PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10686}

Ośmiokąt

The Octagon
5,8 609
ocen
5,8 10 1 609
Ośmiokąt
powrót do forum filmu Ośmiokąt

Octagon

ocenił(a) film na 6

Fajnie się oglądało ten film, był w stylu innych filmów z Chuckiem z lat 70, trochę podobny do "Oko za oko" i "A force of One". W epizodzie zagrał też jeden aktor, który grał tego psychopatę w "Silent Rage" też z Norrisem. Ogólnie dobrze się oglądało, ale było kilka nudności i dłużyzn. Ale za to rekompensuje to końcowa scena walk z ninja. Daję 6/10.

ocenił(a) film na 8
Axel

jest film gdzieś na internecie Axel czy Ty go tylko masz?:>

ocenił(a) film na 6
Popcornshow

Oglądałem z VHS

ocenił(a) film na 8
Axel

zazdroszczę .. :( ja nigdzie nie mogę go znaleźć :(

Popcornshow

Na allegro jest teraz płyta Blu-ray.

ocenił(a) film na 8
Axel

A ,,Kod Milczenia ,, twoim zdaniem jest bardziej w stylu kina lat 70 czy 80 ? Jak ty to widzisz ?

ocenił(a) film na 6
bradock

Zdecydowanie lat 80, zresztą jak pisałem już pod tym filmem właśnie (poszukaj sobie) jest bardzo podobny do Nico Ponad prawem.

ocenił(a) film na 8
Axel

Tak ale jeden znajomy mój mówił mi że Kod Milczenia jest bardziej w stylu kina akcji lat 70 niż 80 ,panuje w tym filmie znacznie surowszy klimat ,wszystko jest bardziej poważne niż ,,w Inwazji na U.S.A ,, czy ,,Odział Delta ,, Wiencej jest przekleństw w tym filmie niż One -linerów .Zresztą pierwotnie ,,Kod Milczenia ,, był pisany pod Eastwooda ,miała to być kolejna cześć ,,Brudnego Harrego .Po premierze krytycy filmowi nazwali Chucka : ,,Brudny Chucky ,, Ale z drugiej strony w ,,Kodzie Milczenia ,, mamy na końcu efektowną rozwałkę w stylu Rambo ,Chuck przemienia się w jednoosobową armią i sije spustoszenie w magazynie portowym .Klasyczny motyw z kina lat 80 .

ocenił(a) film na 6
bradock

Obejrzyj i sam ocenisz. Nie sugeruj się opinią innych. Faktem jednak jest, że film jest baaaaaaaaardzo podobny do późniejszego Nico Ponad prawem.

ocenił(a) film na 8
Axel

Raczej ja już oglądałem ,,Kod Milczenia ,, i faktycznie niemal brat bliżniak Nico Ponad Prawem .Tylko tak byłem ciekaw twojej opni .W sumie takie filmy jak ,,Kod Milczenia ,, ,,Zaginiony w akcji ,, czy ,,Odział Delta ,, zrobiły z Chucka Miedzynarodową Gwiazdę kina akcji .

ocenił(a) film na 6
bradock

A co sądzisz o "A Force of One", "Good guys wear black", "Oko za oko", "Mściciel z Hong kongu" i "Slaughter in San Francisco"?

ocenił(a) film na 8
Axel

Najbardziej podoba mi się z tych filmów ,,Mściciel z Hong kongu ,, -solidna kopanina ,Lubię też ,, A Force of One ,, -bardzo ciekawy motyw z tym zabójcą zabijającym tajnych agentów narkotykowych , Slaughter in San Francisco -ciekawy że wzgledu na to że Chuck gra tutaj czarny charakter - w żadnym innym filmie Norris nie był tak żły jak w tym .,,Good guys wear black ,, -taki sobie ,może być a ,,Oko za OKo ,, najmniej lubię ,nie wiem czemu ? Chyba przez ten klimat lat 70 ,i dużo dłużyzn w filmie ,no i Chuck bez brody ,wąsów ,blond długa czupryna .

ocenił(a) film na 6
bradock

A "Zabijaka, zabijaka"? Bo dla mnie bardzo fajny, mimo, ze Chuck nie ma ani brody ani wąsów iw ogóle blond, a nie rudy (chyba farbował się, nie?).

ocenił(a) film na 8
Axel

Kiedyś mi się podobał ale teraz już mniej .Niemniej fajnę walki są w tym filmie .A te pierwsze filmy Chucka to chyba są niskobudżetówki ? Dopiero chyba ,,Samotny Wilk McQuade miał taki pożądny budżet i wykonanie .Co sądzisz o tym ?

ocenił(a) film na 6
bradock

Oglądałem tylko raz i jakoś nie mam ochoty na ponowne oglądanie... Strasznie powolny film. No i Carradine, którego bardzo lubię, to tutaj akurat musiał grać bad guy'a i to w dodatku smętnego i nudnego. Niewykorzystany potencjał...
Zbierasz filmy z Chuckiem na VHS/DVD czy tylko z neta ściągasz?

ocenił(a) film na 8
Axel

Jak miałem Video to zbierałem filmy z Chuckiem na VHS , a miałem z nim tak : Zaginiony w akcji 3 ,Odział Delta 1,2 ,Hitman ,Moce ciemności .I nagrane na VHS z telewizji Polsat : Inwazje na U.S.A ,Bohater i Strach .Ale ostatnio tak 3 miesiące temu padło mi Video ,głowica zabrudziła się i jeden mój znajomy co zna się tych sprawach mówił mi że nie warto już naprawiać ,jak już to kupić używane .Ale je se tak pomyślałem : Teraz praktycznie wszystko jest w necie ,nawet te stare filmy w dobrej jakości ,wchodzisz na C.H.O.M.I.K.U.J i masz wszystko co chcesz : W VHS albo w DVDrip .Wiec postanowiłem pożbyć się tych wszystkich używanych kaset ,a miałem ich bardzo dużo ,ponad 100 ,tak około 120 .Same klasyki ,kolekcja podobna do twojej .W sumie ja zbierałem filmy tak od 2004 ,gdy wypożyczalnie VHS albo plajtowały i sprzedawały swoje filmy albo przestawiały się na DVD ,wiec też sprzedawały swoje filmy ,zresztą w tym czasie nie było jeszcze wszystkie w necie ,wszystkich starych filmów ,dobiero to się tworzyło ,wiec warto by kupować starę dobre VHS .W Antykawriatach pełno było tego ,ja nawet kupiłem starą kasetę z filmem a na niej znaczek z wypożyczalni z Gdańska a mieszkam koło Poznania .Ale przywiało tą kasetę xD

ocenił(a) film na 6
bradock

Jeszcze może powiesz, że wyrzuciłeś na śmietnik te wszystkie kasety? o.O

ocenił(a) film na 8
Axel

Taki gościu do naszej miejscowości przyjeżdza samochodem dostawczym co zabiera starę telewizory ,komputery ,lodówki i inne urządzenia co są niepotrzebne ,dałem mu te starę Video i te wszystkie kasety .Cały worek się uzbierał .Teraz w sumie jest zbyt duża rozbieżność w oglądaniu i jakośći obrażu ,mam Polsat Cyfrowy HD ale oglądam jeszcze na starym Philipsie ,jakość obrażu świetna a teraz jak bym przełoczył się na obraz Video to różnica i komfort jest znacznie inna ,choć klimat jest ,nie powiem .Ale to miało sens gdy jeszcze była u nas telewizja naziemna analogowa ,wtedy rozbieżność i jakość obrazu nie była tak duża .Zresztą i tak teraz wiekszość kultowych klasycznych filmów ,szczególnie z kina akcji są na okrągło powtarzane w naszych rodzimych stacjach telewizyjnych .Gorzej jest natomiast z tymi mniej znanymi filmami .A ty ciągle oglądasz filmy na VHS ? Zbierasz jeszcze coś na VHS ?

ocenił(a) film na 6
bradock

Cały czas zbieram. A ty dałeś kolesiowi zarobić, bo na pewno to sprzedał za grubą kasę :)

ocenił(a) film na 8
Axel

No dużo akurat nie zarobi bo ile może skasować ża jedną kasetę ? Od 2 zł do 5 zł , 5 zł jeśli jest to w miarę świeży film np pochodzi z jakieś kolekcji filmowej .

ocenił(a) film na 6
bradock

Mogłeś oddać lub sprzedać mi albo innemu kolekcjonerowi VHS :D

ocenił(a) film na 8
Axel

Ja głównie miałem te najlepsze i najsłyniejsze filmy akcji z lat 80 typu ,,Komando ,, ,,Predator ,, ,,Pamieć Absoloutna ,, ,,Rambo 1,2,3 ,Cobra ,Tango i Cash , ,,Wygrać że śmiercią ,, Szukając Sprawieliwośći ,Liberator ,Krwawy Sport ,Kickboxer ,Czerwony Skorpion ,Mroczny Anioł ,Pasażer 57 ,Obroża ,Ślepa furia ,W mgnieniu oka ,Podwójne Uderzenie ,Snajper itp Plus te fajne komedie z lat 80 typu Akademia Policyjna ,komedię z Johny Candy ,W krzywym zwierciadle : Wakacje itp Pewnie wiekszość tych filmów masz w swojej kolekcji .

ocenił(a) film na 6
bradock

Znam takich co by ci za to dali sporo złotówek.

ocenił(a) film na 8
Axel

A które filmy Chucka są twoim zdaniem najlepsze podwzgledem akcyjnym ? Kture oferują najlepszy ,,ActionPower ,,

ocenił(a) film na 6
bradock

hmmmm... Delta Force, Inwazja na USA i Strażnik teksasu - ale oczywiście nie wszystkie odcinki, a tylko część, bo niektóre były ugrzecznione i takie smętne.

ocenił(a) film na 8
Axel

A ,,Samotny Wilk McQuade ,, ? ,,Trylogia Zaginiony w akcji , Kod Milczenia ? Mściciel z Hongkongu itp

ocenił(a) film na 6
bradock

Pisałem już o McQuade, że nudny. Zaginiony w akcji ma swoje dobre momenty, ale nie trzyma w napięciu cały czas. Kod milczenia - gorszy od Nico, który też nie jest arcydziełem, a Mściciel z Hong Kongu niby z 1982 roku ale klimat ma typowo z lat 70.

ocenił(a) film na 8
Axel

W końcu obejrzałem :) podzielam Twoje zdanie w 100% :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones