PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 779
ocen
7,8 10 1 57779
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

Brawo Polska!

ocenił(a) film na 7

Taaak! Obywatel Kane 69 lat po swojej premierze w Stanach! Uhuuuu! Przynajmniej jest, film bardzo dobry.

użytkownik usunięty
tercc

Raczej brawo dla założycielki tematu... Przecież to będzie repremiera

ocenił(a) film na 6

to i tak bulwersujące (choć to pewnie za duże słowo)... bo ci, którzy (z róznych powodów) obejrzą go po raz pierwszy dopiero na dużym ekranie powiedzą przede wszystkim, że jest przestarzały... dla mnie klasyka na wielkim ekranie poza festiwalami albo specjalnymi pokazami to zły pomysł

użytkownik usunięty
magru

Ja uwielbiam oglądać stare filmy w kinie, więc nie zgadzam się by klasyka na wielkim ekranie była złym pomysłem. Teza z wyświetlaniem takich filmów tylko na festiwalach i specjalnych pokazach jest bezsensowna. To, że ty nie przepadasz za starymi filmami nie znaczy, że i inni ich nie lubią. Poza tym, "Obywtale Kane" będzie wyświetlany pewnie tylko w kinach studyjnych więc nie sądzę by ktoś poszedł na niego "przez przypadek" czy tym bardziej znalazł odbiorcę masowego. A swoich widzów znajdzie na pewno, bo nie jest to druga premiera a kolejna. W kwietniu ubiegłego roku "Obywatel Kane" także miał swoją ponowną premierę (czyli dystrybucję ogólnopolską). A tak poza tym ten film w przeciągu roku w dużych miastach wyświetlany jest po kilka razy w różnych kinach...

ocenił(a) film na 7

W takim WIELKIM MIEŚCIE jak np. Kraków film był we wrześniu wyświetlany pierwszy raz. I w sumie zgadzam się, że klasyki w dzisiejszym świecie nie zawsze będą dobrze rozumiane. Większość widzów, których się pytałam o np. "Annie Hall" było rozczarowanych. Myślę, że z "Obywatelem Kanem" może być podobnie. Po prostu dzisiaj ludzie od kina oczekują czegoś innego. Niektórzy.

ocenił(a) film na 6

i tylko pytanie: gdzie stwierdziłam, że nie lubię "starych filmów"? (oj, oj jak łatwo o nadużycie...:/)

tercc

Obywatel Kane był już kilka lat temu w telewizji , chyba w tvp kultura

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones