PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132450}

Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Before the Devil Knows You're Dead
6,9 15 306
ocen
6,9 10 1 15306
7,1 13
ocen krytyków
Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz
powrót do forum filmu Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałem.
Pojawiły się odnośniki do filmu Sen Kasandry. Nie widziałem go wiec się nie odniosę; mi klimatem przypominał twórczość braci Coen. Tu jednak jest mniej ironii, wszystko jest podane bardzo serio i przerażająco. Świetni aktorzy i reżyseria. Dobrze widzieć znowu Lumeta w świetnej formie. Tak trzymać.

MikeWodzowski

chyba powinienes wiecej filmow oglada, skoro dla ciebie ten jest dobrym filmem. no oczywiscie zawsze to jest
kwestia gustu!

ocenił(a) film na 8
emu_

w trakcie seansu też odniosłem wrażenie że oglądam film braci Coen, klimatem bardzo zbliżony- fajny film, zajebista gra aktorska, mam tylko jeden menkament dotyczący końcówki filmu- nie wyjaśnili co sie stalo/stanie z młodszym bratem!?

użytkownik usunięty
doggz

Bracia Coen? Ależ oni mają dystans do tego, co opowiadają! Tutaj nie było tego dystansu i ironicznego podejścia, czy czarnego humoru, za to, moim zdaniem, była piekielna nuda. W sumie sama się zdziwiłam, że tak porzucono tego Hanka, bo w filmie po kolei kładziono wszystko na stół.

ocenił(a) film na 7

Ostatnio Coenowie nie zawsze szafują ironią (vide: "To nie jest kraj..."), więc to porównanie nie jest pozbawione podstaw. Chociaż do najlepszych obrazów Coenów daleko, to ciekawie opowiedziana historia kryminalna.

użytkownik usunięty
KingOfWine

przypominam, że Mikewodzowski zaczął o Coenach w ten sposób: "mi klimatem przypominał twórczość braci Coen. Tu jednak jest mniej ironii". I chyba stąd się wzięły te porównania innego użytkownika. I dlatego ja pisałam o nieporozumieniu... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones