PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8171}

Noc na Ziemi

Night on Earth
7,9 43 916
ocen
7,9 10 1 43916
7,3 28
ocen krytyków
Noc na Ziemi
powrót do forum filmu Noc na Ziemi

jarmusch i tutaj nie zrezygnował z pokazywania "nieznanego", on to lubi wszelkiego rodzaju odmieńców.

Film jak dla mnie średni z wielu względów, przede wszystkim jest to esencja filmu drogi - jazda ma swój urok zbyt częst to motyw w filmie, odrazu na starcie okazuje się że bohaterka w życiowej sytuacji podejmuje nie życiowe nie ekonimiczne decyzje co nie najlepiej zapowaidało mi reszte bohaterów i tak imigrant z niemiec który nie umie jeździć autem, imigrant z wybrzeża kosci słoniowej który niewidomą pyta o pierdoły, nadpobudliwy gadatliwy włoch, jedynie ostatni bohater wykazuje się jako taką inteligencją pewnie dlatego ze nie ma do podjęcia żadnej decyzji i jest najmniej odmienny ze wszystkich epizodów

ocenił(a) film na 8
Bonus

Hmm... moim zdaniem zbyt dosłownie odebrałeś ten film. Ci wszyscy "Odmienni" są tylko troszkę przerysowani - jednak ciągle prawdziwi. Dziewczyna z początku postanowiła nie zrezygnować z marzenia... bycia mechanikiem. Może gdyby została aktorką podjęłaby bardziej ?ekonomiczną? decyzję, jednak nie uważam, że robienie czegoś wbrew sobie jest właściwe. Niemiec to przykład imigranta wierzącego w Amerykę. Jednak jak się okazuje po przybyciu zamiast Złotego Jabłka zastaje tak taką samą nędze jak wszędzie, może tylko trochę inaczej "zapakowaną". Następny epizod jest o człowieku, który ma oczy jednak, jak na ironię, nic nie widzi i o kobiecie niewidomej a "widzącej" wiele istotnych rzeczy. Nie zgadzam się również ze stwierdzeniem, że w ostatnim epizodzie taksówkarz nie podjął żadnej decyzji. Dla Ciebie jest to film drogi ? natomiast dla mnie pokazuje on te ciemniejsze strony wielkich miast, o których zazwyczaj nie piszę się w prospektach. Czasami tylko pojawiają się barwne neony, jednak ich kolory są jakieś zimne i puste.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones