film

Niewinni czarodzieje

1960
1h 27m
7,9 18 804
oceny
7,9 10 1 18804
8,2 28
ocen krytyków
Bazyli spotyka w nocnym lokalu śliczną Pelagię. Między młodymi ludźmi rozpoczyna się romantyczna gra pozorów. Zobacz pełny opis
Niewinni czarodzieje zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film Wajdy ma wymiar kameralny, z zachowaniem niemal klasycznej jedności miejsca, czasu i akcji. To historia przypadkowego spotkania młodego lekarza (Tadeusz Łomnicki) i dziewczyny (Krystyna Stypułkowska), którzy poznają się w piwnicy jazzowej i spędzają ze sobą noc. Akcja rozgrywa się głównie w czterech ścianach mieszkania, a tłoFilm Wajdy ma wymiar kameralny, z zachowaniem niemal klasycznej jedności miejsca, czasu i akcji. To historia przypadkowego spotkania młodego lekarza (Tadeusz Łomnicki) i dziewczyny (Krystyna Stypułkowska), którzy poznają się w piwnicy jazzowej i spędzają ze sobą noc. Akcja rozgrywa się głównie w czterech ścianach mieszkania, a tło społeczne zostaje ledwo zarysowane. Niewiele też dowiadujemy się o samych bohaterach, poza tym, że noszą imiona Pelagia i Bazyli. Młodzi ludzie przybierają wobec siebie maski obojętności, ukrywając pod nimi rodzące się uczucie. Prowadzą grę pozorów i zwodniczych gestów, ulegając przy tym coraz silniejszej wzajemnej fascynacji, której jednak w ramach konwencji gry - starają się oprzeć. A wszystko to zatopione w nostalgiczno - egzystencjalnym klimacie.

studio
Zespół Filmowy "Kadr"
tytuł oryg.
Niewinni czarodzieje
inne tytuły
Innocent Sorcerers Międzynarodowy
Innocent Sorcerers USA
więcej
Film kręcony był w Warszawie (Polska).
Na szczególną uwagę zasługuję tutaj para młodych aktorów. Z jeden strony ikona – Tadeusz Łomnicki, który może pochwalić się ogromną liczbą wybitnych ról zarówno na dużym ekranie, jak i na deskach teatru. więcej
"Teatr dwojga aktorów". Tak można najkrócej opisać ten film. W rzeczywistości "Niewinni czarodzieje" mają w sobie więcej z literatury i teatru niż z kina. Sam reżyser mówił, że nie lubi tego filmu. Twierdził, że za bardzo "uwierzył" literackim postaciom, co zmieniło wydźwięk obrazu. Chyba miał rację, bo osią konstrukcyjną filmu są czysto teatralne... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wygląda jakby....

ocenił(a) film na 7

... zamienili role Cybulskiego z Łomnickim. Film byłby o wiele lepszy gdyby pozamieniać ich miejscami. Rola kobieca źle dobrana.

jak mozna nie lubic poziomek ?

Jakoś cały czas nie mogłem uciec od myśli że oglądam film z młodym Hanibalem Lecterem :) Myślełem że zaraz ją zamorduje i zje jej wątrobę. Nawet grał trochę jak on. To film o tym jak Hanibal żył zanim stał się kim stał. Wszystko przez miłość.

01.W pierwszych scenach filmu, gdy Mirka spaceruje po Placu Konstytucji można zobaczyć plakat filmu "Niewinni czarodzieje".

02.Skolimowski nie mówi swoim głosem w filmie.

03.Kierownik areny bokserskiej, który przechadza się po hali i trafia do gabinetu lekarskiego, mówi głosem Janusza Kłosińskiego.

04.Lekarz...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones