PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 779
ocen
7,8 10 1 57779
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

Pytam się, bo jeszcze nigdy go nie widziałem i zawsze jak widzę ten tytuł to czuję, że jeśli go nie widziałem to znaczy, że nie oglądałem w życiu żadnego filmu. Co mi o tym powiecie ? Czy ten film ma stary dobry klimat, czy to nie jest jakieś łzawe romansidło z lat 40 tych ? Lubię takie stare filmy i to bardzo, chociaż nie ukrywam, że głównie kryminały. Czy powinienem nadrobić tą zaległość i czy ten film jest naprawdę taki wybitny ?

ocenił(a) film na 10
Cobra_Choke

to nie romansidło. Powinieneś obejrzeć ten film chociażby dlatego aby wyrobić sobie Własne zdanie na jego temat! Zachęcam ot po prostu! Każdy powinien!

ocenił(a) film na 8
Gem

dokładnie, obejrzeć warto, bo to film ważny dla kinematografii, natomiast nie nastawiaj się na emocjonalne fajerwerki ;)

ocenił(a) film na 9
Magrat

Nie da się ukryć że odrobinę się już zestarzał, ale warto go zobaczyć choćby wyrobić sobie o nim opinię. Dobrym pomysłem jest też obejrzenie go przynajmniej 2 razy w krótkim odstępie czasu by wyciągnąć większą ilość "smaczków" nie zauważalnych za pierwszym razem.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Ale co: tak?

marscorpio

"Czy ten film jest naprawdę taki zjawiskowy jak wszyscy mówią ?"

Tak. :-)

ocenił(a) film na 10
kendo777

Aha. Bo mogły być dwa różne "tak", a w zasadzie to dwa NIE.

1. "Czy powinienem nadrobić tą zaległość [...]"?

NIE. W żadnym wypadku. Lepiej zakładać kolejne tematy na forum FW.

2. "Czy ten film jest naprawdę taki zjawiskowy jak wszyscy mówią ?"

Również nie. Jest zjawiskowy, ale NIE wszyscy tak mówią.

Pozdrawiam. :-)

ocenił(a) film na 8
marscorpio

Film obejrzałem do połowy, istotnie miał coś w sobie jak na 41 rok i do tego jakiś sposób filmowania itd. , ale ogólnie nie czuję się powalony i zmiażdżony przez ten film, nie dałem rady go nawet zmęczyć do końca. Mimo wszystko na pewno powiem, że coś w sobie miał.

ocenił(a) film na 10
Cobra_Choke

Wzruszyłem się. A jeszcze bardziej się wzruszę, jeśli kiedyś go dooglądasz. Niemniej pozytywne nastawienie to więcej niż nic. :-)

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Zależy jak na to patrzeć... współczesnego widza niczym już zapewne Obywatel Kane nie zaskoczy ale pamiętać należy, iż dzieło to powstało ponad 70 lat temu i wiele zastosowanych w nim rozwiązań na trwałe weszło do skarbnicy "chwytów" filmowych...

Generalnie zobaczyć warto - choć obecnie nie jest to już, niestety, film dla każdego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones