PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32612}

Ocalony

Sole Survivor
5,9 474
oceny
5,9 10 1 474
Ocalony
powrót do forum filmu Ocalony

Co za niedorozwój tak przetłumaczył tytuł??? Ewidentnie jakiś półmózg, który filmu nie obejrzał (o przeczytaniu książki nie wspominając). Sole survivor to była KOBIETA, czyli tłumaczenie powinno być Ocalona. Nie jestem teraz pewien, ale wydaje mi się, że kiedy lata temu wszedłem na filmwebie na stronę o tym filmie, to nazywał się prawidłowo Ocalona. Chyba w tzw. międzyczasie jakiś geniusz to zmienił. I owszem, nie jestem ślepy - widzę, że wstawiony jest plakat filmu z facjatą Billy Zane'a i tytułem Ocalony, ale nie zmienia to faktu, że to tłumaczenie jest błędne i kretyńskie.

ocenił(a) film na 5
Mordechaj_Sauerland

Film widniał w bazie pod tytułem "Jedyna ocalona" i pod takim też był emitowany swego czasu w TV (Polsat).
http://www.telemagazyn.pl/film/jedyna-ocalona-211949/

Ziggy

"Jedyna ocalona" to w sumie najlepsze tłumaczenie tego tytułu. Pytanie więc kto i po co to zmienił...

ocenił(a) film na 5
Mordechaj_Sauerland

Nie wiem, szczególnie, że jest to produkcja telewizyjna i pod takim, a nie innym tytułem był ten film wyświetlany i u nas w TV, także też nie rozumiem, bo co było zmieniać tytuł na ten z okładki VHS? No ale to Filmweb więc nie doszukiwałbym się tutaj jakiejkolwiek logiki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones