PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31279}

Obywatel Kane

Citizen Kane
7,8 57 779
ocen
7,8 10 1 57779
8,7 37
ocen krytyków
Obywatel Kane
powrót do forum filmu Obywatel Kane

...kiedyś to był przełom. "Obywatel Kane" zmienił w zasadzie wszystko i gdyby nie on kino wyglądałoby zapewne zupełnie inaczej.

ocenił(a) film na 6
BILLYBATSON2004

A może gdyby nie "obywatel kane" to jakiś inny film, albo kilka filmów zmieniły kino i by wyglądało tak jak teraz? To tak samo, jakby powiedzieć (co zdarzało mi się już słyszeć), że gdyby nie Alexander Graham Bell, to nie mielibyśmy telefonu (a jak wiemy z historii, to wygrał on "wyścig" do urzędu patentowego z Edisonem o 2 godziny, więc technologia niekiedy/zwykle jest tylko kwestią czasu). Film był przełomowy swojego czasu i tego mu nikt nie odbierze, ale obiektywnie rzecz biorąc zestarzał się - "12 gniewnych ludzi" ogląda się z zaciekawieniem i przyjemnością także dziś, a dzieło Wella już niestety jest nudne w odbiorze. Moim zdaniem Obywatel Kane zwyczajnie nie przetrwał próby czasu, zestarzał się.

ocenił(a) film na 9
luk11c4

Co się tyczy historii, muszę przyznać Ci rację. Najzwyczajniej w świecie przesadziłem. Moim skromnym zdaniem "Obywatel Kane" jest mimo wszystko całkiem ciekawym filmem. Może po prostu przypadł mi do gustu klimat, bo atmosfera zawsze ma dla mnie ogromne znaczenie w kinie, a tu wypadała według mnie znakomicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones