy mamy czekać na coś wybitnie nudnego? Czy może czekać na kicz?

neposz. Zbyt krytycznie podchodzisz do sprawy. A film jest dosyć stary! Rozumiem, że można narzekać na horrory i slashery także durne komedie dla nastolatków. Mamy ich mnóstwo. Ale westerny? Czy istnieje aż tak duży repertuar na dzień dzisiejszy, żeby aż tak narzekać? Moim zdaniem nie ma co się czepiać chociaż film ma swoje wady.

użytkownik usunięty
neposz_2

Cyba "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones