film

Ninoczka

Ninotchka
1939
1 godz. 50 min.
7,3 2 534
oceny
7,3 10 1 2534
6,7 6
ocen krytyków
Radziecka agentka przybywa do Paryża w celu przyspieszenia sprzedaży skradzionych klejnotów. Zakochuje się jednak w partnerze ich prawowitej właścicielki. więcej mniej
Ninoczka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Trzej radzieccy towarzysze przybywają z Moskwy do Paryża z ważną misją. Mają sprzedać klejnoty wielkiej księżnej rosyjskiej Swany, by zdobyć fundusze na zakup traktorów. Hrabia Rakonin przypadkiem podsłuchuje ich rozmowę z jubilerem. Powiadamia o transakcji księżnę. Jej kochanek, hrabia Leon obiecuje odzyskać biżuterię. Próbuje odciągnąćTrzej radzieccy towarzysze przybywają z Moskwy do Paryża z ważną misją. Mają sprzedać klejnoty wielkiej księżnej rosyjskiej Swany, by zdobyć fundusze na zakup traktorów. Hrabia Rakonin przypadkiem podsłuchuje ich rozmowę z jubilerem. Powiadamia o transakcji księżnę. Jej kochanek, hrabia Leon obiecuje odzyskać biżuterię. Próbuje odciągnąć uwagę Rosjan, pokazując im uroki nocnego życia. Komisarzom tak spodobało się zachodnie życie, że nie wywiązali się z zadania. Specjalna wysłanniczka Nina Iwanowna Jakuszowa przybywa na kontrolę.

boxoffice
$2 279 000 na świecie
$1 187 000 w USA
$1 092 000 poza USA
budżet
$1 365 000
na podstawie
Melchior Lengyel (opowiadanie)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
tytuł oryg.
Ninotchka
inne tytuły
Gazety, które były publikowane wiosną 1939 roku, donosiły iż rywalem Melvyna Douglasa do roli Leona w filmie był Spencer Tracy.
Do roli księcia Leona d'Algout brano pod uwagę Cary'ego Granta, a potem Williama Powela. W końcu zagrał ją Melvyn Douglas.
"Garbo się śmieje" - to zdanie miało promować cały film. Wokół tego obecnie legendarnego sloganu był budowany cały scenariusz filmu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ...

  użytkownik usunięty

  Bardzo dobra komedia - jak to u Lubitscha. Ja potrzebowałam drugiego obejrzenia, by ją docenić. Garbo nie jest wyborową komediantką, ale wybrnęła obronną ręką z tej próby, pokonując stereotypy. Podoba mi się to, że pewnych scenach jest bardzo delikatna, i mimo poważnego wyglądu wręcz dziewczęca. Polecam.

 • ale jego rola absolutnie nic nie wnosi, wkurza mnie to bo to dla niego siegnalem po ten film.

 • 7/10

  Pauleta ocenił(a) film na 7

  nie jest to nic nadzwyczajnego, przynajmniej w mojej opinii, spodziewałem się czegoś lepszego, ale oglądnąć można, film dobry, świetna Greta Garbo, jako zimna i sztywna Rosjanka i zachwycająca i zabawna po przemianie; fabularnie jednak nie zaskakuje
  Moja ocena: 7/10

 • Tym razem boska Greta mnie nie uwiodła. Komediowa odmiana od ról melodramatycznych niekoniecznie wyszła jej na dobre - w pierwszej połowie Garbo jest przesadnie sztywna i mechaniczna, by w drugiej niespodziewanie rozbłysnąć typowym sobie urokiem, czarować spojrzeniami i gestami. Ale cudownej przemianie chłodnej...

  3
  • no i oczywiście wspaniała kreacja Garbo...

   1