PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663958}

Niezniszczalni 3

The Expendables 3
6,5 72 924
oceny
6,5 10 1 72924
5,2 17
ocen krytyków
Niezniszczalni 3
powrót do forum filmu Niezniszczalni 3

Podawajcie najbardziej Oldschooldowe Akcyjniaki po
2000 roku .Oto moja lista :
1 Niezniszczalni 2 (2012 )
2 Niezniszczalni (2010 )
3 Olimp w ogniu (2013 )
4 The Punisher (2004 )
5 Uprowadzona ( 2008 )
6 Ninja 2 : Cień łzy (2013 )
7 Strzelec (2007 )
8 Marine (2006 )
9 Blood and Boone (2008)
10 Kula w łeb (2013 )

użytkownik usunięty
bradock

Dla mnie ten duch jest ledwo wyczuwalny. Klimatu się nie podrobi niestety.

Racja.

ocenił(a) film na 6
granat5

Granat : A dla ciebie ,,Die Hard 5 ,, bardziej nawiązuje dl starej szkoły kina akcji czy nowoczesnego kina akcji ? Pytam się bo nie wiem czy ten film dodać do tej listy .

bradock

Moim zdaniem bardziej nowoczesne.

ocenił(a) film na 6
granat5

Ok ,dzięki .A ,,Raid ,, oglądałeś ?

bradock

Nie.

ocenił(a) film na 6
granat5

Dziś obejrzę ,,Sztanga i Cash ,,

bradock

Ja może obejrzę nowego B-klasowego akcyjniaka z Nicolasem Cage.

użytkownik usunięty
bradock

Widziałeś może Ong Bak?

ocenił(a) film na 6

Widziałem ,zajebisty film !!! Byłem nawet na nim w kinie !!! To było chyba kiedyś w 2004 roku .Nawet nie wiedziałem kiedyś o tym filmie tylko kolega z szkoły powiedział mi o tym filmie .Kolega był wtedy dużym fanem Stevena Seagala ale nie radykalnym tylko umiarkowanym i poszedł na ten film i mu się bardzo spodobał i polecił mi go .Pamietam jak kłóciłem się z nim o ten film i mówiłem mu tak ,,Czy może być coś lepszego w kinie kopanym niż ,,Szukając Sprawiedliwości ,, ? A on mówił mi tak : Tamten film to już Hu*j ,Ong -Bak bije wiekszość filmów kopanych na głowe .W sumie tak było .Tony Ja wymiatał na całego !!! Podobał mi się napis na plakacie :,, Na taki film czekaliście od czasu wejścia smoka ,, Ale już na kolejne cześci jakość zapomniałem obejrzeć .Ale dobrze że mi przypomniałeś o tym filmie ,jego też można zaliczyć do mojej listy .

użytkownik usunięty
bradock

Widziałem Blood and Bone. Dałem 5, ale walki bardzo dobre. A Protectora widziałeś? Z Jaa?

ocenił(a) film na 6

Protectora nie widziałem a dobry ?

użytkownik usunięty
bradock

Jeśli chodzi o walki mistrzostwo.

ocenił(a) film na 6

Ok ,to obejrze .Dzięki .A podobno Protector to nieoficjalnie druga cześć Ong -Bang ?

użytkownik usunięty
bradock

Nigdy o tym nie słyszałem. Ong Bak i Protector maja swoje odrębne części.

ocenił(a) film na 6

A widziałeś ,,Blood and Bone ,, ? Tam gra Michael Ja White ,, i fajnie walczy .

ocenił(a) film na 6

No wiadamo .Ale chodziło mi też o filmy kture są wystyliżowane na lata 80 jak np ,,Mechanik ,, czy ,,Elita Zabójców ,, z Stathamem

użytkownik usunięty
bradock

Aha no to nie wiem, może Unidisputed 2 i 3?

ocenił(a) film na 6

Może być .Wczoraj oglądałem 3 cześć i mi się bardzo podobała .Zresztą lubię sobię obejrzeć jakiś nowy oldschooldowy akcyjniak .Ciągle przecież ,,Komando ,, czy ,,Hard to kill ,, nie bedę oglądał .Lubię obejrzeć podwarunkiem że jest wystyliżowany własnie na lata 80 .

użytkownik usunięty
bradock

Cóż dwójka chyba jest lepsza.

Bo jest.

użytkownik usunięty
prof_mateusz27

Pamiętam jak gdzieś pisałeś, że wolisz dwójkę. Za dwójką przemawia ruski klimacik, Jai White i dwie porządne walki. W trójce troche za dużo latania.

No i jeszcze to że Adkins zły. Nieźle mu to wyszło

użytkownik usunięty
prof_mateusz27

Tak. Wyrazista rola.

ocenił(a) film na 8
bradock

Brodock dopiero teraz widziałeś Champion 3 ?

Dwa pytania odnośnie tematu :
1.Czy filmy "sztuki walki" traktujemy jako filmy "akcji" ?
2.Czy podajemy tylko amerykańskie produkcje czy może to być coś z Azji ?

użytkownik usunięty
simon3333

1. Tak
2. Bradock nie lubi azjatyckich produkcji chociaż musze mu coś polecic.

ocenił(a) film na 8

Ale "Raid" chyba oglądał :)

ocenił(a) film na 6
simon3333

Tak ,mogą być filmy też filmy o sztukach walki ,w sumie też podawałem dwa nawet : Blood and Bone i Ninja 2 .
Mogą być z Azji aczkolwiek Henry ma racje ,nie przepadam za azjatyckimi produkcjami chyba że są naprawdę dobre jak ,,Raid ,, czy ,,Ong -Bak ,,

ocenił(a) film na 8
bradock

A azjatki takie ładne :)

bradock

Z tego co pamiętam to już kiedyś chyba był taki temat i chyba nawet ty go założyłeś.
Ja bym dał na pewno
1.Bad Boys (Z tym, że wg mnie ten film jest lepszy od niejednego filmu akcji/sensacyjnego z lat 80 czy 90)
2.Pozdrowienia z Paryża
3.Niezniszczalni 2
4.Uprowadzona
5.Punisher
6.Turniej
7.Champion 2
8.Niezniszczalni
9.Niepokonany 3
10.Krzyżowy ogień

prof_mateusz27

Bad Boys 2. :)
Turnieju nie widziałem.

ocenił(a) film na 6
granat5

Granat teraz ty podawaj swoje ulubione typu ,no ? Masz duże pole manewru : Ageńci,Świat w płomieniach ,Pozdrowienia z Paryża ,Filmy z Seagalem , Bourny Damona ,Bondy Craiga .itp

granat5

Tak chodziło mi o Bad Boys 2 :) Powiem ci ze "Turniej" warto zobaczyć. Dużo efektownej akcji i ciekawa fabuła.

ocenił(a) film na 6
prof_mateusz27

Mateusz : Kiedyś założyłem temat o najlepszych akcyjniakach po 2000 roku i najlepszych filmach akcji ostatnich 4 lat .Ten temat jest trochę inny bo chodzi w nich o same oldschooldowe aktionery .Ktoś może dać jako najlepszy film ,,Die Hard 5 ,, albo G.I.Joe : Czas Kobry a to nie bedzie już pasować .Przynajmiej do tego filmu .Twoja lista spoko ale nie uważasz że np ,,Strażnik Granicy ,, z Van Damme jest bardziej Oldschooldowy niż ,,Krzyżowy Ogień ,, ? Oczywiście ,,Krzyżowy Ogień ,, jest fajnym filmem ale on jakość mi zalatuje nowoczesnymi tematami ,typu ,,Sumienie Zabójcy ,, Wiencej psychologi jest w obecnych filmach akcji .Tak mi się wydaje ....

bradock

Ok. Tomek. Już dobrze nie pamiętałem. Wiem o co ci chodzi w tym temacie. Co do "Strażnik Granicy" i "Krzyżowego ognia" to tak nie uważam. "Strażnik Granicy" jest nawet ok, ale raczej bym nie powiedział, że bardziej Oldschoolowy. Sumienie zabójcy nowoczesnym tematem ? Może chociaż w latach 90 też to było. "Wiencej psychologi jest w obecnych filmach akcji .Tak mi się wydaje ...." Tu się z tobą zgodzę.

ocenił(a) film na 8
bradock

Niech będą tylko amerykańskie produkcje...(kolejność przypadkowa)

John Rambo
Niezniszczalni
Niezniszczalni 2
Kula w łeb
Escape Plan
Champion 2
Champion 3
Blood and Bone
Olimp w ogniu
Ninja 2 : Cień łzy
Universal Soldier III. Reaktywacja
Parker


Punishera z 2004r za bardzo nie pamiętam a Marine jeszcze nie widziałem.

Nie widziałem także wszystkich nowych filmów z Lundgrenem,Seagalem i Austinem.

Brodock pamiętam że kiedyś pisałeś że typowy aktor kina akcji powinien albo być przypakowany,albo dobrze się bić lub mieć zakazaną buźkę.W 100 % się z tym zgadzam i jak dla mnie Liam Neeson,Mark Wahlberg,Matt Damon,Channing Tatum,Nicolas Cage,Will Smith i wielu innych nie pasują mi do tego opisu.

Ogólnie wydaje mi że aby dzisiejsze filmy miały trochę klimatu tych produkcji z lat 80-90-tych ważne jest aby była w filmie końcowa walka głównego bohatera z przeciwnikiem tak jak np tutaj http://youtu.be/hD9NBswZ9uY








simon3333

Taki tam głupi stereotyp. :)

ocenił(a) film na 6
granat5

Wczoraj obejrzałem ,,Sztanga i Cash ,, =Naprawde bardzo fajna ,zakrecona komedia !!! Wahlberg i The Rock dobrze się spisali .Aż trudno uwierzyć w to że ta historia wydarzyła się naprawdę .Film ponoć na faktach .S.P.O.J.L.E.R .Najbardziej rozwaliła mnie scena jak The Rock przed domem smażył na grillu uciete łapy kobiety żeby pozbyć się odcisków palców zamordowanej niechcący kobiety przez ich kumpla .Jestem coraz bardziej optymistycznie nastawiony do nowych filmów .

ocenił(a) film na 6
granat5

Aha ,jeszcze wracając do sterotypu kina akcji to ja lubię właśnie takich typowych mieśniaków czy fighterów ale też innym prawdziwym aktorom nie zamykam furtki w kinie akcji .Wszystko zależy od tego jak zagra ,wypadnie ,wygląda .Po za Willsem i Gibsonem to z tych prawdziwych aktorów w filmach akcji lat 80-90 grali również Patrick Swayze i Rutger Hauer .Byli dobrymi aktorami ale mieli jednak w sobie ten magiczny urok ,Nie wiem ? Może to wynikało z filmów w jakich grali ? Czasami nawet lubię filmy z aktorkami co nie powinny być w filmach akcji a są np Angelina Jolie .Bardzo lubię jej ,,Salt ,, A właśnie według ciebie ,,Salt ,, bardziej nawiązuje do klasycznego kina akcji czy nowoczesnego ? Mi się wydaje że bardziej klasyczne ,jeest dużo akcji ,wybuchów ,pościgów ,jedynie co brakuje w tym filmie to nuda .A oto zwiastun : http://www.youtube.com/watch?v=QZ40WlshNwU

ocenił(a) film na 8
bradock

Willis i Gibson nie mają żadnej z trzech wymienionych przeze mnie cech i nawet na Filmweb ich najlepsze produkcje widnieją nie jako film "akcja" tylko "sensacyjny" czy "kryminał" więc coś w tym jest...
Rutger Hauer - z filmów akcji najbardziej kojarzę go ze Ślepa furia" - więc gość potrafi się bić a w niektórych filmach ma zakazaną buźkę i potrafi zagrać psychola.
Patrick Swayze - też był kojarzony z typem który potrafi dać w mordę,grał ochroniarzy,miał parę dobrych filmów ale jakoś się nie wybił do czołówki.
Jeszcze był Michael Dudikoff - ten to zjadał Ninja na śniadanie :)
Wahlberg - kojarzy mi się bardziej z filmami komediowymi.
Cage - ma za grzeczną twarz,wygląda jakby go cały czas coś bolało :), w Twierdzy nie pokazał nic specjalnego,już większym twardzielem był Connery.
Nesson - ma ponad 60 lat i wątpię aby jakoś szczególnie zabłysnął i zrobił na mnie wrażenie,pomijając już jego wygląd...Uprowadzona to też film "sensacyjny." a nie typowy akcyjniak.Ogólnie jest bardzo dobrym aktorem i spokojnie mógłby i grał w filmach "dramat" czego nie można powiedzieć np. o Arnoldzie,którego zupełnie nie widzę w tej roli.Jednak w filmach akcji dobre aktorstwo to sprawa drugoplanowa...

Czy to głupi stereotyp jak określił granat5 - pewnie tak ale taki który obowiązuje do dzisiaj,bo nawet na ulicy czy w klubie taki napakowany lub dobrze bijący się typek robi pierwsze wrażenie...




simon3333

"Willis i Gibson nie mają żadnej z trzech wymienionych przeze mnie cech i nawet na Filmweb ich najlepsze produkcje widnieją nie jako film "akcja" tylko "sensacyjny" czy "kryminał" więc coś w tym jest..."

Filmwebem nie ma się co sugerować jeśli chodzi o gatunki, bo oni sami nie wiedzą, co jest czym.

Ostatnio np. film Tokarev miał w gatunkach napisane: Kryminał, Akcja i chyba Thriller, a teraz jest napisane Film sensacyjny.



A w TV czy tam w gazetach z programem TV zwykle piszą FILM SENSACYJNY, a nie FILM AKCJI.

ocenił(a) film na 8
granat5

W sumie też widziałem że Filmweb parę razy się zamotał określając gatunek filmu.
Na IMDB "Szklana pułapka" widnieje jako "akcja" ,jednak tam w ogóle nie ma określenia film "sensacyjny".
Tak samo nie ma tam terminu film "gangsterski" i Ojciec Chrzestny jest podpisany jako "kryminał".

ocenił(a) film na 6
granat5

Widziałes juz tego Tokarieva?

ActionMan_filmaniak

Tak, 6/10. Nie było tak źle, bo ostatnio to różnie bywa z nowymi filmami z Nicolasem. Ale i tak poziom Con Air czy Bez Twarzy to to nie jest.

A ty widziałeś?

ocenił(a) film na 6
granat5

No nie, dlatego pytam :)
Mam na dysku i zastanawiam się czy warto, czy może poczekac i coś innego zarzucic.

ocenił(a) film na 8
granat5

Granat5 a jaka jest według Ciebie różnica pomiędzy filmem sensacyjnym a akcji.Pisałem wczoraj o tym Brodockowi ale nie wiem czy to widział więc napiszę jeszcze raz :

Mi się wydaje ze w filmie akcji jest więcej rozpierduchy,wybuchów,walki wręcz,pokazywania mięsni,bohater jest bardziej niezniszczalny,nie chowa się po kątach,często jest na końcu filmu walka głównego bohatera ze złym...
W filmie sensacyjnym z kolei poruszane są bardziej watki poboczne typu rodzina,dzieci czy kochanka,fabuła jest bardziej skomplikowana,jest również trochę zagadek i przemyśleń...

ocenił(a) film na 6
simon3333

Widziałem co wczoraj co mi napisałeś i zgadza się ,tylko zapomniałem ci odpisać .Dla mnie różnica pomiedzy filmem akcji a sensacją jest taka że fabuła w filmie akcji służy tylko do ukazania rozpierduchy ,ostrej akcji itp Natomiast fabuła w filmie sensacyjnym też jest ważna bo wpływ na sam film ,historie .Jest bardziej skomplikowana jak to ujołeś .Takim klasycznym przykładem filmu sensacyjnego jest ,,Skyfall ,, a filmu akcji ,,Niezniszczalni ,, Albo ,,Ścigany ,, = Sensacja , ,,Komando ,, =Akcja .Ale ogólnie to jest prawie to samo .,,Skyfall ,, może być zaliczony do filmów akcji .

ocenił(a) film na 8
bradock

Mi się wydaje że jest tak :
Każdy film sensacyjny można nazwać filmem akcji ale nie każdy film akcji można nazwać filmem sensacyjnym.

ocenił(a) film na 6
simon3333

Chyba tak .

bradock

Ciekawe kto wygra wybory w USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones